Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieKonkursy Szkolne
XV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego PDF Drukuj Email

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 im. Orląt Lwowskich została wytypowana przez Urząd Miasta i Gminy w Ostrowcu Św. do ogłoszenia i przeprowadzenia eliminacji gminnych konkursu plastycznego. Głównym organizatorem konkursu jest Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej przy współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich. Nauczycielki plastyki z PSP nr 14 – Jolanta Wielgus i Małgorzata Nowakowska - Mazur przygotowały i rozesłały do placówek szkolnych i instytucji wychowawczych informacje o konkursie wraz z jego regulaminem. Ogółem wpłynęło 43 prace plastyczne: z 3 szkół podstawowych – 31 prac, z 3 gimnazjów – 9 prac, z 1 Niepublicznej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Nasz Dom” – 3 prace.

Więcej…
 
Świąteczny Konkurs Plastyczny-„Pisanki, pisanki…jajka wyklejane” PDF Drukuj Email

 

Okres Świąt Wielkiej Nocy jest czasem szczególnym. Panie Iwona Sidor i Jolanta Wielgus, zaproponowały uczniom klas 0 – III konkurs plastyczny pod hasłem „Pisanki, pisanki … jajka wyklejane”. 27 marca 2013 roku, tuż przed świąteczną przerwą , odbył się apel, podczas którego pani dyrektor Katarzyna Goworek złożyła wszystkim dzieciom świąteczne życzenia i wraz z organizatorkami konkursu wręczyła dyplomy i nagrody.
Prace wykonało 101 uczniów. A oto zwycięzcy i nagrodzeni:
I miejsce:  Bober Natalia – kl. III c, Łukaszewski Kamil – kl. I c, Jary Bartosz – kl. I a
II miejsce: Maj Patrycja – kl. I c, Radzik Oliwia – kl. 0, Kuśmierz Alicja – kl. I a, Skarba Paulina – kl. II a
III miejsce: Haraburda Amelia – kl. O, Sadrak Karolina – kl. II b, Tkaczyk Julia – kl. I b, Brodnicka Joanna – kl. III a

Więcej…
 
Woda jako źródło życia PDF Drukuj Email

22 Międzynarodowy Konkurs Rysunkowy dla Dzieci pod hasłem: Skąd się bierze woda? Woda jako źródło życia.

 

- eliminacje szkolne –
Dnia 18.02.2013r. nauczycielki plastyki – pani Małgorzata Nowakowska- Mazur i pani Jolanta Wielgus dokonały eliminacji szkolnych prac plastycznych. Wpłynęło 21 prac. Do dalszego etapu zakwalifikowano 10 prac. Przyznano następujące miejsca:

I miejsce – Najdo Karolina – kl. IV c
II miejsce – Sandra Popek – kl. IV a
III miejsce – Skowron Karolina – kl. III c

Więcej…
 
ZIELONA ENERGIA PDF Drukuj Email

Wojewódzki konkurs plastyczny
pod hasłem
ZIELONA ENERGIA
- eliminacje szkolne –

Dnia 13.03.2013r. nauczycielki plastyki – pani Jolanta Wielgus i pani Małgorzata Nowakowska-Mazur dokonały eliminacji szkolnych prac plastycznych.

Więcej…
 
III edycja Ostrowieckiego Konkursu Matematycznego „Rachmistrz” PDF Drukuj Email

 

W dniu 4 marca 2013 r., uczniowie klas szóstych szkół podstawowych zmagali się z zadaniami matematycznymi podczas III edycji Ostrowieckiego Konkursu Matematycznego ,,Rachmistrz”. Eliminacje finałowe odbyły się w ZSP nr 2, Publicznym Gimnazjum nr 4 im. Orląt Lwowskich. Celem konkursu było: popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych uczniów, stworzenie możliwości sprawdzenia własnego poziomu wiedzy i umiejętności oraz rywalizacji w dziedzinie matematyki, motywowanie uczniów do osiągania sukcesów, budowanie wysokiej samooceny. W eliminacjach szkolnych które odbyły się 5 grudnia 2012 r. wzięli udział wszyscy uczniowie klas szóstych ostrowieckich podstawówek. Do finału przeszło 44 uczniów, którzy nie popełnili żadnego błędu w zadaniach rachunkowych. Z PSP nr 1 zakwalifikowało się do konkursu 12 uczniów, z PSP nr 3 – 10 uczniów, z PSP nr 4 – 2 uczniów, z PSP nr 7 – 7 uczniów, z PSP nr 10 – 2 uczniów, z PSP nr 11 – 4 uczniów, z PSP nr 14 – 4 uczniów i z NSP – 3 uczniów.

Więcej…
 
"Walentynki Matematyczne dla klas czwartych" PDF Drukuj Email

 

W konkursie mogło zmierzyć się aż 12 dwuosobowych drużyn w 6 zadaniach o tematyce walentynkowej. W zadaniach należało wykazać się znajomością pamięciowego dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia liczb naturalnych, umiejętnością układania kwiecistych tangramów, kojarzeniem liczb oraz pomysłowością w  rozwiązywaniu tematycznych zadań tekstowych.
Na sali wystrojonej w walentynkową czerwień serc można było poczuć wśród drużyn ducha rywalizacji.

Więcej…
 
Tuwim dzieciom, czyli Szkolny Konkurs Recytatorski PDF Drukuj Email

6 i 7 lutego 2013 roku sala teatralna zgromadziła wyjątkowo liczne rzesze młodych recytatorów klas III - VI, którzy z prawdziwym zamiłowaniem deklamowali wiersze Juliana Tuwima.
Nadarzyła się ku temu doskonała okazja, bowiem rok 2013 został ogłoszony Rokiem Tuwimowskim.
Można było usłyszeć te najbardziej znane i cenione, ale także lubiane utwory Tuwima – klasykę polskiej literatury dziecięcej. Któż z nas bowiem nie pamięta perypetii pana Hilarego poszukującego swoich okularów? A wymówki pani Słowikowej i jej cudowne menu? Och, i jeszcze ta lokomotywa – co do taktu turkoce i stuka i puka…
Uczestnicy bardzo dobrze oddali humor oraz walory dźwiękowe prezentowanych wierszy.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia »

Strona 8 z 9