Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieKonkursy Szkolne
Szkolny konkurs plastyczny - CZYSTA ZIEMIA PDF Drukuj Email

 

Dnia 30.09.2013r. nauczycielki plastyki – pani Jolanta Wielgus i pani Małgorzata Nowakowska-Mazur dokonały eliminacji prac plastycznych. Na konkurs wpłynęło 18 prac z klas I-VI. Spośród nich wyłowiono najciekawsze  i przyznano następujące miejsca:
I miejsce - Pożoga  Adrian - II c
- Mateusz  Job     - IV a
II miejsce - Koprowska  Aleksandra -  IV b
- Zwada Wiktoria - IV c
III miejsce - Styczeń  Monika - IV b
- Skowron Oliwia - IV c
- Abramczyk Paula - VI a
Prace powyższych uczniów zostały zaprezentowane na tablicy MAŁEJ GALERII znajdującej się na holu, na I piętrze SP.
Zwycięzcom gratulujemy!

Więcej…
 
Międzyszkolne Olimpijskie Potyczki w PSP Nr 14 PDF Drukuj Email

 

 

Po raz kolejny w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 14 odbył się Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny pod hasłem "Co słychać na Olimpie". Jego organizatorkami były panie: Małgorzata Guzek, Mariola Podlach i Małgorzata Urbańska. Konkursy mitologiczne odbywają się w PSP Nr 14 od wielu lat i weszły już na stałe do repertuaru konkursów. Ich  nadrzędnym celem jest upowszechnianie kultury śródziemnomorskiej. W kulturze antycznej bowiem, szczególnie greckiej tkwią korzenie Europy, to stąd czerpiemy do dziś wzorce dobra, piękna i prawdy.
Konkurs Mitologiczny adresowany był do uczniów klas piątych szkół podstawowych. Przystąpiły do niego trzyosobowe drużyny aż z ośmiu szkół ostrowieckich. Naszą szkołę reprezentowali: Patryk Firmanty z kl. V a, Agnieszka Mierzejewska z V b oraz Dominik Baran z V c.

Więcej…
 
Złote Pióra Czternastki rozdane! PDF Drukuj Email

 

Turniej ortograficzny o tytuł „Złotego Pióra Czternastki” na stałe wpisał się do kalendarza szkolnych konkursów ciesząc się niesłabnącym zainteresowaniem uczniów. Ma na celu  kształtowanie zainteresowań i umiejętności samodzielnej pracy, rozbudzanie czujności ortograficznej, motywowanie uczniów do systematycznej pracy nad poprawnym posługiwaniem się językiem polskim,  rozwijanie uzdolnień uczniów , ćwiczenie wytrwałości, uwrażliwienie na piękno języka ojczystego, integrację uczniów oraz  promowanie uczniów najzdolniejszych.
Także tegoroczna edycja pokazała, że wielu uczniów chętnie próbuje swoich sił w zmaganiach z Panią Ortografią, które do łatwych nie należą. Konkurs jak co roku odbywał się w 3 etapach: uczestnicy rozwiązywali testy ortograficzne i pisali dyktando, w ten sposób wykazując się wiedzą i umiejętnościami ortograficznymi.

Więcej…
 
XXVII Dziecięcy Konkurs Recytatorski PDF Drukuj Email

 

We czwartek 11 kwietnia 2013 roku uczennice klasy 3c Karolina Skowron i Karina Śmiech reprezentowały naszą szkołę na XXVII Dziecięcym Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez Dziecięcy Dom Kultury. Dziewczynki przygotowały pod kierunkiem p. Iwony Sidor po dwa utwory poetyckie. Konkurencja była duża, a uczestnicy konkursu świetnie do niego przygotowani. Nasze uczennice spisały się jednak na medal i godnie reprezentowały „czternastkę”. Recytowały z wyczuciem, wdziękiem i niezaprzeczalnym talentem. Jury konkursu wyróżniło recytację Karinki Śmiech i przyznało jej, w kategorii klas III – IV, drugie miejsce. Otrzymała ona w nagrodę okolicznościowy dyplom i piękną książkę.

Więcej…
 
Konkurs matematyczny dla uczniów klas III PDF Drukuj Email

 

9 kwietnia rywalizowali ze sobą najlepsi matematycy z klas trzecich. 23 uczestników z klas III A, III B i III C zmierzyło się z zadaniami, których treść została zaczerpnięta z różnych źródeł matematycznych m. in. konkursu „Matematyczny Kangur”. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce :Weronika Broś kl. III A – 51 p., Adam Stajek kl. III B -51 p.
II miejsce: Maja Krajewska kl. III A–44 p.
III miejsce: Mateusz Jezierskikl III B- 41 p.

Więcej…
 
SUKCES w I Powiatowym Konkursie Plastycznym ! PDF Drukuj Email

5 kwietnia 2013 r. w kinie Etiuda odbyło się rozstrzygnięcie I Powiatowego Konkursu Plastycznego „Ostrowieckie jakie cudne” pod patronatem Starosty Powiatu Ostrowieckiego i Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, organizowanego przez MCK i Punkt Informacji Turystycznej. Temat konkursu nawiązywał do hasła tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa „Nie od razu Polskę zbudowano” i brzmiał „Świadkowie naszej historii”. Podczas uroczystego koncertu, w obecności zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli laureaci otrzymali nagrody i dyplomy. Na konkurs, zorganizowany po raz czwarty, wpłynęło 230 prac.

Więcej…
 
Konkurs piosenki angielskiej „KARAOKE” PDF Drukuj Email

Konkurs piosenki angielskiej "KARAOKE" zadomowił się w naszej szkole na dobre. Soliści i grupy uczniów, po raz kolejny rywalizowali ze sobą, jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc. Ich popisom towarzyszyła publiczność, która żywo reagowała podziwiając występy swoich rówieśników. W tym roku konkurs ten odbył się 27 marca. Do rywalizacji stanęło aż 8 grup i 4 solistów - uczniowie  klas IV-VI.  Jury w składzie: wicedyrektor p. J. Dadia i p. B. Darnowska - specjalistki od śpiewu i ruchu scenicznego, p. D. Kaszuba - nauczyciel  j. angielskiego oraz P. Abramczyk - przedstawicielka uczniów, wyróżniło następujących wykonawców w dwóch kategoriach:
Kategoria soliści: I miejsce - Marcin Fulara z klasy 6 a ("Every night in my dreams"), II miejsce - Julia Szafrańska ("One") , kl.6d, III miejsce - Nikola Mroczkowska ("Tears in heaven"), kl.6d

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia »

Strona 7 z 9