Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieKonkursy Szkolne
Konkurs- Ekologiczna ozdoba choinkowa PDF Drukuj Email

Nasza szkoła zajmuje się edukacją ekologiczną od wielu lat.  Jej świadectwem jest,  zdobyte po raz kolejny, spośród wszystkich szkół w Ostrowcu Świętokrzyskim, pierwsze miejsce w konkursie ekologicznym „Szukaj zysku w odzysku”. Otrzymaliśmy bardzo cenne nagrody, które posłużą  wszystkim uczniom naszej szkoły.  Podejmując wszelkie działania chcemy dzielić się swoimi umiejętnościami  i upowszechniać wartości proekologiczne wśród Małych i Dużych, w związku z tym zachęcamy uczniów i ich rodziców do udziału w tych przedsięwzięciach. Jedno z nich, to konkurs  „ Ekologiczna ozdoba choinkowa ”, który  zaowocował wspaniałymi pracami plastycznymi. Powstały bardzo ciekawe ozdoby na naszą choinkę ekologiczną. Organizatorki konkursu Jolanta Niedziela, Małgorzata Nowakowska –Mazur, Grażyna Pastuszka serdecznie dziękują Uczniom , Rodzicom oraz Nauczycielom  za  zaangażowanie i kreatywność w tworzeniu wartościowych przedmiotów z odpadów. Gratulujemy wszystkim, którzy zmierzyli się z tym niełatwym zadaniem.

Więcej…
 
Portret Mikołaja PDF Drukuj Email

Tradycyjnie w grudniu w klasach 0 – 3 odbył się konkurs plastyczny nawiązujący tematycznie do obchodów świętami Bożego Narodzenia. Tym razem dzieci wykonywały portret Świętego Mikołaja. W swoich pracach wykorzystały różne techniki. Każda klasa wyłoniła w drodze konkursu 6 najpiękniejszych, samodzielnie wykonanych prac. Organizatorki zebrały 84 portrety z 14 oddziałów klasowych. Z pośród nich jury w składzie: p. Jolanta Wielgus, p. Krystyna Wińczewska, p. Iwona Sidor, wybrało 27, które postanowiono nagrodzić. Oceniające panie zwracały szczególną uwagę na samodzielność wykonania pracy konkursowej. Laureaci i wyróżnieni otrzymali okolicznościowe dyplomy, słodycze i upominki z rąk pani dyrektor Katarzyny Goworek i pani wicedyrektor Jolanty Klauzińskiej. Nagrody ufundowało Grono Pedagogiczne edukacji wczesnoszkolnej oraz indywidualni sponsorzy.

Więcej…
 
Nagrodzeni w konkursie plastycznym - Stop przemocy ! Kampania Białej Wstążki PDF Drukuj Email

To największa na świecie akcja, będąca symbolem sprzeciwu dotyczącego przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet. Dzień 25 listopada został uznany przez ONZ za Międzynarodowy Dzień Walki z Przemocą wobec Kobiet.  W Polsce obchodzony jest jako Kampania „Biała Wstążka”. Przedsięwzięcie to na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego trwało od 25 listopada 2014 roku do 10 grudnia 2014 roku. Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski wspólnie ze Stowarzyszeniem NIGDY WIĘCEJ na Rzecz Osób Dotkniętych Przemocą przyłączył się do krajowej Kampanii „Biała Wstążka” pod hasłem Mężczyźni mówią NIE! Przemocy. Nasza szkoła PSP 14, jak i Gimnazjum nr 4 również zaangażowała się w tegoroczną akcję.

Więcej…
 
Mistrz głośnego czytania. PDF Drukuj Email

W dniach 22-23 października w bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje do konkursu  „MISTRZ GŁOŚNEGO CZYTANIA”, w których wzięło udział 56 uczniów z klas II i III.  Do etapu finałowego  komisja konkursowa w składzie  Mariola Podlach, Małgorzata Sadrak, Iwona Sidor i Renata Łodej zakwalifikowały następujących uczniów ; Kacper Bednarski, Julia Jabłońska, Oliwier Kasprzycki, Aleksandra Kwapisz 2a, Maja Bielecka, Piotr Dąbek, Patryk Potocki 2b, Kamil Barański, Szymon Krawczyk, Marta Ozgowicz, Natalia Pękalska, Kacper Szemraj 2c, Amelia Bień, Maja Kowalska, Patrycja Ostatek 3a, Franciszek Sieradzki 3b, Adrian Pożoga, Dawid Zybura  3c, Zofia Baska, Aleksandra Czekaj, Maja Dąbrowska, Katarzyna Kogut, Wiktoria Łodej, Karolina Smuga, Amelia Stój     z klasy 3d.

Więcej…
 
Recykling szansą dla Ziemi konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej. PDF Drukuj Email

Imprezą towarzyszącą akcji Sprzątania Świata był konkurs plastyczny „Recykling szansą dla Ziemi”, ogłoszony w miesiącu wrześniu dla uczniów klas IV – VI.W konkursie brało udział 27 uczniów. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców i wyróżnionych. Zostali nimi:
I kategoria – prace przestrzenne:
I miejsce -   Gromska Kinga – kl. 5d
I miejsce – Czernik Natalia, Jakubowska Wiktoria,
Pękala Emilia, Sadło  Wiktoria   - kl. 5d
II kategoria – prace plastyczne
I miejsce –LepiarzMartyna kl.6b

I miejsce  - Styczeń Monika – kl. 6b
II miejsce – Firmanty Wiktoria i Kowalska Natalia – kl. 4b

II miejsce – Zwada Wiktoria i Śmiech Karina – kl. 5c
III miejsce – Maciejska Katarzyna – kl. 4b

III miejsce – Sadowska Wiktoria

Więcej…
 
Talenty Czternastki. PDF Drukuj Email

29 maja z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Samorząd Szkolny zaprosił wszystkich uczniów w gościnne progi zaprzyjaźnionego Domu Społecznego "Malwa",gdzie odbyła się kolejna edycja, cieszącego się ogromną popularnością konkursu pod hasłem "Mam Talent". W tym roku zgłosiła się wyjątkowo liczna grupa kandydatów, którzy przełamali swoją nieśmiałość i ciężko pracowali,żeby wspaniale zaprezentować swoje umiejętności wokalne, taneczne, akrobatyczne i sportowe. Jury konkursu, w którym zasiadły same panie, miało wielki problem z ogłoszeniem zwycięzcy.W wyniku burzliwych obrad laureatami tegorocznego konkursu "Mam Talent" zostali:
w kategorii wokalnej Agata Laskowska z klasy 6c, za przepięknie wykonana piosenkę "Drewniane lalki" i Weronika Broś z klasy 4a za pokaz fitness.

Więcej…
 
Uczniowie na Olimpie PDF Drukuj Email

15 maja 2014 roku, po raz kolejny w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 14 odbył się Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny pod hasłem „Co słychać na Olimpie”. Jego organizatorkami były panie: Małgorzata Guzek, Mariola Podlach i Małgorzata Urbańska. Konkursy mitologiczne odbywają się w PSP Nr 14 od wielu lat i weszły już na stałe do repertuaru konkursów. Jego nadrzędnym celem jest upowszechnianie kultury śródziemnomorskiej. W kulturze antycznej bowiem, szczególnie greckiej, tkwią korzenie Europy, to stąd czerpiemy do dziś wzorce dobra, piękna i prawdy.
Konkurs adresowany był do uczniów klas piątych szkół podstawowych Ostrowca Św. Przystąpiły do niego trzyosobowe drużyny ośmiu szkół (PSP 1, PSP3, PSP 4, PSP 5, PSP 9, PSP 11, PSP 12, PSP 14).  

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia »

Strona 5 z 9