Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieKonkursy Szkolne
XXIV Tydzień Kultury Języka PDF Drukuj Email

 

W dniach 7 – 12 marca  trwały obchody XXIV Tygodnia Kultury Języka. W tym roku przebiegał on pod hasłem Szkoła otwarta na kulturę i czytelnictwo. Upłynął on pod znakiem ciekawych imprez polonistycznych. Nauczyciele języka polskiego przeprowadzili lekcje poświęcone zagadnieniom językowym oraz konkursy językowo-literackie cieszące się dużym zainteresowaniem  uczniów.
Niezwykłym wyzwaniem okazała się ortograficzna corrida, czyli walka z ortobykami. Trudno było je poskromić, ale niektórym uczestnikom konkursu to się udało.

Więcej…
 
TRADYCJE ŚWIĄTECZNE W PRACACH DZIECI PDF Drukuj Email

Święta Bożego Narodzenia to okres radosny dla wszystkich – i tych dużych i tych małych. Dlatego też, aby wprowadzić dzieci w ten świąteczny nastrój, zorganizowano dla uczniów klas 0 – III konkurs plastyczny pod hasłem „Moja wymarzona choinka”. Prace należało wykonać dowolną techniką podczas zajęć lekcyjnych. Postawiono na pomysłowość i inwencję twórczą dzieci. Pewne utrudnienie wiązało się z tym, że nie wolno było wykorzystywać gotowych elementów oraz produktów spożywczych. Mimo to, nasze maluchy jak zwykle okazały się wspaniałe.
Na konkurs spłynęło 45 prac ze wszystkich klas młodszych. Komisja oraz organizatorki konkursu – p. Iwona Sidor, Krystyna Winczewska, Beata Buduła,Małgorzata Połetek – miały „trudny orzech do zgryzienia”.

Więcej…
 
Konkursu na Najładniejszą Kartkę Świąteczną „My Christmas Card” PDF Drukuj Email

W 16 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie pierwszej edycji konkursu na Najładniejszą Kartkę Świąteczną „My Christmas Card” z życzeniami w języku angielskim. Technika wykonania pracy była dowolna. Konkurs, który skierowany był do uczniów klas 2-3 PSP, cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Wybór nie był łatwy bowiem wszystkie prace były bardzo ładne. Ostatecznie uczniowie wybrali następujące świąteczne kartki:
I miejsce - Maja Bielecka kl. 3B
II miejsce - Amelia Haraburda 3A
III miejsce - Dominik Szymański 2B

Więcej…
 
Halloween - świetna okazja do zabawy. PDF Drukuj Email

W dniu 27-28 października 2015 r. został zorganizowany przez p. Martę Mozal konkurs na „Najstraszniejszą dynię”  przeznaczony dla dzieci klas 4-6. Celem uczestnictwa dzieci w konkursie było: rozwijanie  dziecięcej wyobraźni  i aktywności twórczej, ćwiczenie umiejętności wykorzystania i łączenia ze sobą różnych technik plastycznych, odkrycie przez uczestniczące w konkursie dzieci własnych uzdolnień, kształtowanie poczucia estetyki i smaku artystycznego.  Wykonane dynie przez połączenie rozmaitych materiałów były, każdy w swoim rodzaju, wyjątkowe i przysporzyły dużego kłopotu jurorom z wytypowaniem zwycięzców. Ostatecznie przyznano I miejsce ex aequo czterem uczestniczką. Wśród laureatów znaleźli się:
I miejsce – Katarzyna Kogut kl.4d, Maja Kowalska kl.4a, Roksana Michoń kl.4d, Amelia Stój kl.4d.
Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się na apelu szkolnym zorganizowanym z okazji Dnia Niepodległości. Gratulujemy!

Więcej…
 
„Miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt” PDF Drukuj Email

Każdego roku, 2 października, obchodzony jest Światowy Dzień Opieki nad Zwierzętami. Z tej okazji panie Beata Buduła, Anna Siporska i Iwona Sidor zorganizowały konkursy dla posiadaczy czworonożnego przyjaciela i dla marzących o nim. O zwycięstwie w obu kategoriach zdecydowały głosy młodszej części społeczności uczniowskiej „czternastki”. To dzieci z klas 0-3 po wnikliwym przyjrzeniu się obu wystawom, wybrały tę pracę plastyczną i fotografię tego zwierzątka, które im się najbardziej podobały.
W konkursie fotograficznym, na który wpłynęło 61 zdjęć, tytuł „NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO ZWIERZĄTKA” otrzymały:
„Tupcio-Chrupcio” Huberta Masternaka z klasy 1c oraz „Brego” Jakuba Mazura z klasy 2a. Oba zwierzątka zebrały po 20 punktów.
Sympatię dzieci pozyskały również pupile: Wiktorii Kieloch z klasy 2d – 16 pkt. Mai Polak z klasy 2e i Ksawerego Truchty z klasy 1e –  po 15 pkt.
Klaudii Banaszek z klasy 2d – 14 pkt.

Więcej…
 
Światowy Dzień Ziemi w PSP 14 PDF Drukuj Email

 

24 kwietnia 2015 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Światowego Dnia Ziemi. Przygotowali ją uczniowie klasy IV b, IV c i VI a pod kierunkiem p. Grażyny Pastuszki  i Alicji Synowiec.   Oprawę wokalną zapewniła p. Małgorzata Nowakowska wraz ze szkolnym chórem „Tutti”.
Uczniowie zaprezentowali inscenizację pt. „Ziemia w naszych rękach” oraz wiersze i piosenki podejmujące temat właściwego stosunku do otaczającego nas środowiska i  życia w zgodzie z prawami natury. Wszyscy „szkolni aktorzy” wykazali się wspaniałą grą sceniczną i pięknie prezentowali się w kostiumach odtwarzanych postaci.

Więcej…
 
„Baranki, zajączki, kurczaki – wielkanocne zwierzaki” PDF Drukuj Email

W poniedziałek 30 marca 2014 roku, tuż przed przerwą świąteczną, odbył się apel dla uczniów klas 0 – III.  Celem spotkania było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Baranki, zajączki, kurczaki – wielkanocne zwierzaki”. Do eliminacji szkolnych zakwalifikowało się 65 prac wspaniałych prac. Kryteriami oceny były: umiejętność ciekawego zaprezentowania zwierzątka kojarzonego z Wielkanocą, pomysłowość, oryginalność, właściwa kompozycja pracy, samodzielność wykonania i wrażenia estetyczno – artystyczne. Jury w składzie:
p. Beata Buduła, p. Barbara Kosikowska, p. Renata Łodej oraz organizatorki p. Jolanta  Wielgus i p. Iwona Sidor nagrodziło autorów, ich zdaniem, najpiękniejszych prac. Dyplomy i nagrody wraz z organizatorkami wręczała dyrektor szkoły p. Katarzyna Goworek.
Oto zwycięzcy i nagrodzeni w wielkanocnym konkursie:

I  miejsce: Maciej Lis – 2a, Michał Szczygieł – 2c, Maja Kowalska – 3a, Kasia Kogut – 3d
II miejsce: Jakub Bryk – 1c, Patryk Giez – 2a, Natalia Jankowska – 2b, Kacper Zwada – 2c, Amelia Bień – 3a,
III miejsce: Milena Farys - 0b, Julia Heidenrejch – 1b, Nikola Szwed – 3c, Kinga Szewczyk – 3c, Maja Dąbrowska – 3d,

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia »

Strona 4 z 9