Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieKonkursy Szkolne
Zabawy lekkoatletyczne dla klas II i III PDF Drukuj Email

 

W naszej szkole 24 października  i 8 listopada odbyły się „eventy„ lekkoatletyczne dla klas II i III, których celem było zachęcanie do ruchu wszystkich dzieci poprzez sportową przygodę z lekką atletyką w drużynowych zabawach. Popularyzacja lekkiej atletyki jako sportu pierwszego kontaktu wśród uczniów. Dzieci miały za zadanie biec slalomem między pachołkami, pokonywać płotki, rzucać vortexem, skakać obunóż z miejsca, biec po obwodzie sali z pałeczką sztafetową. Sportowa przygoda z lekkoatletyką dostarczyła wszystkim uczniom dużo emocji, radości i ambicji sportowych, nauki kulturalnego kibicowania, niezapomnianych wrażeń. Za udział w „evencie” „lekkoatletyka dla każdego” wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Więcej…
 
Najstraszniejsza dynia PDF Drukuj Email

W dniu 25-27 października 2016 r. został zorganizowany przez p. Martę Mozal konkurs na „Najstraszniejszą dynię”  przeznaczony dla uczniów klas 4-6. Celem uczestnictwa dzieci w konkursie było: rozwijanie  dziecięcej wyobraźni  i aktywności twórczej, ćwiczenie umiejętności wykorzystania i łączenia ze sobą różnych technik plastycznych, odkrycie przez uczestniczące w konkursie dzieci własnych uzdolnień, kształtowanie poczucia estetyki i smaku artystycznego.  Wykonane dynie przez połączenie rozmaitych materiałów były wyjątkowe, każda w swoim rodzaju, i przysporzyły dużego kłopotu jurorom z wytypowaniem zwycięzców. Wśród laureatów znaleźli się: I miejsce - Zuzanna Jabłońska kl.5 d, II miejsce- Anna Szczygieł kl. 4 d, III miejsce- Emilia Nowak kl. 6 d. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się na apelu szkolnym zorganizowanym z okazji Dnia Niepodległości. Gratulujemy!

Więcej…
 
„Podaj dalej… Drugie życie odpadów” PDF Drukuj Email

 

We wrześniu z okazji akcji ,,Sprzątanie Świata” zorganizowany został konkurs plastyczny dla uczniów klas IV-VI pod hasłem ,,Podaj dalej … Drugie życie odpadów”. W konkursie uczestniczyło 53 uczniów, którzy dowolną techniką wykonali prace plastyczne. Najładniejsze prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Konkurs zorganizowały panie: Małgorzata Nowakowska, Justyna Cioch i Jolanta Wielgus.

Więcej…
 
II Szkolny Pokaz Mody Ekologicznej „Ekokreacje 2016” PDF Drukuj Email

Po raz drugi w naszej szkole miało miejsce wydarzenie, które stało się popularne wśród uczniów i rodziców. W tym roku kreatywność i pomysły na kreacje ekologiczne przerosły wyobrażenia wszystkich. Dowodzi to, że są wśród nas bardzo zaangażowane i zdolne osoby. Wielu Rodziców od ponad miesiąca obmyślało i przygotowywało stroje wraz ze swoimi dziećmi. Zaowocowało to przepięknymi dziełami jakimi były „Zjawiskowa róża”- Mai Bieleckiej z kl. III B-I miejsce, „Łabędzi puch”-Leny Bieleckiej z kl. I A-II miejsce i „Pankowy nastrój”-Bartosza Koguta kl. I A. Trzeba nadmienić, że wszystkie kreacje były zjawiskowe, dlatego jury w którym zasiadała Pani dyrektor Katarzyna Goworek, Pani pedagog Elżbieta Orczyk oraz uczennice PG4: Klaudia Kaczmarzyk i Klaudia Brodawka miało niezwykle trudną sytuację, aby wyłonić najlepszych.

Więcej…
 
Świąteczna pisanka PDF Drukuj Email

 

Pisanki to nieodzowny symbol świąt Wielkiej Nocy. Chyba nikt nie wyobraża sobie wielkanocnego koszyczka bez nich. Wspólne  malowanie jaj to nie tylko tradycja, ale także dobra zabawa.  Sposoby dekorowania pisanek stają się coraz bardziej finezyjne, a autorom najbardziej oryginalnych ozdób nie można odmówić wyobraźni. Dnia  17 marca 2016 w PSP 14 odbyło się  podsumowanie szkolnego  konkursu plastycznego  „Świąteczna pisanka”. W konkursie udział wzięli uczniowie klas 0-III.   Wszyscy uczniowie wyczarowali z papieru kolorowego, bibuły, plasteliny, kredek, farb piękne  i wspaniałe pisanki. Wśród  prac konkursowych  niektóre  wyróżniły się pomysłowością, oryginalnością, starannością i samodzielnością wykonania.

Więcej…
 
Kapelusz Pani Wiosny PDF Drukuj Email

 

Obchody pierwszego dnia wiosny w naszej szkole zakończył pokaz wiosennych kapeluszy. W konkursie wzięły udział klasy IV – VI oraz klasa III a. Organizatorzy konkursu – Samorząd Uczniowski oraz jego opiekunki: p. Ewa Bieńka, p. Renata Łodej i p. Renata Skrucha zadbały o właściwą  oprawę muzyczną  i atrakcyjną prezentację wiosennych nakryć głowy. Jury w składzie: p. Justyna Cioch, p. Anna Dutkiewicz i p. Marta Mozal nie miały łatwego zadania z wyborem tego najpiękniejszego bowiem wiele projektów było niezwykle innowacyjnych i oryginalnych. Ostatecznie I miejsce przyznano klasie IV a, II miejsce przypadło w udziale klasie VI a, III miejsce zdobyła klasa III a. Organizatorzy dziękują za ogromne zaangażowanie  w twórczą pracę i gratulują wyróżnionym klasom sukcesu, o który wcale nie było łatwo.

Więcej…
 
English karaoke PDF Drukuj Email

 

Podobnie jak w ubiegłym roku, również i w, tym nasza szkoła powitała wiosnę śpiewająco. Cykl imprez, które wypełniły zajęcia 21 marca rozpoczął konkurs piosenki anglojęzycznej pt. „English karaoke”. Nie odbyły się do niego eliminacje, ponieważ jego organizatorki: p. Barbara Kosikowska, p. Małgorzata Nowakowska – Mazur i p. Agnieszka Witkowska chciały dać szansę wszystkim chętnym. Uczniowie prezentowali się w dwóch kategoriach: soliści – 10 wykonawców i zespoły – 7 grup. Jury w składzie: p. Ewa Goworowska - muzyk, p. Marta Mozal – nauczycielka j. angielskiego oraz wicedyrektorzy szkoły p. Jolanta Klauzińska i p. Adam Nowak oceniali poprawność językową, intonację dźwięku oraz wyraz artystyczny.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia »

Strona 3 z 9