Dziś jest:

Piątek
1 lipca 2022

Imieniny obchodzą:
Aaron, Bogusław, Halina, Klarysa, Marian

Do końca roku zostało
184 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieRozrywka
PRZERWA NA ZUMBĘ PDF Drukuj Email

 

Zumba to zainspirowane latynoskimi rytmami połączenie tańca i aerobiku. Jest sposobem, który poprzez świetną zabawę nie tylko kształtuje sylwetkę i pozwala dbać o kondycję, lecz przede wszystkim napawa optymizmem i wprawia w świetne samopoczucie, które zostaje na długo, długo poza zajęciami.
Korzystając z zalet zumby pani Beata Darnowska postanowiła wprowadzić ją podczas przerw między lekcjami. Głośnia, skoczna muzyka szybko zwraca uwagę biegających po szkolnym holu dzieci i zachęca do wykonywania prostych rytmicznych ruchów. Innym bodźcem są grane utwory - często przeboje ostatnich miesięcy. Proste kroki taneczne, świetne kombinacje ruchów i motywująca muzyka stwarza atmosferę świetnej imprezy i totalnie porywa do zabawy. Zumba nie ma granicy wiekowej. Przyciąga na szkolne korytarze zarówno dzieci z klas I-III jak i młodzież gimnazjalną. 15 minutowa gimnastyka sprawia  że mija stres związany z lekcjami oraz ochota na przeszkadzanie nauczycielom podczas zajęć.

Więcej…
 
Dzwonią dzwoneczki, pędzą saneczki... PDF Drukuj Email

 

Zima, to okres, z którego najbardziej cieszą się dzieci. To czas wielu zabaw na śniegu i lodzie. Ponieważ tegoroczna zima obfitowała w biały puch i uroki krajobrazu, wychowawczynie klasy 1a i 1d postanowiły zrobić swoim uczniom niespodziankę. 13 lutego zorganizowały dla dzieci oraz ich rodziców integracyjne zajęcia w plenerze.
Miejscem imprezy była Stara Dębowa Wola. Przejażdżka saniami po lesie i obserwacja zimowego krajobrazu dostarczyła wiele przyjemności zarówno małym, jak i tym dużym uczestnikom.

Więcej…
 
Dzyń, dzyń, dzyń … dzwonią dzwonki sań … PDF Drukuj Email

 

21 lutego 2013 r. na długo pozostanie w pamięci dzieci i rodziców. To był ostatni dzwonek, aby jeszcze poszaleć na śniegu. Dzieci z oddziału 0 i klasy 1 c wraz z wychowawczyniami – Elizą Adamską i Jolantą Wielgus oraz swoimi rodzicami spędzili wspaniałe chwile podczas kuligu i zabaw zimowych w Starej Dębowej Woli. Podczas przejazdu saniami wszyscy podziwiali wspaniały krajobraz, a drzewa w śniegowej szacie wyglądały jak z bajki. Wiele frajdy sprawiły wszystkim, także rodzicom, zjazdy  z górki na workach z sianem. Nie straszna była nawet najwyższa góra! Po szaleństwach pieczone kiełbaski zniknęły z talerzy nie wiadomo kiedy, a nogi same rwały się do tańca podczas dyskoteki zorganizowanej przez gospodarza pana Januchtę. Wszyscy stwierdzili zgodnie, że na pewno wrócą tu za rok, a nawet wcześniej …

Więcej…
 
Pędzą, pędzą sanie… PDF Drukuj Email

W piękny zimowy dzień  13.02.2013r. dzieci z klasy II a integracyjnej, IIc oraz III b razem ze swoimi wychowawczyniami p. Małgorzatą Połetek, p. Krystyną Winczewską, p. Bożeną Słapek oraz p. Jolantą Niedzielą były na kuligu w Starej Dębowej Woli. Kulig rozpoczął się przejazdem dużymi saniami, do których były przyczepione małe saneczki.  Jazda na nich była świetna a  las w zimowej szacie wyglądał uroczo. Po takiej przejażdżce wszyscy pobiegli na pobliską górkę. Największą frajdą były zjazdy na foliowych workach wypełnionych sianem. Techniki zjazdu z górki były przeróżne.

Więcej…
 
Rodzinny kulig klasy II b PDF Drukuj Email

 

Wspaniałą niespodziankę na zakończenie ferii zimowych sprawili swoim pociechom rodzice klasy II b. W sobotę 26 stycznia 2013 zorganizowali wspólny rodzinny kulig w Dębowej Woli. W spotkaniu integracyjnym uczestniczyli rodzice, uczniowie wraz z rodzeństwem oraz wychowawczyni klasy II b Małgorzata Sadrak. Nie zabrakło wielu atrakcji, w tym wspólnego przejazdu saniami, zjazdów z górki, pieczenia kiełbasek oraz wspólnych zabaw. Dopisała wspaniała zimowa aura. To spotkanie na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Więcej…
 
Ekologiczna „WALENTYNKA” w Przedszkolu nr 21 PDF Drukuj Email

Świat przyrody jest piękny, tajemniczy i fascynujący - a częścią tego świata jest człowiek.W dobie gwałtownych zmian i szybkiego rozwoju cywilizacji pojęcie edukacji ekologicznej nabiera coraz większego znaczenia. Człowiek, korzystając z bogactw naturalnych ziemi, na przełomie wieków wyrządził jej wiele krzywd. Wszyscy powinniśmy mieć świadomość, że ochrona środowiska, w którym żyjemy, jest koniecznością. A zatem jest podstawowym obowiązkiem każdego człowieka.

Więcej…
 
Z kopyta kulig rwie PDF Drukuj Email

 

Korzystając z pięknej, zimowej pogody, klasa 1b i 3a z wychowawxzyniami: p. Barbarą Czyż, p. Anną Siporską i  p. Beatą Darnowską wybrały się na kulig do Bałtowa. Już na początku tej niecodziennej przygody, dzieci zaskoczył środek transportu, które po nie się zjawił – żółty szkolny bus. Przejazd do „Szwajcarii Bałtowskiej” upłynął więc w wesołej atmosferze. Na miejscu, na dzieciaki czekały już zaprzężone w konie sanie, które zaraz pomknęły leśną trasą wśród drzew i wąwozów Bałtowa. Po kuligu na wszystkich czekała gorąca herbata oraz pieczone kiełbaski. Po krótkim posiłku, obie klasy udały się do zwierzyńca.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia111213141516następnaostatnia »

Strona 14 z 16