Dziś jest:

Piątek
1 lipca 2022

Imieniny obchodzą:
Aaron, Bogusław, Halina, Klarysa, Marian

Do końca roku zostało
184 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieRozrywka
Integracyjne spotkanie w Kałkowie PDF Drukuj Email

Dnia 21 maja w  ramach Białego Tygodnia klasy drugie wraz z księdzem Michałem Oszczudłowskim oraz wychowawczyniami: U. Rafałkowską, I. Łucką , B. Czyż, J. Wielgus i B. Budułą udały się na wycieczkę do Kałkowa. Wszyscy uczestnicy wyjazdu wzięli udział we Mszy Św. Niewątpliwą atrakcją było wspólne ognisko. Dzieci „zdobyły” Golgotę oraz obserwowały  zwierzęta  w mini zoo.
Wyjazd ten stał  się świetną imprezą integracyjną wszystkich drugoklasistów, nauczycieli, rodziców, dziadków i innych biskich dzieciom osób.  Z wycieczki każdy wrócił w doskonałym humorze.

Więcej…
 
Czternastka powitała wiosnę. PDF Drukuj Email

Aby uatrakcyjnić tegoroczne obchody Pierwszego Dnia Wiosny Opiekunki Samorządu Uczniowskiego PSP 14 przygotowały dla społeczności szkolnej kilka ciekawych propozycji.
Pierwszą atrakcją był mecz piłki siatkowej rozegrany pomiędzy uczniami i nauczycielami. Obie drużyny dawały z siebie wszystko, a kibicujący im uczniowie i nauczyciele równie gorąco dopingowali swoich faworytów do zaciętej walki. Ostatecznie wygrali nauczyciele 2:1, ale szczere gratulacje należą się i zawodnikom obu drużyn.
Po meczu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą wiosenną parasolkę. Trudno było oderwać oczy od przepięknych, kolorowych parasolek, które wyglądały jak ukwiecone, wiosenne klomby. Wesoły parasolkowy orszak przemaszerował przed komisją konkursową, która stanęła przed niełatwym wyborem. Zwycięska parasolka wykonana została przez uczniów klasy 4b.
Przez następne godziny uczniowie mogli uczestniczyć w loterii fantowej. Każdy los wygrywał! Tej zabawie przyświecał szczytny cel, gdyż dochód z loterii  280 zł - przekazany został na pomoc w leczeniu naszej absolwentki  Eweliny Majewskiej.

Więcej…
 
Szkolny karnawał. PDF Drukuj Email

 

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły, tanecznym krokiem wkroczyli w II półrocze 2013/2014 roku, bowiem już drugiego dnia po zakończeniu zimowych ferii, wzięli udział w zabawie karnawałowej. Szkolny hol przez 2 godziny opanowały wróżki, księżniczki, kowboje oraz Indianie. Nie zabrakło też innych postaci wyjętych z filmów i książek. Z każdym rokiem przybywa bajecznie przebranych dzieciaków i pomysłów na ciekawe stroje. Zabaw była niezwykle udana i takie z pewnością będzie całe II półrocze.

Więcej…
 
Słodkie walentynki w Vc PDF Drukuj Email

 

W tym roku, termin walentynek zbiegł się z zimową przerwą w nauce. Młodzież naszej szkoły pamiętała jednak o tym niezwykłym dniu i po powrocie do szkoły, zaraz w pierwszym dniu nauki umiliła sobie czas obdarowując się drobnymi upominkami i ozdobnymi karteczkami. Na niecodzienny pomysł wpadły zaś uczennice z klasy V c Emilka Brzeźnicka, Kinga Duda, Oliwia Dudek, Karolina Kijanka, Maja Kowalska, Liwia Krzemińska, Kamila Kurian, Milena Kwaśniak, Karolina Najdo, Alicja Nowak, Aleksandra Sławska, Wanesa Szymczak i Karolina Wójcik. Dziewczynki upiekły przepyszne ciasta. Zrobiły tym samym wielką niespodziankę swojej wychowawczyni – pani Elizie Różyckiej kolegom i koleżankom z klasy oraz innym paniom nauczycielkom, które odwiedziły w klasach, częstując je swoimi pysznymi wypiekami.

Więcej…
 
Wizyta Mikołaja PDF Drukuj Email

 

6 grudnia, w dnu swoich imienin,  już od samego rana po szkolnych korytarzach, buszował w charakterystycznym czerwonym stroju Mikołaj. Co prawda, tego dnia, część klas pojechała do kina na mikołajkowy seans filmowy, ale Ci uczniowie, którzy wcześniej obejrzeli mikołajkowy spektakl „Cztery łapy” byli w swoich klasach i niezmiernie ucieszyli się z niespodziewanej wizyty. W rolę pierwszego Mikołaja wcieliła się dyrektor szkoły pani Katarzyna Goworek, która wraz ze swoimi pomocnikami rozdawała dzieciakom słodkie figurki Świętego.
Klasa 1a wraz ze swoimi wychowawczyniami – panią Anną Siporską i panią Beatą Darnowską wzięli udział w mikołajkowych podchodach poszukując w całym budynku i różnych pomieszczeniach tajemniczych kopert, w których były ukryte zadania dla kolejnych uczniów z klasy. Wykonanie ostatniego, doprowadziło wreszcie zdeterminowane dzieciaki do upragnionego celu i worka z niespodziankami dla wszystkich uczestników zabawy.

Więcej…
 
Andrzejkowe czary PDF Drukuj Email

Dzień 29 listopada 2013 roku dla uczniów klasy 2c na zawsze pozostanie w pamięci. Baśniowy klimat wróżb stworzyły mamy, którym należą się szczególne podziękowania. Pani Magda, Iwona, Małgorzata i Aneta, jako wróżki i Cyganki wspaniale zorganizowały dzieciom wróżby i zabawy. Bardzo pomocne były panie Ela, Wiola i Monika, które wcieliły się w postacie fotografów i dbały o podniebienie milusińskich. Tego dnia w wielu klasach odbyły się andrzejkowe wróżby. Zabawy najczęściej prowadziły wychowawczynie klas. W tym roku do zabawy włączył się również Samorząd szkolny. Starsze dziewczęta z zapałem wróżyły młodszym kolegom i koleżankom. Chętnych nie brakowało bo któż nie chciałby poznać co go będzie czekać w przyszłym roku.

Więcej…
 
Halloweenowe Party PDF Drukuj Email

 

W dniu 30 października 2013 roku odbyło się w naszej szkole tradycyjne już Halloweenowe Party. Tym razem uczniowie klasy VI b – Martyna Farys i Kacper Serafin oraz uczniowie  klasy  VI c  Agata Laskowska i Julia Podeszwa przygotowali prawie godzinną audycję radiową zatytułowaną „Hallo Hallo tu radio Halloween”. Barwnie opowiedzieli o wierzeniach i symbolach tego święta wywodzącego się z obrzędu celtyckiego sprzed 2 tysięcy lat. Wprowadzili nas w widowiskowy świat dawnej tradycji żegnania lata i powitania jesieni a także obłaskawiania niesfornych  duchów. Przy dźwiękach mrocznej muzyki  z szyderczym  śmiechem wiedźm  i pomrukami wilkołaków  można było dostać „gęsiej skórki” i poczuć przez moment strach- ale zaraz potem groza chwili ustępowała  grotesce   i dobremu żartowi. Duchy zostały więc  oswojone! Uczniowie przygotowali  też Halloweenowy quiz dzięki  któremu słuchacze mogli dowiedzieć się wiele na temat symboliki tego święta i jego obecnej  popularności w wielu krajach świata.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia111213141516następnaostatnia »

Strona 12 z 16