Dziś jest:

Piątek
1 lipca 2022

Imieniny obchodzą:
Aaron, Bogusław, Halina, Klarysa, Marian

Do końca roku zostało
184 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieRozrywka
Niezwykła „podróż w czasie” uczniów klasy 3 b i 3c PDF Drukuj Email

Podróże kształcą. To powiedzenie znają wszyscy bardzo dobrze. O jego prawdziwości przekonali się również uczniowie naszej szkoły. W piątek 10 października 2014  r. uczniowie  klas III b i III c wraz z wychowawczyniami p. Barbarą Czyż i Jolantą Wielgus oraz p. Renatą Łodej  wybrali się na wycieczkę do Bałtowa. Najpierw wszyscy zwiedzali Park Jurajski. Największą atrakcję stanowiły rekonstrukcje dinozaurów i innych wymarłych zwierząt naturalnej wielkości, rozmieszczone wzdłuż ścieżki spacerowej. Dużo emocji na trasie wzbudził  model roślinożercy jurajskiego - sejsmozaura - długości prawie 50 metrów, przy którym robiliśmy najwięcej zdjęć. Następnie odwiedziliśmy Prehistoryczne Oceanarium, w którym głębia oceanu przenika się z głębią trójwymiarowego przekazu.

Więcej…
 
W PARKU EDUKACJI I FANTAZJI. PDF Drukuj Email

Dnia 3 X 2014 roku uczniowie klasy 3a i 3d wraz z wychowawczyniami p. U.Rafałkowską i B.Budułą oraz paniami R.Łodej, A.Chamerą odbyli całodniową wycieczkę edukacyjną. Pierwszym etapem były Mościska z Farmą Iluzji. Już z daleka zauważyli Lewitujący Kran z lejącą się wodą, który ,,wisiał” w powietrzu. Dzieciaki pokonały Wiklinowy Labirynt oraz Tunel Zapomnienia. Sprawnością wykazały się na Ścieżce Zdrowia i w Lasku Doświadczeń, a orientacją w Labiryncie Luster. Odwiedziły także Zakręcony Domek i Pokój Amesa, grały Giga Szachami oraz podziwiały Meble Olbrzyma i Studnię Nieskończoności. Nowe doświadczenia zdobywały w Muzeum Iluzji i Chacie Tajemnic. Chwilą odpoczynku było pieczenie kiełbasek i zakup pamiątek.

Więcej…
 
Dzień Chłopaka w naszej szkole. PDF Drukuj Email

Dzień Chłopaka, to święto obchodzone w Polsce 30 września, głównie wśród młodzieży szkolnej. Jest to w pewnym sensie męski, albo raczej chłopięcy, odpowiednik Dnia Kobiet. W tym dniu dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię. Krajem, w którym święto to ma najdłuższą tradycję jest Japonia. Pojawiło się ono tam w VI wieku. W naszej szkole obchodzone jest ono może nie od tak dawna ale również ma bogatą i długą tradycję. Jak co roku, również i tym razem nasi chłopcy nie mogli narzekać. Obdarowani przez dziewczynki różnymi upominkami obchodzili swoje święto bardzo radośnie co dało się zauważyć w klasach i na szkolnym holu.

Więcej…
 
W krainie miłośników Harrego Pottera PDF Drukuj Email

16 czerwca do takiej krainy udały się pod opieka swoich pań – p. Anny Siporskiej, p. Beaty Darnowskiej, p. Małgorzaty Połetek i p. Iwony Abramczyk dzieci z klasy 1a oraz 3a. Co prawda nie odnalazły tam Harrego lecz innych miłośników  mioteł – czarownice. Zwiedzanie rozpoczęły bowiem od BabyJagowa oraz poznania miejsc, postaci i legend związanych z Górami Świętokrzyskimi. Potem udały się na Łysą Górę zwiedzając po drodze gołoborze. Tam podczas krótkiego odpoczynku pani Małgosia Połetek opowiedziała legendę o jego powstaniu.

Więcej…
 
„Perły” świętokrzyskiej ziemi – wycieczka kl. 2b i 2c PDF Drukuj Email

9 czerwca 2014 r. klasy 2 b i 2c, pod opieką swoich wychowawczyń p. Barbary Czyż i p. Jolanty Wielgus oraz p. Małgorzaty Nowakowskiej – Mazur, wybrali się na długo oczekiwaną wycieczkę klasową do Chęcin, Tokarni i BabyJagowa. Pierwszym punktem wycieczki było „zdobycie” średniowiecznego zamku w Chęcinach, do którego wszyscy musieli podejść pieszo, sprawdzając przy tym swoją kondycję fizyczną. Następnym celem zwiedzania ziemi świętokrzyskiej była „perła” naszego województwa -  skansen Wsi Kieleckiej – Park Etnograficzny w Tokarni.

Więcej…
 
Rodzice – dzieciom PDF Drukuj Email

Pod takim hasłem, 6 czerwca, w godzinach popołudniowych, rodzice dzieci z klasy 1a, zorganizowali swoim pociechom oraz ich wychowawczyniom fantastyczny piknik. Trzeba przyznać, że organizatorzy tego przedsięwzięcia spisali się na medal. Miejsce, które znaleźli było niezbyt oddalone od osiedla i świetnie pasowało do takiej imprezy a zaplanowane i przeprowadzone zabawy to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Takich strzałów było znacznie więcej a to za sprawą cieszącego się dużym powodzeniem meczu piłki nożnej, w którym wzięli udział rodzice oraz dzieci. Skuteczność napastników mogłaby wprawić w osłupienie niejednego reprezentanta Polski. Gole sypały się jak z rękawa. Taki zapał i zaangażowanie do gry coraz rzadziej ogląda się na naszych stadionach. W przerwie meczu dzieciaki zamiast chwilę odpocząć, odtańczyły swoją ulubioną „Tocę”, gdyż tatusiowie zadbali o to, żeby całej imprezie towarzyszyły dyskotekowe rytmy.

Więcej…
 
Świętokrzyskie, jakie cudne … PDF Drukuj Email

W piękny, słoneczny dzień 5 czerwca 2014r. klasa 1c, pod opieką wychowawczyni pani Iwony Sidor i pani Ireny Łuckiej oraz troskliwych mam pani Wioletty Gębki i pani Edyty Zwady, wybrała się na wycieczkę do Krajna i „Babyjagowa”.
W Krajnie położonym u podnóża Łysicy dzieci zwiedziły Aleję Miniatur „Wonderful World”. Pobyt w tym urokliwym miejscu pozwolił im, choć na chwilę, przenieść się prawie na wszystkie kontynenty i zobaczyć z bliska egipskie piramidy, Sfinksa, Wieżę Eiffla, Operę w Sidney, wodospad Niagara czy indyjskie mauzoleum Tadź Mahal. Dzieci miały możliwość poznać elementy kultury i architektury ciekawych zakątków naszego globu i przy okazji podziwiać przepiękną panoramę naszych Gór Świętokrzyskich.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia111213141516następnaostatnia »

Strona 11 z 16