Dziś jest:

Piątek
27 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan, Magdalena

Do końca roku zostało
219 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieRozrywka
Świętokrzyskie, jakie cudne. PDF Drukuj Email

 

Że świętokrzyskie jest cudne, mogły przekonać się dzieci z klasy 1a, które pod opieką swoich nauczycieli – p. Anny Siporskiej, p. Arkadiusza Jeruzala i p. Justyny Grotek 30 maja zwiedziły kilka ciekawych zakątków swojego regionu. Najpierw pojechały do Krajna, gdzie obejrzały w miniaturze najatrakcyjniejsze zakątki świata. Bilety do Parku Miniatur wygrały w konkursie na najsympatyczniejszą klasę. Potem udały się do Huty Szklanej, gdzie mieści się Baby Jagowo – miejsce ściśle związane z regionem świętokrzyskim i będące symbolem Gór Świętokrzyskich. Tu spotkały się z czarownicami i zbójem Madejem, który opowiedział im swoją historię.  Odwiedziły Chatkę Baby Jagi, Domek Jasia i Małgosi, przespacerowały się tunelem strachu.

Więcej…
 
EKO Ostrowiec PDF Drukuj Email

 
Dzwonią dzwoneczki, pędzą saneczki. PDF Drukuj Email

 

W 15.02.2017r. 3d wraz z wychowawcą  Izabellą Kolasa oraz p. Barbarą Kędzierską pojechały na kulig do Starej Dębowej Woli. Słoneczna pogoda oraz wspaniała zabawie towarzyszyła uczniom przez cały pobyt. Niezapomnianą atrakcją była dla dzieci przejażdżka saniami przez urokliwie zaśnieżony las. Kolejną atrakcją były zjazdy z górki na workach foliowych. Okrzykom zadowolenia, śmiechom nie było końca. Każdy wymyślał co rusz to nowe sposoby zjazdów. W międzyczasie na zawieszonym nad ogniskiem grillu piekły się kiełbaski, które w przerwie miały niesamowite wzięcie. Podobnie było z herbatą, która tego dnia smakowała wyjątkowo. Po kolejnej turze zabawy czas było wracać do domu. Pełni wspomnień, zadowoleni postanowiliśmy, że wrócimy tam w najbliższym, możliwym terminie.

Więcej…
 
Pędzą konie, sanki dzwonią, kulig drogą mknie. PDF Drukuj Email

 

W dniu 17 lutego 2017r. uczniowie klas 1b i 3e wraz z wychowawczyniami Wiolettą Szymańską, Bożeną Słapek oraz Justyną Grotek pojechały na kulig do Starej Dębowej Woli. Wspaniałą atrakcją były zjazdy z dużej góry na workach foliowych. Sprawne zjeżdżanie sprawiło, że była to bezpieczna zabawa. Nikt nie upadł i nie zderzył się z innym uczestnikiem zabawy. Nie mniejszą atrakcją okazała się przejażdżka saniami po lesie. Towarzyszył dzieciom śmiech i radość. Następnie uczniowie sami piekli kiełbaski na ognisku, które bardzo smakowały. Na zakończenie pobytu odbyła się krótka dyskoteka. Wspaniale bawili się uczniowie klasy 3e z uczniami z klasy integracyjnej 1b. Otoczyli opieką, włączając do tańca  dzieci młodszych kolegów i koleżanki. Kulig był bardzo udany. Pełni nowych doznań i wrażeń uczniowie wrócili do domów.

Więcej…
 
Zimowe szaleństwa PDF Drukuj Email

 

W piątek, 17 lutego uczniowie klasy 2a wraz z rodzicami oraz  paniami Urszulą Rafałkowską i Edytą Kłos wybrali się na kulig klasowy do gospodarstwa agroturystycznego w Starej Dębowej Woli.  Celem kuligu było połączenie dobrej zabawy z integracją klasy. Przejażdżka saniami po lesie i obserwacja zimowego krajobrazu dostarczyła wiele przyjemności zarówno małym, jak i tym dużym uczestnikom. Las w zimowej szacie wyglądał bajkowo. Oczywiście nie obyło się bez wywrotek na zakrętach. Po powrocie, trochę zmarznięci i głodni,  wspólnie piekliśmy kiełbaski przy ognisku.  Kolejnym, bardzo wesołym punktem naszej wycieczki była jazda z górki na workach. Dzięki uprzejmości właściciela gospodarstwa dzieci mogły nakarmić konie przyniesionymi z domu jabłkami i marchewką.

Więcej…
 
Konkurs języka angielskiego PDF Drukuj Email

Dyrekcja PSP nr 14 w Ostrowcu Św. serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych z miasta Ostrowca Świętokrzyskiego do udziału w międzyszkolnym konkursie języka angielskiego Face to Face with English, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, który odbędzie się w ZSP nr 2 w Ostrowcu Św. , os. Stawki 35, dnia 30 marca 2017 r. o godzinie 9.00.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do ciągłego pogłębiania znajomości słownictwa i zagadnień gramatycznych; doskonalenie znajomości języka angielskiego; motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego a zarazem sprawdzenie swoich dotychczasowych umiejętności i wiedzy językowej oraz nawiązanie lub pogłębienie już istniejącej współpracy między szkołami podstawowymi w mieście Ostrowiec.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy ufundowane między innymi przez Prezydenta Miasta Ostrowca Św. Jarosława Górczyńskiego oraz wydawnictwo Pearson. Każdy uczestnik otrzyma dyplom uczestnictwa w konkursie.

Serdecznie zapraszamy i życzymy wielu sukcesów!
I. Suder , A. Witkowska

 
Biała droga hen przed nami, sanki dzwonią dzwoneczkami... PDF Drukuj Email

 

W dniu 15.02.2017r. korzystając z uroków tegorocznej zimy, klasy 3b i 3c wraz z wychowawczyniami   Małgorzatą Połetek ,  Krystyną Winczewską i  Justyną Grotek pojechały na kulig do Starej Dębowej Woli. Słoneczna pogoda  sprzyjała wyśmienitej zabawie. Największą frajdę sprawiła dzieciom przejażdżka saniami przez zaśnieżony las. Gdy konie ruszyły, śmiechom i okrzykom radości nie było końca.  Po prawie godzinnej przejażdżce przy rozpalonym ognisku dzieci  własnoręcznie piekły  kiełbaski, które wszystkim smakowały wybornie.  Kolejną atrakcją były zjazdy z górki na workach foliowych.  Każdy wymyślał różne sposoby zjazdów. Towarzyszące mamy pozazdrościły świetnej zabawy dzieciom i również ruszyły na górkę. Bardzo zadowoleni, rozgrzani i pełni wspomnień ruszyliśmy w drogę powrotną. Wsiadając do autokaru postanowiliśmy wrócić tam za rok.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 16