Dziś jest:

Sobota
28 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Augustyn, German, Jaromir, Priam, Wiktor

Do końca roku zostało
218 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieRozrywka
Aktywne ferie. PDF Drukuj Email

 

Podobnie jak w ubiegłym roku oferta zajęć w naszej szkole dla uczniów spędzających ferie w domu była różnorodna i bardzo atrakcyjna. Na amatorów piłki nożnej czekał z treningami p. Sławek Góra, p. Zygmunt Zaręba doskonalił umiejętności dzieci i młodzieży w piłce ręcznej. Pani Elżbieta Ozdoba i p. Beata Darnowska poprowadziły zumbę, p. Alicja Opałka zaprosiła wszystkich chętnych na zajęcia kulinarne, p. Anna Kowalska na naukę tańca a p. Jolanta Wielgus na zajęcia plastyczne. Swoje stałe zajęcia odbyła również w tym czasie  Ostrowiecka Akademia Piłkarska „Kadet” .
W szkole podstawowej ogromną popularnością cieszą się zajęcia taneczne prowadzone przez p. Beatę Darnowską. W czasie ferii, też nie zabrakło amatorów tego typu tańca. Sala lustrzana przez kolejne trzy dni gościła dużą liczbę chętnych dzieci, które z zapałem uczyły się układów tanecznych do współczesnych przebojów.
Należały do nich:
Mazur Jakub, Aleksander Walczyk, Zuzia Godos z klasy 1a, Ola Mularska z klasy 1b, Tomek Wiśniewski, Zuzia Barska, Bartek Tomczyk z klasy 1c, Zuzia Mazur, Julka Jabłońska, Oliwier Kasprzycki, Daria Adamska, Dagmara Kubas i Martynka Matysiak z klasy 2a, Magda Cudo, Marta Gwałt, Kacper Szemraj, Sandra Miśkiewicz, Natalka Polak, Marcin Podyma z klasy 2c, Amelka Bień, Kacper Jelonek, Julka Mazur, Daria Tomaszewska, Ania Perlik z klasy 3a, Kasia Letkiewicz, Mateusz Kroczek z klasy 3b, Wiktoria Mularska z klasy 4c oraz Iza Rokoszna z PSP Kunów.

Więcej…
 
Ferie zimowe z plastyką 2015 PDF Drukuj Email

23-24-25 lutego 2015 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 odbyły się warsztaty  plastyczne, których uczestnikami byli uczniowie klas 0- VI z PSP 14 oraz uczennica klasy 3b z PSP nr 5. Zajęcia przygotowała i prowadziła p. Jola Wielgus. Głównym założeniem było aktywne i twórcze spędzenie przez dzieci wolnego czasu oraz poznanie różnych technik plastycznych. Dzieci lubią rysować, malować, lepić – o tym każdy wie. Uczeń rysując, malując poznaje nowe, utrwala poznane i pogłębia swoją wiedzą. Takie zajęcia wywołują u dzieci duże zainteresowanie. Stworzenie czegoś własnymi rękami daje im wiele zadowolenia i jest źródłem radości. Dla dziecka nie wynik końcowy „dzieła” jest najważniejszy. Sam akt tworzenia, zabawa kolorami, reakcja na widok zlewania się kolorów, zaspokajanie ciekawości, łączenie barw kontrastowych są najważniejszymi elementami ekspresji plastycznej. Dziecko podobnie jak i dorosły człowiek poszukuje nowych rozwiązań i zaciekawia go to, co nowe.

Więcej…
 
Szkolny karnawał. PDF Drukuj Email

11 lutego, na kilka dni przed zimowymi feriami,  w murach naszej szkoły, odbyła się zabawa karnawałowa. Uczestniczyli w niej najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Jak co roku, wśród tańczących, można było zaobserwować barwne pomysłowe stroje i wymyślne makijaże. Wspaniale dobrana muzyka zachęcała do tańca. Nie zbrakło więc popularnej w naszej szkole zumby oraz spontanicznych układów tanecznych do najnowszych światowych przebojów. Dobre humory dopisywały wszystkim. W takiej radosnej atmosferze czas minął bardzo szybko.

Więcej…
 
W krainie bombek PDF Drukuj Email

 

Uczniowie klasy 3a i 3d zostali wprowadzeni w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia już 12 grudnia dzięki wycieczce do Fabryki Bombek w Nowej Dębie. Wędrówka po tej niezwykłej krainie rozpoczęła się od omówienia przez przewodnika różnych stylów ubierania choinek: staropolskiego, amerykańskiego, nowozelandzkiego czy wiktoriańskiego. Następnie zwiedzali wystawę różnorodnych bombek o rozmaitych wielkościach, kształtach i wzorach. Poznały proces powstawania bombek począwszy od dmuchania w rozgrzaną szklaną rurkę, z której tworzono niewyobrażalne wręcz kształty. Kolejnym etapem było srebrzenie, suszenie, a na koniec malowanie i zdobienie. Jednak najwięcej emocji dostarczyły dzieciom warsztaty plastyczne. Trzecioklasiści w ogromnym skupieniu samodzielnie malowali  bombki tworząc różne wzory i motywy. Otrzymali również przygotowane wcześniej przez pracowników bombki z własnym imieniem. Dzieci nie mogły także pominąć zakupu ozdób choinkowych dla swoich bliskich.

Więcej…
 
Mikołajkowo w Czternastce. PDF Drukuj Email

W Bałtowie jest co prawda wioska Świętego Mikołaja ale w Bałtowie, nie można było spotkać tylu Mikołajów w tym samym miejscu i o tej samej porze co w Zespole Szkół nr 2. Ci bardzo oczekiwani przez dzieci goście, zaczęli pojawiać się na szkolnych holach już 4 grudnia. Pierwszy Mikołaj w asyście Śnieżynek przybył tradycyjnie już z terenu PG 4. Odwiedził najmłodszych uczniów i zadawał zagadki, rozdając za trafne rozwiązania odznaki i cukierki. Kolejnego dnia, uczniowie pod opieka nauczycielek udali się na mikołajkowy seans do kina Etiuda. Obejrzeli „Pszczółkę Maję”. Zanim wyjechali, mogli również wysłuchać piosenek o świątecznej treści w wykonaniu  wokalistów z konkursu karaoke. Dwa magiczne dni obfitujące w niezapomniane wrażenia, wprowadziły naszych uczniów w świąteczną tematykę, która powoli będzie nas przybliżać do tych najbardziej rodzinnych świąt w roku.

Więcej…
 
Andrzejkowe przepowiednie. PDF Drukuj Email

Koniec listopada nieodmiennie kojarzy się z wróżbami. Wróżą wszyscy i wszędzie bo któżby nie chciał znać przyszłości, chociaż każdy wie, że za rok przepowiednia może wyglądać zupełnie inaczej. W naszej szkole piątek poprzedzający imieniny Andrzeja wyglądał inaczej niż to zazwyczaj bywa. Hole zaroiły się od wróżek i czarodziejów. Wróżyły sobie dzieci małe i duże, na terenie gimnazjum i w podstawówce. Śmiech rozbrzmiewał wszędzie bo przepowiednie każdy traktował z przymrużeniem oka i z humorem. Tego dnia liczyła się bowiem dobra zabawa.
Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi pomysłami uatrakcyjnili nam ten dzień. Oprócz wychowawców w klasach jest to również młodzież z Samorządu Szkolnego PSP 14 – Milena Kwaśniak, Maja Kowalska, Emilka Brzeźnicka, Kamila Kurian, Wanesa Szymczak i przewodnicząca Ola Sławska oraz młodzież gimnazjalna – Gabrysia Salczyńska, Lena Sala, Ada Życińka, Weronika Kowalik, Julka Kowalska oraz Marcin Fulara.

Więcej…
 
Dzień Życzliwości i Uśmiechu PDF Drukuj Email

21 listopada 2014 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Uśmiechu. Ściany szkolnych korytarzy zostały przyozdobione plakatami,  które zachęcały, by szczególnie w tym dniu być życzliwym dla innych. Koleżanki z klasy VI c wręczały  uczniom i nauczycielom  buźki .Obchodziliśmy ten dzień również poprzez pisanie życzliwych, miłych słów, pozdrowień dla kolegów, koleżanek, pracowników szkoły, które zawieszane były na Szkolnym Drzewku Pozdrowień

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 16