Dziś jest:

Piątek
27 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan, Magdalena

Do końca roku zostało
219 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieRozrywka
Piknikowy czas… PDF Drukuj Email

Sobota – to dzień wolny od zajęć i szkoły. Jednak sobotnie popołudnie 20 czerwca 2015 roku na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy 3d, którzy wraz z wychowawczynią, rodzicami, a także dziadkami uczestniczyli w pikniku rodzinnym w Borii. Gościliśmy na działce jednego z uczniów, Oliwiera , który w ten sposób zapragnął pożegnać się z klasą w związku z wyjazdem. Na dużej ogrodzonej działce czekał na dzieci plac zabaw, trampolina i boisko do siatkówki. Wspólne zabawy, mecz piłki siatkowej z udziałem dzieci i rodziców, niekończące się rozmowy oraz smaczny poczęstunek były kolejną świetną okazją do dalszej integracji dzieci i dorosłych. Żal będzie tylko tych wspólnie spędzonych lat. Aby jednak ci, z którymi Oliwier uczył się i bawił przez ostatnie trzy lata nadal pozostali w jego pamięci, chłopiec otrzymał w prezencie  portfolio ze zdjęciami z różnych uroczystości klasowych  wraz z podpisami dzieci. Zaskoczony i wzruszony obiecał, że jeśli tylko przyjedzie do Ostrowca to na pewno odwiedzi szkolne mury oraz koleżanki i kolegów, z którymi zawsze czuł się świetnie. Trzymamy go za słowo!

Więcej…
 
Wycieczka do Kielc PDF Drukuj Email

19.06.2015r. kl. Ib i kl. Ic razem ze swoimi wychowawczyniami p. Krystyną Winczewską i p. Małgorzatą Połetek pojechały na całodzienną wycieczkę do Kielc. Opiekę nad grupą sprawowała również p. Marta Kałuża i p. Beata Książka. Pierwszym punktem była  bardzo kolorowa „Planeta Klocków Lego”. Dzieci miały do dyspozycji  wielką bawialnię z materacami,  pufami,  piaskownicę wypełnioną tysiącem klocków „Lego”,  ściankę wspinaczkową, różnego rodzaju stroje, maski i  piękne balowe suknie. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Zabawek i Zabawy. Dzieci  pod kierunkiem przewodnika zwiedzały ekspozycje muzealne: zobaczyły lalki z różnych stron świata: plastikowe, szklane, wykonane z masy papierowej, z materiału,   z wosku pszczelego. Oglądały zabawki, jakimi bawiły się ich prababcie: auta, gry, układanki,   a nawet złocone serwisy dla lalek. W salach przeznaczonych do zabawy  bawiły się  zabawkami z minionej epoki.

Więcej…
 
Świętokrzyskie, jakie cudne… PDF Drukuj Email

Jak co roku, czerwiec to miesiąc wycieczek turystyczno – krajoznawczych i chwila oddechu od nauki w szkolnych murach. Wychowawczynie klasy 3a i 3d – Urszula Rafałkowska i Beata Buduła postanowiły zabrać swoich uczniów w miejsca naszego regionu, które są warte poznania. Najpierw odwiedzili Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, gdzie mieli okazję zobaczyć w jakich warunkach dawniej mieszkano oraz porównać z dzisiejszą dawną aptekę, szkołę, szpital czy zakład krawiecki. Następnie udali się do Podzamcza Chęcińskiego, gdzie znajduje się Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Jest to obiekt popularyzujący nowoczesną naukę przez zabawę. Dzieci mogły podziwiać trójwymiarowe modele projektów Leonarda , zbudować wynalazki na interaktywnych stanowiskach oraz przeprowadzać eksperymenty naukowe poznając tajemnice przyrody. Zwiedziły również zabytkowy pałac starosty Bidzińskiego, po którym oprowadzał kasztelan oraz podziwiały dawne stawy i ogrody barokowe. Jednak  „najsłodszym” dla dzieci etapem wycieczki był pobyt w Manufakturze Magia Karmelu w Kielcach, gdzie mogły poznać ręczny sposób tworzenia wyrobów z karmelu.

Więcej…
 
Wycieczka do Krakowa i Wieliczki PDF Drukuj Email

12 czerwca klasy 5b, 5c oraz wraz z wychowawczyniami – p. Renatą Skruchą i p. Agnieszką Witkowską oraz opiekunką p. Katarzyną Marynowską uczestniczyły w wycieczce do Krakowa i Wieliczki. Ten wyjazd wszystkim uczestnikom dostarczył  wielu niezapomnianych wrażeń. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy, było Historyczne Muzeum Miasta Krakowa. Z wielkim zainteresowaniem spacerowaliśmy podziemiami Rynku i słuchaliśmy opowieści przewodnika o życiu w dawnym Krakowie. To bardzo nowoczesne muzeum dzięki licznym prezentacjom multimedialnym i oryginalnym ekspozycjom przeniosło nas  w przeszłość, wszyscy poczuliśmy się jak średniowieczni mieszczanie.
Kolejnym punktem programu był  Wawel – siedziba władców polskich. Młodzież z zainteresowaniem słuchała opowieści o kolejnych królach zamieszkujących jego komnaty. Zwiedzaliśmy Katedrę, która zajmuje wyjątkową pozycję w dziejach Polski.

Więcej…
 
Śladami naszych przodków. PDF Drukuj Email

10 czerwca uczniowie klasy 1a i 2c pod opieką swoich pań - p. Beaty Darnowskiej, p. Anny Włodarskiej, p. Iwony Sidor oraz p. Izy Kaszuby wybrali się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Zwiedzanie rozpoczęli od Muzeum Minerałów i Skamieniałości w Świętek Katarzynie. Dzieci poza podziwianiem urody skarbów Ziemi uczestniczyły w warsztatach obróbki kamienia. Następnie udały się na Łysą Górę odwiedzając po drodze gołoborze.Tam podczas krótkiego odpoczynku wysłuchały legendy o jego powstaniu. Następnie Drogą Królewską dzieci udały się do Centrum Kulturowo-Archeologicznego w Nowej Słupi. Tam w praktyczny sposób poznały, czym zajmowali się nasi przodkowie. Lepiły z gliny, poznały tajniki wytapiania rudy żelaza, lepiły cegły oraz budowały z nich piec. Odwiedziły zielarkę i kowala, uczyły się strzelać z łuku i władania mieczem. Miały również okazję poczuć się jak prawdziwy żołnierz legionów rzymskich przywdziewając zbroję z tamtego okresu.Pełni wrażeń i zadowolenia dzieci wróciły do Ostrowca.

Więcej…
 
W indiańskiej wiosce. PDF Drukuj Email

W dniu 02.06. uczniowie klasy Ie  pod opieką wychowawczyni p. Bożeny Słapek oraz nauczyciela p. Anny Kowalskiej odbyli ciekawą wycieczkę do Wioski Indiańskiej w Zielonce.
Na miejscu czekało na uczniów wiele atrakcji, m.innymi zabawy animacyjne, scenki indiańskie, spotkanie z wodzem, malowanie twarzy, robienie pióropuszy, pokaz ogromnych baniek mydlanych, zwiedzanie TIPI- namiotów indiańskich, przejażdżka na kucyku. Przewidziano też czas wolny spędzony na placu zabaw. Nie zabrakło  pieczenia kiełbasek na indiańskim ognisku oraz waty cukrowej.
Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu.
Zmęczeni, ale zadowoleni, pełni nowych wrażeń, uczniowie wrócili z wycieczki.

Więcej…
 
Pokaz mody ekologicznej „Ekokreacje 2015” PDF Drukuj Email

24.04.2015r.  w Szkole Podstawowej nr 14 odbył się „Dzień recyklingu”. Z tej to okazji uczniowie klas 0-3 bawili  się w pokaz mody ekologicznej  pt.” Ekokreacje 2015”. Wydarzenie to miało na celu naukę ekologii poprzez zabawę. Prezentujący „ekokolekcję” chociaż na chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi modele występując na specjalnie przygotowanym  mini wybiegu.  Na pokazie można było zobaczyć m.in. ekologiczny strój małej modnisi, księżniczki, rycerza, rolnika, robota. Podczas pokazu   ekokreacji wszystkim jego uczestnikom towarzyszył świetny humor i aplauz widowni.    Przedstawiciele SU PG4 pracujący pod kierunkiem p. pedagog Eli Orczyk jako jury postanowiło nagrodzić następujących uczniów:
I miejsca: Maja Bielecka  kl. IIb w stroju „Błyszcząca Gwiazdka” i Michał Jop kl. Ic jako „Uczeń Uniwersytetu Potwornego”;
II miejsca: Nikola Szwed kl. 3c jako „Królowa Pokazu Mody” i  Oliwier Góralski kl.0a w stroju „Super Robo”;
III miejsca: Oliwia Szwed kl. 0 b jako „Piękne Lato” i Agata Baran kl. 0 b jako „Królowa odpadów”;
Wyróżnienia: Kacper Sadowski kl.3d – „Makulator”, Marcelina Langa kl. Ib- „Kwiatowa Pani”, Oliwier Zając kl.1c-„Wiosenny DJ”, Julia Chamera kl. Id - „”Hiszpanka”,  Wiktoria Kieloch kl. Id – „Strój plażowy”. 

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 16