Dziś jest:

Piątek
27 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan, Magdalena

Do końca roku zostało
219 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieRozrywka
Halloweenowe dekoracje PDF Drukuj Email

Uczniowie klas 1-3 PSP z pomocą rodziców i nauczycieli chętnie brali udział w przygotowaniu dekoracji na bal Halloweenowy w postaci plakatów oraz dyń, za co serdecznie dziękujemy! W szczególności zaangażowały się klasy: 2C, 2D, 2E, 3A, 3B. Przygotowane prace można było podziwiać podczas balu.

Więcej…
 
Bal Halloweenowy PDF Drukuj Email

W związku ze zbliżającym się świętem Halloween, nauczyciele języka angielskiego: Ilona Suder i Aleksandra Maj zorganizowały bal Halloweenowy dla uczniów klas 0-3 szkoły podstawowej, który odbył się 29 października b.r. w naszej szkole. Miał on na celu przybliżenie dzieciom elementów kultury krajów anglojęzycznych. Uczniowie, dzięki pomocy rodziców, przebrali się w stroje charakterystyczne dla tego święta. Oprawa muzyczna w wykonaniu didżeja została sfinansowana przez Radę Rodziców. W związku z organizowanym konkursem w trakcie balu, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Publicznej Szkoły Podstawowej wybrali 4 najciekawsze przebrania, które ocenili następująco:
I- Kryspin Kapusta kl 2 E, II - Marta Karwacka kl. 3B oraz Zuzanna Godos kl 2A, III - Karolina Kot kl. 1F
Uczniów nagrodzono drobnymi upominkami oraz dyplomami. Było to pierwsze takie wydarzenie w naszej szkole. Mamy nadzieję, że nie ostatnie!

Więcej…
 
Ślubowanie klas pierwszych 2015 PDF Drukuj Email

 

12 października odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów szkoły podstawowej. Uroczystość rozpoczęły przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego, które przywitały pierwszoklasistów oraz licznie zgromadzonych rodziców.  Następie głos zabrała  dyrektor szkoły p. Katarzyna Goworek. Po prezentacji klas nastąpiło ślubowanie a po przekazaniu przez panią dyrektor wychowawcom klas ołówków, pasowanie na ucznia. Uroczystościom towarzyszyły również występy naszych starszych uczniów. W repertuarze wokalnym zaprezentował się zespół „Tutti” a tanecznym zespół „Promyki”. Po zakończeniu części oficjalnej dzieci wraz z wychowawczyniami i rodzicami udały się do swoich sal lekcyjnych gdzie oprócz poczęstunku wzięły udział w warsztatach integracyjnych. Wykonały na nich „Klasowe drzewko”

Więcej…
 
Dzień Chłopaka 2015 PDF Drukuj Email

Dzień Chłopaka od lat uroczyście obchodzony jest w naszej szkole. W tym roku było podobnie. Można zatem śmiało stwierdzić, że na stałe zagościł w klasowych kalendarzach imprez. Pomysły na jego świętowanie są różne. Dzieci i młodzież spędzają czas bawiąc się w klasach lub wychodzą ze szkoły w inne ciekawe miejsca, by wyjątkowo uczcić ten dzień. Dziewczynki z klasy 1 e spisały się na medal przygotowując dla swoich kolegów, pod okiem mam i wychowawczyni, wspaniałe upominki. Było mnóstwo życzeń i uścisków, a także okazja do wspólnej zabawy. Chłopcy mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności taneczne i zręcznościowe. Spisali się dzielnie i zgodnie ze sobą rywalizowali. Podczas zabawy i świętowania nie zabrakło dla wszystkich słodkiego poczęstunku. Dziewczynki z 2c,starsze od swoich poprzedniczek, same zajęły się przygotowaniem prezentów i zabaw dla męskiej części klasy.

Więcej…
 
Festyn rodzinny z okazji otwarcia placu zabaw "Podwórko NIVEA". PDF Drukuj Email

 

21 sierpnia przy Zespole Szkół Publicznych nr 2 na os. Stawki został oficjalnie otwarty  plac zabaw, wygrany od firmy NIVEA, w wyniku internetowego głosowania. Imprezę, którą otworzył Prezydent Miasta pan Jarosław Górczyński połączono z festynem rodzinnym. Na początku, licznie przybyłych gości powitała dyrektor szkoły pani Katarzyna Goworek. W kilku zdaniach przypomniała  historię sukcesu, dziękując jednocześnie za ogromną solidarność, która połączyła mieszkańców osiedla w walce o „Podwórko”. Obecny na festynie  proboszcz parafii ksiądz Marek Rusak poświęcił plac zabaw i życzył wszystkim przybyłym wspaniałej zabawy.  Wspólnie przecięta niebieska wstęga dała dla niej sygnał i dzieciaki z wielkim entuzjazmem zajęły wszystkie urządzenia. Gdy jedni się bawili inni oglądali prezentacje artystyczne najzdolniejszych uczniów ZSP nr2, korzystali z różnych przygotowanych przez pracowników szkoły i zaproszonych gości atrakcji.

Więcej…
 
Pomysł na ciekawe wakacje. PDF Drukuj Email

W lipcu i w sierpniu w świetlicy środowiskowej PSP nr 14 trwały półkolonie. Opiekunki: p. Anna Sarna, p. Beata Adamczyk oraz p. Sylwia Czerwińska zadbały o to, żeby dzieci, które w tym czasie nigdzie nie wyjeżdżały mogły na miejscu atrakcyjnie spędzić czas. Codziennie ich wychowankowie brali czynny udział w rozmaitych grach interakcyjnych. W  większości odbywały się one na świeżym powietrzu. Również uczestniczyli w licznych konkursach  plastycznych, muzycznym oraz turniejach gier planszowych,  zawodach sportowych i warsztatach tanecznych. Podczas trwania półkolonii dzieciaki uczestniczyły w licznych wycieczkach. W ramach akcji „Bezpieczne wakacje” odwiedziły Państwową Straż Pożarną, wzięły udział w akcji letniej zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną, w zajęciach na pływalni Rawszczyzna. Swoją sprawność mogły potwierdzić w parku linowym na Gutwinie, gdzie pokonywały ze względu wzrost trasy o różnym stopniu trudności. Kilka razy odwiedziły krainę gier i zabaw „Fiku – Miku”,  gdzie mogły dać upust swej dziecięcej energii i radości.

Więcej…
 
Pożegnanie dzieci z wychowawcą 3 "b" na wycieczce integracyjnej w Bałtowie. PDF Drukuj Email

 

25 czerwca 2015 r. klasa 3 "b" wraz z wychowawczynią p. Barbarą Czyż i rodzicami miło spędziła czas w Parku Rozrywki i Zabawy w Bałtowie. Rodzice zadbali, aby dzieci mogły skorzystać ze wszystkich atrakcji (rollercoaster, karuzela, statek piracki, zjeżdżalnia ) oraz zwiedzić "Bałtowski  Zwierzyniec". Nie zabrakło również "słodkiej niespodzianki" i pysznych kiełbasek.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 16