Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieRozrywka
Wychowanie fizyczne inaczej. PDF Drukuj Email

18.04.2016r. klasa II c  z wychowawczynią p.  Małgorzatą Połetek wybrała się do sali zabaw  „Fiku – Miku”. Największą frajdą, zaraz po przekroczeniu progu , była trzypiętrowa konstrukcja zabawowa, a w niej labirynty, ruchome pomosty i siatki wspinaczkowe.  W nie mniejszym stopniu uwagę dzieci przyciągnęły zjeżdżalnie oraz baseny z piłeczkami.  Z ogromną sprawnością pokonywały przeszkody i zanurzały się w kolorowych piłeczkach. Poza tym  mogły przeciskać się przez liczne tunele,  budować obiekty z dużych klocków, skakać na dużych  piłkach. Dzieci korzystały także z mini pojazdów, dmuchanych  skakańców i  kącików tematycznych. Każdy, kto poczuł zmęczenie, mógł skorzystać z zacisznego kącika malucha, aby odpocząć i zregenerować siły. 1,5 godziny szalonej zabawy  minęły bardzo szybko.  Zadowolone,  lekko zmęczone i pełne wrażeń wróciły do szkoły z nadzieją, że wkrótce ponownie odwiedzą salę zabaw.

Więcej…
 
Róże dla naszych koleżanek PDF Drukuj Email

Chłopcy z klasy 5a pamiętali o święcie swoich koleżanek. Z okazji Dnia Kobiet  złożyli im serdeczne życzenia oraz wręczyli upominki – czerwone róże oraz lukrowane serca, które  smakowały wybornie! Przygotowali także ciekawe konkursy i zabawy integracyjne, dostarczając tym samym wielu emocji. To był naprawdę udany dzień!

Więcej…
 
Moja wesoła karuzela PDF Drukuj Email

To tytuł konkursu plastycznego, który na inaugurację swojej działalności zaproponowało Stowarzyszenie Aktywności Kulturalnej działające przy ODS Malwa. Chociaż konkurs adresowany był do ostrowieckich przedszkolaków to do udziału w części artystycznej zaproszono dziecięcy zespół artystyczny „Promyki” z naszej szkoły. Skład zespołu tworzą dzieci z integracyjnej klasy III a. Podczas występu mali artyści zaprezentowali piosenkę „Moja klasa III a, na flażolecie irlandzki utwór „Eliza Jane” oraz układ taneczny do hiszpańskiego przeboju Alvaro Solera „El Mismo Sol”. Dzieci z klasy III a   swoje umiejętności zdobywają i doskonalą pod opieką wychowawczyń p. Anny Siporskiej i Barbary Kędzierskiej oraz p. Beaty Darnowskiej, która prowadzi z nimi dodatkowe zajęcia  taneczne.

Więcej…
 
Z wizytą w Wiosce Świętego Mikołaja w Bałtowie PDF Drukuj Email

Gdy za oknem zima i śnieżek ładnie prószył uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawczyniami postanowili zasmakować zimowego i jeszcze świątecznego klimatu. A ponieważ każde dziecko marzy o spotkaniu ze Świętym Mikołajem, postanowiliśmy spotkać się z nim osobiście. I było fantastyczne! Pojechali do Wioski Św. Mikołaja:

-   7.01.2016 r. – kl. 1e z wych. p. Jolą Wielgus i kl. 2d z wych. p. Małgosią Sadrak oraz p. Renią Łodej

- 11.01.2016 r. – kl. 1a z wych. p. Urszulą Rafałkowską i p. Jolą Bugajską oraz kl. 1f z wych. p. Beatą   Budułą

-  14.01.2016 r. – kl. 1c z wych. p. Ireną Łucką i kl. 2c z wych. p. Krysią Winczewską

Wesołą ekipą udaliśmy się w podróż po zimowych atrakcjach Bałtowa– wioski, gdzie zamieszkał Święty Mikołaj i wielu znanych bajkowych bohaterów. Naszymi przewodnikami zgodzili się być… nie, nie „Święty” lecz Mamut, Śnieżynka, Lis Polarny.

Więcej…
 
Na wycieczkę czas, najlepiej w las! PDF Drukuj Email

Początek roku szkolnego to doskonała okazja do integrowania się, najlepiej na świeżym powietrzu, co też uczyniły klasy 4b i 5a.
W dniu 1 października wyruszyły w plener wraz ze swoimi wychowawczyniami, Mariolą Podlach i Małgorzatą Guzek, do Gospodarstwa Agroturystycznego w Starej Dębowej Woli. Pogoda dopisała, słoneczny i ciepły dzień sprzyjał zabawom, spacerom po lesie. Pieczone kiełbaski smakowały wybornie! Uczniowie odkryli wiele uroków polskiej złotej jesieni. Pamiątkowe fotografie są dowodem na to, że wszyscy wrócili zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń i już snują plany na kolejną wycieczkę.

Więcej…
 
Ferie zimowe z plastyką 2016 PDF Drukuj Email

29 stycznia 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 odbyły się zajęcia plastyczne. Przygotowała i prowadziła je p. Jola Wielgus. Głównym celem  było aktywne i twórcze spędzenie przez dzieci wolnego czasu oraz poznanie różnych technik  malarskich.  Dzieci z radością wykonywały prace, bawiąc się farbami, mieszając je, eksperymentując z nimi. Dziecko podobnie jak i dorosły człowiek poszukuje nowych rozwiązań i zaciekawia go to, co nowe.  Rysując, malując poznaje nowe, utrwala poznane i pogłębia swoją wiedzą.  Powstawały więc malarskie dzieła te realne, jak i abstrakcyjne. Stworzenie czegoś własnymi rękami dało małym artystom wiele zadowolenia i radości. Dla dziecka nie wynik końcowy „dzieła” jest najważniejszy, a sam akt tworzenia, zabawa kolorami, reakcja na widok zlewania się kolorów, zaspokajanie ciekawości, łączenie barw kontrastowych. Pamiątką z zajęć były prace, które dzieci zabrały do domów i  wspólne zdjęcie.

Więcej…
 
Zabawa choinkowa. PDF Drukuj Email

13 stycznia 2016r. w naszej szkole odbyła się bardzo wyczekiwana przez dzieci i młodzież zabawa choinkowa. Klasy IV – VI bawiły się po południu. Dzieci z klas 0 – III karnawałową zabawę miały w czasie lekcji. Tego dnia, dwie godziny zajęć upłynęły w miłej, beztroskiej atmosferze ale to nie znaczy, że dzieci się nie uczyły. Porywająca muzyka zintegrowała wszystkie maluchy. Znane dyskotekowe przeboje same porywały nogi do tańca a pomysłów na oryginalne figury i kroki też nie brakowało. W świetle migających reflektorów pięknie prezentowały się karnawałowe stroje. Chwilę na oddech można było znaleźć w klasie gdzie czekał na wszystkich przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 16