Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieRozrywka
Z wizytą w Szkole Wrażliwości. PDF Drukuj Email

 

10 czerwca 2016 roku uczniowie klas  I a  i I f pod opieką swoich wychowawczyń p. Urszuli Rafałkowskiej, Jolanty Bugajskiej oraz p. Beaty Buduły odbyli wspaniałą wycieczkę klasową do Kapkaz – Szkoły Wrażliwości.   Dzieci serdecznie przywitali założyciele  Szkoły Wrażliwości - Ewa Skowerska i Mariusz Kosmalski - przebrani w regionalne stroje. Chwilę później Świętokrzyska Czarownica zaprosiła wszystkich do stodoły, gdzie dzieci obejrzały bajkę na motywach legendy świętokrzyskiej "O babie i diable".  Następnie dzieci podzielono  na trzy grupy i zaczęły się ciekawe zajęcia.  Każda grupa lepiła z gliny inną postać oraz zbierała zioła, z których została zaparzona herbata oraz udała się do wiejskiej zagrody. Tam pod czujnym okiem pani gospodyni dzieci piekły podpłomyki z ciasta chlebowego, które potem zjadły ze smakiem.

Więcej…
 
Uczniowie 1b i 1e zwiedzają Opatów i Sandomierz PDF Drukuj Email

18 maja 2016 r. na wspólną wycieczkę do Opatowa i Sandomierza udała się klasa 1b z wychowawczynią p. Elizą Adamską i klasa 1e z wychowawczynią p. Jolantą Wielgus oraz nauczycielką wychowania fizycznego p. Katarzyną Marynowską.  W Opatowie dzieci odwiedziły zakład produkujący krówki, poznały etapy powstawania cukierków. Podczas zwiedzania dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy na temat produkcji tych słodkości np., że jest to ręczna produkcja, wyrób produkowany jest z naturalnych produktów: mleka w proszku, cukru, syropu ziemniaczanego, tłuszczu roślinnego. Krówka opatowska ma lekko ciągliwą konsystencje, przechodzącą w delikatną kruchość, a w środku charakterystyczną łezkę. Następnie dzieci w ramach warsztatów w „Krówkokawiarence” – kawiarni należącej do fabryki krówek, samodzielnie zawijały cukierki w etykietki i tak przygotowane  krówki pakowały do specjalnych kuferków, które mogły zabrać do domu.

Więcej…
 
„Ukochana” Zagroda u Kochana PDF Drukuj Email

25 maja, pod opieką swoich wychowawczyń pani Anny Siporskiej, Barbary Kędzierskiej oraz mamy uczniów p. Barbary Giez uczniowie klasy 3a udali się do Gromadzic, gdzie znajduje się Zagroda, którą prowadzą pani Joanna i Henryk Kochan. Oddalone od głównych dróg miejsce od razu zachwyciło wycieczkowiczów. Dojazd tam nie byłby łatwy gdyby nie właściciel firmy transportowej „Bajka”, który skomunikował dwa swoje busy i z przesiadką udało się bez przeszkód dotrzeć do Gromadzic. Tam czekał pan Henryk. Dalsza podróż odbyła się wozem, który ciągnął traktor. Na miejscu, na dzieci czekały  kolejne  atrakcje. Największą był bliski kontakt ze zwierzętami. Należały do nich osiołki, konie, kozy oraz króliki. Dzieci karmiły je, wyczesywały futra osiołków, uczyły się z nimi obchodzić.

Więcej…
 
II Przedszkolny Festiwal Recyklingu. PDF Drukuj Email

22 kwietnia z okazji Ogólnopolskich Obchodów Święta Ziemi Publiczne Przedszkole nr 21 zorganizowało już po raz drugi Festiwal Recyklingu. Celem akcji, które objęło wszystkie ostrowieckie przedszkola było poznanie poprzez zabawę drugiego życia surowca wtórnego.  W czasie trwania festiwalu, przedstawiciele każdej placówki mieli za zadanie odczytać ułożony przez siebie list do Ziemi z okazji „Święta Ziemi”, zaprezentować jedną, ekologiczną piosenkę oraz wykonać dowolną przestrzenną pracę z nieużytków. Naszą placówkę reprezentowała klasa 0 prowadzona przez p. Elżbietę Soję. Ale to nie jedyny akcent naszej szkoły. Festiwal otworzył swoją artystyczną prezentacją zespół Promyki z integracyjnej klasy III a prowadzony przez p. Annę Siporską, p. Beatę Darnowską i p. Barbarę Kędzierską. Dzieci zatańczyły dwa układy do ekologicznych piosenek, które zaśpiewała wokalistka – Julka Jabłońska. Uroczystość zamknął pokaz mody ekologicznej zaprezentowany również przez uczniów naszej szkoły.

Więcej…
 
Z wizytą u strażaków. PDF Drukuj Email

20.04.2016r. klasa II c z wych. Małgorzatą Połetek wybrała się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej, aby zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. Dzięki życzliwości panów strażaków dzieci mogły oglądać specjalistyczne samochody oraz sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki. Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Dużą  atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju strażaków, wejście do wozu strażackiego czy  ćwiczenia w łączeniu i zwijaniu węża strażackiego. Z  zaciekawieniem wysłuchały pogadanki o akcjach ratowniczo- gaśniczych. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112. Dziękujemy p. Karolinie Tadej za pomoc w organizacji wycieczki.

Więcej…
 
Z wizytą w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św. PDF Drukuj Email

19 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy 1 e pod opieką wychowawczyni Jolanty Wielgus oraz rodziców wybrali się z wizytą do Powiatowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św. Dzięki życzliwości panów strażaków wszyscy mogli zwiedzić budynek Straży, a także oglądać samochody i sprzęt pożarniczy. Dowiedzieli się jak trudna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca strażaków podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Mogliśmy zobaczyć strażaków podczas alarmu i brawurowego zjazdu po rurze. Najwięcej przyjemności sprawiło uczniom  przymierzanie hełmu i stroju strażaka oraz przebywanie w wozie strażackim. Wszyscy pięknie podziękowali panu strażakowi, wręczając samodzielnie narysowane rysunki inspirowane czytaną lekturą „Jak Wojtek został strażakiem”.

Więcej…
 
Atrakcje i tajemnice Opatowa. PDF Drukuj Email

20 kwietnia na wspólna wycieczkę do Opatowa udała się klasa 3a z wychowawczyniami: p. Anna Siporską i p. Barbarą Kędzierska oraz klasa 2a z wychowawczyniami: p. Beatą Darnowską i p. Anną Kosiarz. Dzieci odwiedziły zakład produkujący cukierki – krówki. Podczas zwiedzania dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy na temat produkcji tych słodkości. Zaskoczyła je informacja, że jedna kobieta w czasie 8 godzin pracy jest w stanie zapakować od 4 do 6 tysięcy cukierków a rekord to 100kg w ciągu jednego dnia pracy . Następnie dzieci udały się na warsztaty do „Krówkarenki” – kawiarni należącej do fabryki krówek. Tam w ramach warsztatów  same zawijały swoje cukierki w etykietki i tak przygotowane  cukierki – krówki dzieci zapakowały do specjalnych kuferków, które mogły zabrać do domu.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 16