Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieRozrywka
Świat Robotyki – propozycja zajęć pozalekcyjnych. PDF Drukuj Email

„Świat Robotyki” to zajęcia techniczno – informatyczne  związane z budową i programowaniem robotów, do których  wykorzystuje się zestawy LEGO EDUCATION.  Zajęcia „Świata Robotyki” to nieustanne poznawanie zagadnień z matematyki, fizyki, informatyki, mechaniki i programowania w przyjazny i nowoczesny sposób. „Minimum teorii maximum praktyki, nauka przez zabawę” – tak o swoich spotkaniach z dziećmi i młodzieżą mówią instruktorzy, którzy w ubiegłym tygodniu zorganizowali w naszej szkole właśnie dla nich warsztaty. Dzięki temu dzieci bawią się nauką. Poszukują najlepszych rozwiązań dla danego zadania. Rozwijają swoją kreatywność i zdolność logicznego myślenia – kluczowe cechy dla świetlanej przyszłości dziecka. „Świat robotyki”  to jedna z propozycji zajęć pozalekcyjnych w naszej szkole. Odbywały się one już w zeszłym roku i cieszyły dużym zainteresowanie.

Więcej…
 
II Festyn Rodzinny z Podwórkiem NIVEA w ZSP nr 2 PDF Drukuj Email

„ Zaangażowanie w życie społeczne połączone z działaniami na rzecz drugiego człowieka to niezwykły przykłada poświęcenia swojego wolnego czasu dla dobra ostrowieckiej społeczności. Tego typu imprezy doskonale integrują naszą lokalną społeczność, stwarzają warunki do rodzinnego spędzania czasu oraz wspólnej zabawy” – takie słowa, 2 września do licznie zgromadzonych uczestników II Rodzinnego Festynu z Podwórkiem NIVEA, skierował  w liście Prezydent  Miasta pan Jarosław Górczyński.   Imprezę, która już na stałe zagościła w harmonogramie ZSP nr 2 na os. Stawki  po raz drugi zorganizowało grono pedagogiczne szkoły, przy dużym udziale pozostałych pracowników oraz wsparciu Rady Rodziców i Stowarzyszenia „CZTERNASTKA”. Jej celem była integracja środowiska lokalnego, wzmocnienie więzi rodzinnych oraz wspomaganie wychowawczej roli rodziny. Po uroczystym otwarciu festynu, dyrektor Zespołu pani Katarzyna Goworek zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy. Podobnie jak w roku ubiegłym również i teraz nie brakowało bezpłatnych atrakcji ufundowanych i zaproponowanych przez licznych sponsorów.

Więcej…
 
W świętokrzyskim Geoparku. PDF Drukuj Email

14 i 17 czerwca na ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę wyruszyła klasa 2a i 3a. Pod opieką swoich wychowawczyń – p. Beaty Darnowskiej, p. Anny Kosiarz, p. Anny Siporskiej i p. Barbary Kędzierskiej dzieci tym razem odwiedziły mieszczący się w Kielcach Geopark.  To wspaniale przygotowane i przyjazne dla małych i dużych dzieci miejsce należy do największych atrakcji województwa świętokrzyskiego. W czasie pobytu w Geoparku dzieci obejrzały bardzo interesująca wystawę przybliżającą środowisko i warunki w jakich powstawały Góry Świętokrzyskie. Potem w głąb Ziemi udali się Kapsułą Czasu 5D i odbyli warsztaty geologiczne. Każdy mógł samodzielnie przygotować (wyszlifować i wypolerować) oraz zabrać ze sobą kawałek dna dewońskiego morza, w postaci świętokrzyskiego wapienia.

Więcej…
 
Na Farmie Iluzji. PDF Drukuj Email

8 czerwca 2016r. dzieci z  kl. IIb i II c pod opieką  p. Małgorzaty Połetek,  Krystyny Winczewskiej i Anny Kosiarz wyruszyły na wycieczkę do „ Farmy Iluzji”.  Zaraz po przekroczeniu wejścia  rozpoczęła się prawdziwa przygoda z magią, ponieważ powitał ich „Lewitujący Kran”.  Kolejnym punktem spotkania z iluzją było  szukanie drogi  w „Wiklinowym Labiryncie” pełnym  zakamarków i ślepych tuneli. Dużo  emocji  wzbudziło przejście „Tunelem Zapomnienia” i przez „Salę Luster.”  Wielką atrakcją była   „Latająca Chata Tajemnic” w której  utrzymanie równowagi jest bardzo trudne. Siłą i dobrą techniką należało wykazać się podczas „Przeprawy  po jeziorku”, gdy ciągnąc za linę wprawiało się w ruch ciężką tratwę.  Wszystkich zaciekawiła  także duża szachownica z gigantycznymi szachami, ogromne klocki oraz krzesło i stół olbrzyma. 

Więcej…
 
Piknik na Dzień Dziecka PDF Drukuj Email

Dzień Dziecka w klasie I c odbył się na łonie natury, wśród zieleni i śpiewu ptaków. Rodzice uczniów zorganizowali ognisko integracyjne na Gutwinie. Były pieczone kiełbaski i zabawy, które jeszcze bardziej zintegrowały uczniów, rodziców i wychowawcę. Niezapomniane wrażenia zostały zabrane do domu.

Więcej…
 
Tajemnice i ciekawostki Opatowa. PDF Drukuj Email

W dniu 2 czerwca uczniowie klasy 2e pod opieką p. B. Słapek i p. M. Stępień wybrali się na wycieczkę do Opatowa.  Odbyli warsztaty polegające na zawijaniu  10  "krówek" w papierek, a następnie pakowaniu ich do kuferka. Następnie obejrzeli  krótki film pokazujący produkcję tego cukierka. Zobaczyli również produkcję "krówek" w fabryce. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie trasą turystyczną podziemnych lochów. Podsumowaniem pobytu w Opatowie była wizyta w Inspekcji Weterynarii na zaproszenie mamy ucznia z klasy. Tu uczniowie obejrzeli krótki film o życiu pszczół. Wysłuchali opowiadania pana dyrektora i mogli skosztować prawdziwego miodu, podanego na wafelku. Czekał też na uczniów poczęstunek: kiełbaska i kaszanka z grilla, gorąca herbatka, zimne napoje, oraz inne przekąski.  Wycieczka była bardzo udana.

Więcej…
 
Wycieczka 4c i 4e PDF Drukuj Email

Dla klas 4 c i 4 e dzień 19 maja upłynął w miłej, wycieczkowej atmosferze. O godzinie 10.00 uczniowie wraz z opiekunami Iwoną Abramczyk, Andrzejem Jeruzalem i Katarzyną Marynowską byli już na Rynku w Sandomierzu, gdzie spotkali się z panią przewodnik z PTTK. Po przywitaniu i krótkiej historii uczestnicy udali się do podziemi sandomierskich. Lochy w Sandomierzu z XIV wieku od zawsze owiane były tajemnicą i licznymi legendami. To tutaj wg podania zginęła bohaterka Halina Krempianka, ratując miasto przed Tatarami. Świetną atrakcją w podziemiach okazało się wybijanie monety sandomierskiej. Każde dziecko własnoręcznie dużym młotem wybiło monetę, której zabranie ze sobą podobno przynosi szczęście. Kolejną super atrakcją okazała się Zbrojownia rycerska, jedno z najbardziej niesamowitych miejsc, gdzie przywitał wszystkich rycerz Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 16