Dziś jest:

Sobota
28 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Augustyn, German, Jaromir, Priam, Wiktor

Do końca roku zostało
218 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieRozrywka
Atrakcje turystyczne ziemi świętokrzyskiej PDF Drukuj Email

 

W dniu 12 października uczniowie klas 5c, 5e i 6d z nauczycielami Iwoną Abramczyk, Elizą Różycką i Andrzejem Jeruzalem pojechali do. Jaskini Raj położonej w pobliżu Chęcin. Mimo, że miejsce położone niedaleko Ostrowca Św. niewielu uczniów miało okazję już tutaj być. Sama jaskinia nie jest duża, łączna długość trasy wycieczkowej wynosi 180 m, ale można tutaj zobaczyć bogate i różnorodne formy naciekowe o bardzo oryginalnych kształtach. Przewodnicy ciekawie opowiadają o historii tego miejsca.
Następnym punktem wycieczki było Energetyczne Centrum Nauki mające swoją siedzibę w Kielcach.

Więcej…
 
Bal Halloween PDF Drukuj Email

 

27 października 2016r. w naszej szkole, po raz drugi, odbył się Bal Halloween. Organizatorami balu były nauczycielki języka angielskiego Ilona Suder i Marzena Kucharczyk, które poprzez zabawę, chciały przybliżyć dzieciom tradycję krajów anglojęzycznych. Uczniowie klas 0-3 bawili się w czasie lekcji. Oprawę muzyczną zapewnili p. Beata Darnowska i pan Bogdan Sepiół. Godzina zajęć upłynęła w beztroskiej choć strasznej atmosferze a znane dyskotekowe przeboje zintegrowały wszystkie maluchy. Tego dnia dzieci mogły się zaprezentować w niecodziennych kreacjach, na balu pojawiły się czarownice, diabełki, mumie, kościotrupy, oraz wiele innych barwnych postaci. Klasy i korytarze zamieniły się w arcygroźne komnaty za sprawą długo przygotowywanych przez naszych uczniów i ich rodziców dekoracji, a upiorności dodawały rozstawione  na szkolnych korytarzach dyniowe lampiony straszne plakaty oraz duchy.

Więcej…
 
Oko w oko z rekinami i innymi egzotycznymi stworzeniami PDF Drukuj Email

 

W dniu 13 października uczniowie klas 5b i 6a wraz ze swoimi wychowawczyniami, Mariolą Podlach, Małgorzatą Guzek oraz Beatą Kwiecień, udali się na wycieczkę do kompleksu Świętokrzyska Polana, mieszczącego się w miejscowości Chrusty koło Zagnańska. Pobyt w Oceanice dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń. W wielkoformatowych akwariach można było podziwiać setki ryb i wodnych stworzeń z całego świata, wśród nich rekiny, mureny, płaszczki, a także zwierzęta wodne, które nie występują już w warunkach naturalnych i stanowiące prawdziwe rarytasy akwarystyczne. Uczestnicy z zaciekawieniem słuchali przewodnika, który z pasją opowiadał o ekspozycji oraz jej mieszkańcach.

Więcej…
 
Opatowskie słodkości. PDF Drukuj Email

 

6 października 2016 r.  uczniowie klasy II a  z  paniami U. Rafałkowską i E.Kłos oraz  klasy II f  z paniami B.Budułą i D.Rogozińską odwiedziły Opatów.  W czasie zajęć  w  Krówkarence - kawiarni należącej do Opatowskiej Fabryki Krówek,  dzieci obejrzały  film o produkcji krówek, z którego dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy na temat sposobu powstawania krówek  a mianowicie, że jest to ręczna produkcja, a  wyrób produkowany jest z naturalnych produktów: mleka w proszku, cukru, syropu ziemniaczanego, tłuszczu roślinnego. Następnie w ramach warsztatów same zawijały swoje cukierki w okazjonalne  etykietki i tak przygotowane  krówki dzieci zapakowały do specjalnych kuferków, które mogły zabrać do domu.

Więcej…
 
Dzień Chłopaka w 6a PDF Drukuj Email

 

Dziewczęta z klasy 6a nie zapomniały o święcie swoich kolegów. Jak co roku, przygotowały dla nich drobne upominki, akcesoria rowerowe – migające odblaski, dzięki którym ich koledzy będą dobrze widoczni na drodze. Wcześniej jednak odbyły się konkursy sprawdzające zarówno wiedzę, jak i sprawność fizyczną. Chłopcy musieli m.in. zapleść warkocz, co okazało się nie lada wyzwaniem. Przy okazji koleżanki odkryły także inne talenty swoich kolegów, np. taneczne. Czas upłynął w miłej atmosferze, czego dowodem są zdjęcia.

Więcej…
 
W „Świecie kucyków” PDF Drukuj Email

Na świeżym powietrzu i na sportowo spędziła Dzień Chłopaka klasa 1a. Tego dnia wraz ze swoimi wychowawczyniami: p. Anną Siporską i p. Barbarą Kędzierską dzieci udały się busem „Bajka” do Bałtowa gdzie mieści się gospodarstwo Agroturystyczne p. Tomasza Szczygła – taty Krzysia, chłopca który uczy się w klasie 1a. Na miejscu, uczniów czekało wiele atrakcji: przejażdżka na kucyku, wycieczka bryczką,  obserwacja zwierząt hodowlanych, pokaz dojenia krowy, swobodne zabawy na placu zabaw oraz grill z pysznymi kiełbaskami. Pobyt w gospodarstwie zakończył się wręczeniem chłopcom drobnych upominków z okazji ich święta. Piękna, jesienna pogoda towarzyszyła dzieciom przez cały czas a zmieniające się co chwila atrakcje sprawiły, że czas spędzony w „Świecie kucyków” minął bardzo szybko.  

Więcej…
 
Uczniowie 2b i 2e w Magicznych Ogrodach i Kazimierzu Dolnym PDF Drukuj Email

15 września  2016 r. dzieci z  kl. II b i II e pod opieką  p. Elizy Adamskiej, Jolanty Wielgus i Katarzyny Marynowskiej wyruszyły na wycieczkę do Magicznych Ogrodów i Kazimierza Dolnego. Przekraczając bramę „Magicznych Ogrodów” staliśmy się częścią niezwykle barwnego świata zamieszkałego przez tajemnicze istoty. Już na dziedzińcu Domu Czarodzieja przywitał nas olbrzymi futrzany Krasnolud -strażnik ogrodu.  Z tego miejsca mogliśmy podziwiać piękną panoramę całego parku z widoczną  w oddali fontanną i marchewkowym polem. Wróżka Smużka – nasza przewodniczka poprowadziła nas alejką wzdłuż tysięcy pachnących róż, wrzosów i orchidei do stałych mieszkańców ogrodu: smoków, skrzatów – Bulwiaków, magicznych ptaków i  psotnych Mordoli wykradających dynie olbrzymim Krasnoludom.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 16