Dziś jest:

Sobota
28 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Augustyn, German, Jaromir, Priam, Wiktor

Do końca roku zostało
218 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieRozrywka
Aktywnie podczas ferii. PDF Drukuj Email

 

Podobnie jak w ubiegłych  latach oferta zajęć w naszej szkole dla uczniów spędzających ferie w domu była różnorodna i bardzo atrakcyjna. Na amatorów piłki nożnej czekał z treningami p. Sławek Góra, p. Andrzej Jeruzal. W szkole podstawowej ogromną popularnością cieszą się zajęcia taneczne prowadzone przez p. Beatę Darnowską. W czasie ferii, też nie zabrakło amatorów tego typu tańca. Sala lustrzana przez cały tydzień gościła dużą liczbę chętnych dzieci z klas II-V, które z zapałem uczyły się układów tanecznych do współczesnych przebojów. Należały do nich: Kacper Krajewski, Daria Adamska, Oliwier Kasprzycki, Maciek Lis, Martyna Matysiak, Aleksandra Mularska, Olga Witkowska, Wiktoria Mularska, Oliwia Radzik, Zuzanna Mazur, Marta Karwacka, Julia Jabłońska,  Jakub Kwiecień, Anastazja Kwiecień, Nikola Szwed, Oliwia Szwed, Natalia Kucharczyk.

Więcej…
 
FERIE ZIMOWE Z PLASTYKĄ 2017 PDF Drukuj Email

 

W dniach 9 i 10 lutego 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 odbyły się warsztaty  plastyczne, których uczestnikami było 15 uczniów klas 0- V z PSP 14 oraz uczennica z PP nr 21. Zajęcia przygotowała i prowadziła p. Jola Wielgus. Głównym założeniem było aktywne i twórcze spędzenie przez dzieci wolnego czasu oraz poznanie różnych technik plastycznych.  Tym razem dzieci zgłębiały tajniki i nazwy „baz” używanych w origami.  W zimowy nastrój wprowadziła wszystkich piosenka „Pada śnieg”. Do jej melodii w technice kinezjologii dzieci kreśliły pętle na szarych arkuszach dwoma rękami białą, szarą lub niebieską kredą. Wiele śmiechu i radości sprawiło im chodzenie nie tylko wokół swojej grupy, ale także pomiędzy stolikami pozostałych grup i możliwość rysownia także na innych arkuszach.  Następnie  „krok po kroku” składały z papieru kolejne elementy, tworząc okazałe bałwanki, które „zamieszkały” na przygotowanych wcześniej arkuszach.

Więcej…
 
Bal karnawałowy PDF Drukuj Email

 

We wtorek 17 stycznia w godzinach lekcyjnych odbył się tak długo oczekiwany przez uczniów klas 0 – III   bal karnawałowy. W tym dniu hol edukacji wczesnoszkolnej zamienił się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kolegami i koleżankami, a także rodzicami i nauczycielami. Rozrywkę uczestnikom balu zapewnił disc dżokej , który nikomu nie pozwolili się nudzić. Dzieci bawiły się świetnie. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy. Podczas krótkiej przerwy wszystkie dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców w klasach. Pyszne przekąski i słodkości zregenerowały siły i można było dalej się bawić.

Więcej…
 
Klasa 2b i 2e w Teatrze „Kubuś”, Manufakturze „Magia Karmelu” i Muzeum Zabawek PDF Drukuj Email

 

15 grudnia 2016 r. dzieci z  kl. II b i II e pod opieką  p. Elizy Adamskiej, Jolanty Wielgus i Katarzyny Marynowskiej uczestniczyły w wycieczce do Kielc. Celem wyjazdu był Teatr Lalki i Aktora, Manufaktura „Magia Karmelu”, Muzeum Zabawek i dąb Bartek. W teatrze „Kubuś” dzieci obejrzały przedstawienie "Amelka, Bóbr i Król na dachu". To przezabawna historia o przyjaźni, miłości i poznawaniu świata. Choć tytułowej bohaterki nie omijały troski i trudności, to nie brak było w opowieści nadziei i optymizmu oraz pozytywnego finału, w którym dobro wygrywa ze złem. Po spektaklu dzieci zwiedziły Galerię Lalki Teatralnej, gdzie dowiedziały się jak powstaje lalka, poznały różne rodzaje lalek, a także sposoby ich poruszania. W Muzeum Zabawek zobaczyły lalki z całego Świata, zabawki historyczne i ludowe, modele samochodów, samolotów, statków, kolejkę elektryczną.

Więcej…
 
Andrzejkowe czary mary. PDF Drukuj Email

29 i 30 listopada w naszej szkole odbyły się Andrzejki. Jest to ostatni czas hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. W Andrzejki główną atrakcją są wróżby. Tego dnia wróży się wszędzie i każdemu kto ma na to ochotę. Na zajęciach szkolnych wróżyli nauczyciele oraz rodzice. Samorząd Uczniowski klas IV – VI również przygotował ciekawe wróżby i z pomocą swoich przedstawicieli dotarł do uczniów klas młodszych. Gdyby i tego było mało można było sobie jeszcze powróżyć na terenie gimnazjum. Andrzejki jak co roku były udane i każdy się na nich dobrze bawił bo nawet jeśli przepowiednia nie przypadła komuś do gustu to przecież za rok znów są Andrzejki.

Więcej…
 
W Centrum Geoedukacji PDF Drukuj Email

4 listopada, na wycieczkę do Centrum Geoedukacji w Kielcach, ze swoimi wychowawczyniami: p. Anną Siporską i p. Barbarą Kędzierską wyruszyła klasa 1a. Obiekt należy do najważniejszych atrakcji archeo-geologicznych ziemi świętokrzyskiej. To tutaj uczniowie, nawet ci najmłodsi mogą dowiedzieć się jak zmieniał się na przestrzeni milionów lat obszar, gdzie teraz mieszkają. Jest to możliwe dzięki nowoczesnym metodom, narzędziom edukacyjnym oraz osobom, które oprowadzają wycieczki. Oprócz oglądania ciekawej wystawy dzieci biorą udział w warsztatach szlifowania wapienia i marmuru, zwiedzają również wirtualną jaskinię. Jednak do niewątpliwie największych atrakcji należy podróż do wnętrza  Ziemi w Kapsule Czasu z Symulatorem 5D. Ona dostarcza najwięcej emocji i wrażeń.

Więcej…
 
W Opatowskiej Fabryce Krówek PDF Drukuj Email

 

13 października 2016r. uczniowie klasy 3d i 2c wraz z paniami I.Kolasą, I.Łucką i M.Mazur – Nowakowską byli na wycieczce w Opatowie. W zakładzie produkcyjnym Krówki Opatowskiej, mieli okazję zobaczyć produkcję krówek. Podczas słodkich warsztatów w kawiarni, należącej do Opatowskiej Fabryki Krówek, samodzielnie zawijały swoje cukierki w kolorowe papierki, a następnie pakowały je do specjalnie przygotowanych kuferków, które zabrały z sobą do domu. Przechodząc przez Bramę Warszawską, dzieci, wraz z opiekunami, udały się w stronę podziemnej trasy turystycznej, gdzie wysłuchali legendy i poznali historię Opatowa. Wszyscy z walizeczkami słodkości i w dobrych nastrojach wrócili do Ostrowca.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 16