Dziś jest:

Wtorek
28 czerwca 2022

Imieniny obchodzą:
Ireneusz, Józef, Leon, Paweł, Raissa

Do końca roku zostało
187 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieRozrywka
W krainie radiowych czarów PDF Drukuj Email

Uczniowie klas 1b gimnazjum i 6a szkoły podstawowej wraz ze swoimi wychowawczyniami, Moniką Popek, Małgorzatą Guzek oraz Beatą Kwiecień,  odbyli  wspólną wycieczkę do stolicy. Głównym punktem harmonogramu była wizyta w  Polskim Radio.
Uczestnicy zostali zapoznani z historią radia, zobaczyli „od kuchni” pracę redaktorów, realizatorów, pracowników obsługi technicznej. Dużo emocji dostarczyło  obserwowanie  studia radiowego, w którym odbywała się właśnie  audycja „na żywo” – niczym reżyser przyglądający się z reżyserki pracy redaktorów. Wielką atrakcją okazało się spotkanie w jednym ze studiów pana Henryka Gołębiewskiego, aktora filmowego i telewizyjnego, znanego z seriali dla młodzieży takich jak „Wakacje z duchami”, „Podróż za jeden uśmiech” czy „Stawiam na Tolka Banana”. Krótka rozmowa a także wspólna fotografia wywarły na wszystkich ogromne wrażenie.

Więcej…
 
Z wizytą w Lublinie. PDF Drukuj Email

12 maja klasa 2 c i 2 d wyruszyła na wycieczkę do Lublina. Prawdziwą atrakcją dla dzieci był udział w warsztatach na Politechnice Lubelskiej. Dzieci oglądały pokaz druku 3 d, cięcie metalu wodą oraz silniki samochodowe. Następnie cała grupa udała się na Wzgórze Zamkowe, gdzie na dziedzińcu zamku dzieci wysłuchały legendy o "Czarciej Łapie". Kolejną atrakcją było Stare Miasto i Trasa Podziemna o długości 300 metrów biegnąca pod zabudową Starego Miasta. Podczas zwiedzania tej trasy, dzieci miały okazję obejrzeć animację o pożarze Lublina i jego odbudowie. Następnie dzieci odwiedziły restaurację McDonald's. Po krótkim odpoczynku cała grupa udała się do Muzeum Wsi Lubelskiej.

Więcej…
 
W gospodarstwie agroturystycznym u pana Januchty. PDF Drukuj Email

 

Nie tylko zimą, na kuligu  można tu spędzić wesoło czas. U progu lata, pan Januchta – sympatyczny gospodarz z przyjaznego dla dzieci gospodarstwa przygotował dla najmłodszych wiele ciekawych atrakcji. Skorzystały z tego dwie klasy pierwsze: 1 a oraz 1 b, które w ramach integracji,  14 czerwca, pod opieką swoich wychowawców: p. Anny Siporskiej, p. Arkadiusza Jeruzala, p. Jolanty Bugajskiej, p. Wioletty Szymańskiej i p. Justyny Grotek udały się tam na wycieczkę. Najpierw była prawie godzinna przejażdżka lasem, potem zabawy sportowe, spotkanie ze zwierzętami, grill i dyskoteka dla tych, dla których ruchu było wciąż mało. Czas spędzony tak aktywnie minął bardzo szybko. Jeśli tylko dopisze zimą śnieg wrócimy tu na pewno.

Więcej…
 
Świętokrzyskie cudne i sercu bliskie… wiedzą o tym dzieci z 2b i 2e PDF Drukuj Email

 

8 czerwca 2017 r.  na  wycieczkę klasową  pojechali uczniowie klasy 2 b i 2e pod opieką wychowawczyń  p. Elizy Adamskiej i p. Jolanty Wielgus oraz p. Katarzyny Marynowskiej. Na początku  odbyliśmy wspaniałą podróż do świata nauki i techniki. To za sprawą wizyty w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin. Celem wycieczki była przede wszystkim nauka poprzez doświadczenie z wykorzystaniem nowoczesnych interaktywnych eksponatów. Gościliśmy również w odrestaurowanych wnętrzach dawnego dworu starostów chęcińskich, gdzie degustowaliśmy przepyszne naleśniki. Urzekły nas piękne dworskie wnętrza, jak również zadbane ogrody, a zwłaszcza ogród doświadczeń.  Po wizycie  w Podzamczu udaliśmy się na Zamek Królewski w Chęcinach, gdzie poznaliśmy historię zamku, który zbudowano na przełomie XIII i XIV wieku.

Więcej…
 
Wycieczka do Magicznych Ogrodów PDF Drukuj Email

 

6 czerwca klasy 2a wraz z wychowawczyniami: p. Urszulą Rafałkowską i p. Edytą Kłos i 2 f z p. Beatą Budułą uczestniczyły w wycieczce do bajkowej krainy „Magicznych Ogrodów” - parku tematycznego w Janowcu. To czarodziejskie miejsce urzekło wszystkich tajemniczością, różnorodnością barw i ilością cudownych zapachów.
Park składa się z kilkunastu krain tematycznych i ich mieszkańców, do których dociera się wędrując wśród szumiących wodospadów, strumieni, kwitnących drzew i krzewów oraz pachnących, kolorowych kwiatów. Wkomponowane w otoczenie place zabaw wyposażone są w urządzenia sprzyjające pobudzaniu zmysłów i zdobywaniu nowych umiejętności. Znajdują się tam także miejsca odpoczynku i tajemnic. Dzieci bawiły się w krainie Bulwiaków, na Robankowej Łące, Smoczym placu zabaw i dmuchańcach, odwiedziły krainę wróżek Smużek i włochatych Mordoli.

Więcej…
 
Dzień Dziecka w Fiku - Miku. PDF Drukuj Email

 

Dzieci z klasy 2a Dzień Dziecka spędziły w wyjątkowy sposób. Wraz z wychowawczyniami: p. Urszulą Rafałkowską i p. Edytą Kłos w dniu 1 czerwca   udały się do sali zabaw Fiku - Miku w Ostrowcu Św. Jest to plac zabaw, gdzie dzieci mogą miło i pożytecznie spędzać czas. Tor przeszkód ze zjeżdżalnią do basenu z piłeczkami, plac zabaw do wielkich skoków i zabaw, duża przestrzeń na bieganie - to część atrakcji, jaka czekała na naszych milusińskich. Obiekt jest dostosowany do wymagań i potrzeb dzieci w różnym wieku, toteż każdy znalazł coś dla siebie i aktywnie spędzał czas zaspokajając tym samym naturalną w tym wieku potrzebę ruchu. Po udanej zabawie na dzieci czekał poczęstunek. Po prawie 2 - godzinnej zabawie wróciliśmy do szkoły.

Więcej…
 
Z wizytą w stolicy. PDF Drukuj Email

 

31 maja 2017r. na długo oczekiwaną wycieczkę do Warszawy pojechali uczniowie klasy III a pod opieką swoich wychowawczyń  pani Beaty Darnowskiej i Anny Kosiarz, oraz klasa III d z p. Izabellą Kolasą i Justyną Grotek. Na początku uczniowie spacerowali alejkami Warszawskich Łazienek. Podziwiali Pałac na Wyspie, Pomarańczarnię oraz Ogrody Królewskie. Na koniec poszli pod pomnik Fryderyka Chopina. Kolejnym punktem wycieczki był musical w teatrze Buffo ”Piotruś Pan”. Dech w piersi zapierały efekty specjalne, tańce aktorów pomiędzy widzami, stroje, kunszt aktorski. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Wedlu. Uczniowie przypomnieli sobie skąd pochodzi czekolada i dowiedzieli się w jaki sposób się ją wyrabia,  jakie mamy jej rodzaje i która z nich jest najzdrowsza. Kolejnym etapem wizyty w Wedlu były słodkie warsztaty, podczas których uczniowie zdobili torciki Wedlowskie, które później zabrali z sobą do domu.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 16