Dziś jest:

Piątek
27 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan, Magdalena

Do końca roku zostało
219 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieKultura
MAŁY DŻENTELMEN PDF Drukuj Email

Zasady savoir vivre każdy powinien znać. Dobre maniery ułatwiają życie, torują drogę do ludzi, pozwalają nawiązać z nimi dobre kontakty, stwarzają życzliwą atmosferę. Aby nie szczędzić sobie tych najprostszych przejawów grzeczności i życzliwości oraz aby popularyzować zasady dobrego wychowania wśród społeczności uczniowskiej ,,czternastki” ogłoszony został konkurs o tytuł ,,Dżentelmena klasy”. Rozpoczął się w listopadzie 2013 r. i od tej pory każdy zespół klasowy miał czas aby wyłonić spośród siebie jednego ucznia ( chłopca lub dziewczynkę ), która zasłuży na ten tytuł. Zasady eliminacji regulowały określone kryteria, zaś sposób oceniania ( punktowania ) ustalił wychowawca wspólnie z zespołem klasowym.

Więcej…
 
Dzień Europy PDF Drukuj Email

„Zbudujemy Stany Zjednoczone Europy” - to były słowa Winstona Churchila, które zaowocowały w 1957 roku podpisaniem traktatów w Rzymie o utworzeniu nowej ekonomicznej strefy - Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej, a w roku 1993 powstaniem Unii Europejskiej.

Aby uczcić Dzień Europy oraz 10-lecie polskiego członkostwa w Unii Europejskiej – nauczycielki z ZSP 2 : mgr Ewa Elżbieta Gawłowska (nauczycielka języka angielskiego ) oraz mgr Małgorzata Urbańska (nauczycielka historii) przygotowały wraz z uczniami klas 6-stych bogaty multimedialny program artystyczny zatytułowany ‘Get to sing, get to dance- European Impressions’. Uroczysty event miał miejsce 12-go maja 2014 roku w ZSP nr 2(PSP nr 14) w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Więcej…
 
W RYTMIE MAZURKA, CZYLI ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA W PSP 14 PDF Drukuj Email

Jak co roku, szkolne obchody Święta Konstytucji 3 Maja miały uroczysty i podniosły charakter. 6 maja odbyła się akademia, na którą złożyły się okolicznościowe wiersze i pieśni. Śmiało można powiedzieć, że była to prawdziwa lekcja historii, o której nie wolno zapominać. Nasi uczniowie dostrzegają potrzebę upamiętnienia wydarzeń sprzed 223 lat. Z dużym zaangażowaniem pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowali na tę okazję montaż słowno – muzyczny, plastyczną oprawę uroczystości, zadbali o właściwy strój. Wśród pieśni nie mogło oczywiście zabraknąć mazurka, to jego rytmem rozbrzmiewała tego dnia sala teatralna.

Więcej…
 
Uczniowie klas I- III z wizytą u Alibaby PDF Drukuj Email

 

Historia o zaczarowanej grocie, zwanej Sezamem, skrywającej niezwykły skarb czterdziestu rozbójników, to jedna z najciekawszych baśni z Tysiąca i Jednej Nocy. Opowieści pięknej Szeherezady do dzisiaj wzbudzają dreszcz emocji, oczarowują, bawią i wzruszają najmłodszą widownię. Adaptacja baśni przygotowana przez Teatr Współczesny w Krakowie pokazała niezwykłą historię dwóch braci: chytrego i tajemniczego Kasima oraz dobrodusznego Ali Baby oraz odwieczną walkę dobra ze złem. Ciekawy i śmieszny scenariusz, oryginalna scenografia, kolorowe kostiumy i wyjątkowe efekty specjalne już od początku porwały naszych uczniów w ekscytujący wir wydarzeń. Podczas przedstawienia najmłodsi mogli przekonać się, że nawet największe skarby Sezamu są niczym wobec skarbu przyjaźni i miłości.

Więcej…
 
Dzień inny niż zwykle... PDF Drukuj Email

W dniu 7 marca 2014 roku chłopcy z klas młodszych  zorganizowali dla swoich koleżanek wyjątkowy dzień. Z okazji Dnia Kobiet dziewczynki obdarowane zostały słodkimi upominkami, kwiatami oraz pięknymi życzeniami płynącymi prosto z małych, męskich serduszek. W 2d klasa została zamieniona w ,,salę kinową" i wszyscy wspólnie obejrzeli film ,,Zakochany wilczek". Panowie, jeszcze przy pomocy rodziców, przygotowali słodki poczęstunek, przy którym razem świetnie wszyscy się bawili. A dziewczynki sobie wzdychały: ,,oby takich miłych dni było więcej..."

Więcej…
 
Dzień Kobiet w IV a PDF Drukuj Email

 

Dzień Kobiet w klasie IV a minął bardzo przyjemnie. Na początku chłopcy złożyli życzenia dziewczynkom, a później rozdali im prezenty. Upominkami były bransoletki oraz słodycze. Uroczystość przebiegała w ciepłej i miłej atmosferze, w blasku fleszy.

Maja Krajewska i Joanna Brodnicka kl. IV a

Więcej…
 
Dla wszystkich których kochamy. PDF Drukuj Email

 

Pod takim tytułem przebiegała artystyczna prezentacja umiejętności uczniów klasy 1a. Pokazali ją swoim najbliższym na zakończenie 1 semestru nauki. Program zawierał piosenki, utwory grane na flażolecie oraz tańce integracyjne i współczesne. Wszystkie umiejętności uczniowie zdobyli w czasie lekcji oraz podczas zajęć pozalekcyjnych. Niektóre z nich, takie jak gra na flażolecie utrwalali w domu  pod czujnym okiem rodziców. Współpraca ta przyniosła efekty w postaci zaprezentowana kilku utworów w dwugłosie. Nad programem artystycznym dzieciaki pracowały wspólnie ze swoimi panami Anną Siporską i Beatą Darnowską. Razem układali o sobie, nagradzane oklaskami i śmiechem licznie zgromadzonej publiczności wesołe wierszyki i rymowanki.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 16