Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieKultura
Ślubowanie uczniów klas pierwszych 2014 PDF Drukuj Email

Ważnym momentem w życiu szkoły jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów. W dniu 8 października uczniowie pięciu klas pierwszych wstąpili w szeregi społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tym samym złożyli w obecności dyrekcji szkoły: p. Katarzyny Goworek, p. Jolanty Klauzińkiej i p. Małgorzaty Borowiec oraz rodziców uroczyste ślubowanie. Następnie wszyscy uczniowie zaprezentowali się w piosenkach, wierszach oraz tańcach. Po pięknej prezentacji nastąpił najważniejszy moment uroczystości-pasowanie na ucznia. Dokonała go pani dyrektor szkoły Katarzyna Goworek a wicedyrektorki  p. M. Borowiec i p. Jolanta Klauzińska wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Rodzice również pamiętali o swoich pociechach obdarowując ich słodkimi prezentami.

Więcej…
 
Spotkanie ze Śnieżką. PDF Drukuj Email


13 stycznia dzieci z klas 0-III obejrzały w ODS Malwa spektakl pt. „Śnieżka” w wykonaniu aktorów Katolickiego Edukacyjnego Teatru z Krakowa. To nie pierwsze przedstawienie wystawiane przez ten teatr dla naszych uczniów. Zapraszamy go chętnie do Ostrowca, ponieważ sztuki przez niego prezentowane nie tylko uczą ale również i bawią. Występom zawsze towarzyszą efekty specjalne, piękna i pomysłowa scenografia oraz dużo muzyki. Tym razem reżyser oraz aktorzy również nie zawiedli. Historia królewny Śnieżki w ich wykonaniu była ciekawa, pouczająca i zabawna. Dzieci z dużym zaangażowaniem obejrzały przedstawienie chętnie włączając się w akcję. Na koniec nagrodziły artystów w pełni zasłużonymi gromkimi brawami.

Więcej…
 
Jasełka i Wigilia uczniów klasy 3c PDF Drukuj Email

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia 19 grudnia 2014 r. odbyło się wigilijne spotkanie uczniów klasy 3 c wraz z rodzicami i wychowawcą klasy Jolantą Wielgus. Rozpoczęło się ono od przedstawienia jasełkowego „Bóg się rodzi …” w wykonaniu uczniów klasy 3c. Jasełka nawiązywały do tradycji bożonarodzeniowych: byli więc pasterze, trzej królowie, aniołki. Wspólne śpiewanie kolęd, choinka, świąteczne dekoracje wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. To przyjacielskie spotkanie z życzeniami i przy smakołykach świątecznych upłynęło w miłej, nastrojowej atmosferze. Nikt z obecnych nie krył płynącego z serca wzruszenia.

Więcej…
 
Hej kolęda, kolęda ! PDF Drukuj Email

Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. Ich treścią była historia narodzenia Jezusa w Betlejem. Wspólne kolędowanie  to już tradycja  w PSP nr 14.  Tegoroczne kolędowanie przypadło na 18 grudnia.  W tym dniu uczniowie klas III – VI obejrzeli Jasełka,  w wykonaniu ich kolegów  z klasy III a pod kierunkiem wych. U.Rafałkowskiej. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, a także aniołów, pastuszków, trzech króli w pięknych szatach oraz gwiazdeczek. Całe przedstawienie przeplatane było śpiewaniem kolęd i pastorałek.  Występujące dzieci  wspierał  szkolny  zespół wokalny TUTTI pod kierunkiem  pani Małgorzaty Nowakowskiej – Mazur.
Przedstawienie było wyjątkowe.  Mali aktorzy zaprezentowali się wspaniale. Otrzymali gromkie brawa.
Grą  aktorską uczniów oczarowani byli również zaproszeni na popołudniowe przedstawienie  rodzice, rodzeństwo oraz babcie i dziadkowie.  Występ dzieci dostarczył wszystkim wiele wzruszeń,  a serca widzów wypełniły się miłością i dumą.

Więcej…
 
Nie tylko dla Zosi Samosi. PDF Drukuj Email

 

Z okazji 120 rocznicy urodzin Juliana Tuwima, Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Św. zorganizowała konkurs recytatorski pod hasłem „Nie tylko dla Zosi Samosi…”. W rywalizacji wzięły udział dzieci z klas I-III ostrowieckich szkół podstawowych. Naszą placówkę reprezentowali: Oliwier Kasprzycki, Aleksandra Kwapisz, Maciej Lis z klasy 2a, Maja Bielecka, Marta Karwacka, Wiktoria Tadej z klasy 2b oraz Anastazja Kwiecień z klasy 2c oraz Noemi Gocel z klasy 3c. Wszyscy nasi mali recytatorzy mogą pochwalić się udanymi występami przed wymagającym jury. Mieli trafnie dobrane utwory, bezbłędnie opanowali ich teksty, ciekawie je interpretowali oraz poprawnie i płynnie deklamowali. Uczniowie z „czternastki” zostali wyróżnieni dyplomami i pięknie wydanymi zbiorkami wierszy Juliana Tuwima. Do konkursu drugoklasistów przygotowały panie, Jolanta Niedziela,  Iwona Sidor i Anna Siporska. Noemi przygotowywała się pod kierunkiem wychowawczyni pani Jolanty Wielgus.

Więcej…
 
FIDELIS SEMPER – ZAWSZE CZUJNY, ZAWSZE GOTOWY, ZAWSZE WIERNY PDF Drukuj Email

 

"Fidelis semper” – to hasło przewodnie Tygodnia Patrona obchodzonego w PSP nr 14 w dniach 3 – 7 listopada 2014 r. Celem tego edukacyjno – wychowawczego projektu było kształtowanie postaw patriotycznych uczniów, przybliżenie historii Polski i Orląt Lwowskich, rozwijanie poczucia przynależności społecznej. Odwaga i gotowość do poświęcenia się ojczyźnie, lojalność i bezinteresowność lwowskiej młodzieży okazały się dla naszych uczniów wspaniałym przykładem do naśladowania.
W działania związane z realizacją projektu zaangażowała się cała szkolna społeczność. Najmłodszym wychowankom, drugo- i trzecioklasistom, wielką radość sprawiło wykonanie Drzewka Patriotyzmu z własnych dłoni, odrysowanych, a następnie wyciętych z białego i czerwonego papieru.
Uczniom klas czwartych przypadło w udziale wykonanie Honorowej Odznaki Orląt. Bezkonkurencyjna okazała się praca Wojciecha Dryjasa z kl. 4b, na drugim miejscu znalazły się prace Roksany Brzezińskiej z kl. 4a oraz Konrada Antonkiewicza z kl. 4b. Trzecie miejsce w tym konkursie plastycznym zajął Piotr Słapek z kl. 4a. Przyznano jeszcze wyróżnienie uczniowi kl. 4a Kacprowi Ozdobie. Nagrodzone prace zostały wykonane z niezwykłą starannością i precyzją, wymagały od autorów niebywałego kunsztu plastycznego.

Więcej…
 
Bombowa wycieczka. PDF Drukuj Email

„Bombowa” nie tylko dlatego, że odbyła się do Fabryki Bombek w Nowej Dębie lecz również dlatego, że była niezwykle atrakcyjna dla uczniów klasy II a i II c. Atrakcje zaczęły się w chwili, gdy dzieci przekroczyły próg fabryki. Widok rozświetlonej bożonarodzeniowymi dekoracjami sali wywołał okrzyk zachwytu. Oglądając z przewodnikiem kolejne ekspozycje, dzieci podziwiały unikatowe i niepowtarzalne dekoracje świąteczne i ozdoby choinkowe z całego świata i z różnych epok. Mogły kolejno zaobserwować proces powstawania bombki oraz sposób jej ozdabiania. Zwiedzanie zakończyły warsztatami, podczas których pomalowały swoją bombkę.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 16