Dziś jest:

Piątek
27 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan, Magdalena

Do końca roku zostało
219 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieKultura
Dzień Matki w I e PDF Drukuj Email

Dzień Matki jest jednym z najpiękniejszych świąt, pełnym kwiatów i serdecznych życzeń. Święto to jest wyrazem wdzięczności, szacunku i miłości do mam. Z tej okazji w dniu 26 maja, uczniowie klasy I e, pod opieką p. Bożeny Słapek uczcili ten dzień organizując po zajęciach lekcyjnych w sali teatralnej spotkanie ze swoimi mamami. Życzenia, piosenki, taniec i wiersze uświetniły piękną uroczystość.

Więcej…
 
Witamy przyszłych pierwszaków. PDF Drukuj Email

21 maja w hali sportowej naszej szkoły odbyło się kolejne spotkanie z przyszłymi uczniami klas pierwszych. Wraz z dziećmi licznie przybyli również rodzice. Spotkanie, ciepłym powitaniem rozpoczęła pani dyrektor Katarzyna Goworek. Po krótkim wstępie, swoje umiejętności taneczne w krótkiej prezentacji przedstawił prowadzony przez p. Beatę Darnowską i p. Annę Siporską  Zespól Artystyczny „Promyki”. Następnie,  dzieci udały się do sal lekcyjnych na swoje pierwsze spotkanie z przyszłym wychowawcą. W roku szkolnym 2015/2016 wychowawstwo w klasach pierwszych obejmą: p. Eliza Adamska, p.Beata Buduła, p. Barbara Czyż, p. p. Irena Łucka, p. Urszula Rafałkowska i p. Jolanta Wielgus.

Więcej…
 
Witamy uczniów i nauczycieli z PSP nr 12 PDF Drukuj Email

19 maja powitaliśmy w naszej szkole grupę dzieci z PSP nr 12, które od września rozpoczną naukę w naszej szkole. Przybyli z rodzicami oraz nauczycielami, którzy również od września rozpoczną tutaj pracę. Przywitani ciepło przez panią dyrektor Katarzynę Goworek na początek obejrzeli krótki program artystyczny. Dobór wykonawców i repertuaru na prezentację artystyczną nie był  przypadkowy. Viktoria Pongowska, którą obecnie opiekuje się p. Ewa Goworowska swoje pierwsze kroki ku artystycznym sukcesom stawiała właśnie w PSP nr 12. We wtorek zaproszonym gościom zaśpiewała piosenkę, która otworzyła jej drogę do finału „Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty” i zaśpiewa tam z Edytą Geppert. Zaraz po Viktorii na szkolnej scenie zaprezentował się prowadzony przez p. Beatę Darnowską i p. Annę Siporską Dziecięcy Zespół Artystyczny „Promyki”, który największe artystyczne sukcesy na ostrowieckiej scenie zajął w Przeglądach Artystycznych organizowanych w kinie Etiuda przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 12. Po obejrzeniu programu artystycznego dzieci wraz z rodzicami zwiedziły szkołę. Towarzyszyły im nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, klas IV-VI oraz wicedyrektorki szkoły: pani Małgorzata Borowiec i pani Jolanta Klauzińska.

Więcej…
 
Małym i dużym kobietom. PDF Drukuj Email

Mimo iż w tym roku, Dzień Kobiet przypadał w niedzielę o swoich koleżankach z klasy nie zapomnieli ich koledzy. Małe kobiety w tym dniu obdarowane zostały kwiatkami i drobnymi upominkami. Większe kobiety – mieszkanki naszego osiedla spotkały się w ODS Malwa. Przy herbatce i pączku z przyjemnością obejrzały występy dzieci z okolicznych przedszkoli oraz prezentację artystyczną zespołu Promyki prowadzonego niezmiennie przez p. Beatę Darnowska oraz wychowawczynie p. Annę Siporską.

Więcej…
 
Artystyczna prezentacja uczniów klasy 2a. PDF Drukuj Email

12 lutego, w późnych godzinach popołudniowych, w wypełnionej po brzegi sali teatralnej, swoje artystyczne umiejętności zaprezentowali uczniowie klasy 2a. Program zaadresowali do najbliższych. Na widowni, oprócz rodziców, pojawili się dziadkowie, ciocie, wujkowie. Repertuar, który zaprezentowały dzieci  zawierał utwory, których wyuczyły się w ciągu I półrocza pod kierunkiem wychowawczyń p. Anny Siporskiej i Renaty Rokosznej oraz p. Beaty Darnowskiej. W bogatym programie, oprócz recytacji można było usłyszeć piosenki, utwory na flażolet grane w dwugłosie oraz kanonie. Na scenie, wśród układów tanecznych, obok tańców współczesnych do aktualnych przebojów, dzieci zaprezentowały również tańce integracyjne, wśród których znalazł się polski polonez i włoska tarantela.  

Więcej…
 
Z piosenką i wierszem na Dzień Babci i Dziadka. PDF Drukuj Email

 

Zimowe dni - 21 i 22 stycznia stają się dniami gorącymi za sprawą wnuków i dziadków. To właśnie wtedy wnuczęta składają Babciom i Dziadkom najlepsze życzenia. Wnuczki to skarb dla dziadków, ale też wnukom i wnuczkom babcia oraz dziadek są bardzo potrzebni. Bo rodzice są od wychowywania a babcia i dziadek od rozpieszczania. Właśnie dlatego należą się im szczególne podziękowania, które oprócz życzeń najłatwiej i najatrakcyjniej można wyrazić poprzez piosenkę, taniec, wiersz, utwór zagrany na flażolecie lub własnoręcznie zrobioną kartkę. Bardzo zróżnicowany repertuar towarzyszy obchodom Dnia Babci i Dziadka w naszej szkole. Przygotowują go, jak co roku, pod kierunkiem swoich wychowawczyń klasy młodsze a szkolne hole, klasy i sala teatralna w te dni wypełniają się licznymi gośćmi, którzy chętnie przychodzą oglądać swoje wnuczęta .

Więcej…
 
Jasełka w kościele Św. Jadwigi. PDF Drukuj Email


W tym roku szkolnym klasa III b pod kierunkiem wychowawczyni Barbary Czyż i ks. Michała Oszczudłowskiego przygotowała jasełka. Dzieci przedstawiły jasełka przed świętami Bożego Narodzenia najpierw szkolnej społeczności. Przedstawienie obejrzeli wtedy również zaproszeni do szkoły rodzice uczniów. Po powrocie z przerwy świątecznej - w niedzielę 11 stycznia  2015 r. klasa 3 b wystąpiła ponownie  z jasełkami. Tym razem występ był przeznaczony dla szerszej społeczności. Prezentacja miała bowiem miejsce w kościele Św. Jadwigi na os. Stawki. Proboszcz parafii ks. Marek Rusak serdecznie podziękował dzieciom, rodzicom i nauczycielom za przygotowanie jasełek.
Barbara Czyż

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 16