Dziś jest:

Sobota
28 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Augustyn, German, Jaromir, Priam, Wiktor

Do końca roku zostało
218 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieKultura
Rozpoczęcie roku 2014/2015 PDF Drukuj Email

1 września znów rozbrzmiał dzwonek  w ZSP nr 2 i jak co roku mali i duzi uczniowie rozpoczęli kolejny rok nauki. W tym roku, w szkolnych ławkach zasiądzie 1083 uczniów. W Publicznej Szkole Podstawowej będzie ich 640. Uczyć się oni będą w 28 klasach. Z tej liczby 348 to dzieci z klas 0 – III ( 15 klas) a 292 to dziewczęta i chłopcy z  klas IV – VI ( 13 klas) . W PG nr 4 uczyć się będzie 443 uczniów w 18 klasach.  Dzieci i młodzież opieką dydaktyczno – wychowawczą otoczy 97 nauczycieli. Ich działania będzie wspierać również 3 osoby z administracji oraz 16 z obsługi. Placówką pokieruje pani dyrektor Katarzyna Goworek oraz wicedyrektor pani Jolanta Klauzińska.

Więcej…
 
Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 PDF Drukuj Email

26 czerwca rok szkolny 2014/2015 pożegnały klasy 0 – V. Podczas uroczystej akademii, na którą przybył Prezydent Miasta p. Jarosław Górczyński oraz proboszcz parafii św. Jadwigi ks. Marek Rusak , dyrektor szkoły p. Katarzyna Goworek podziękowała uczniom za wysokie wyniki w nauce, nauczycielom za pracę a rodzicom za aktywny udział w życiu szkoły, który zaowocował sukcesem w konkursie „Podwórko Nivea”. Trud ten i wysiłek również docenił Prezydent Miasta p. Jarosław Górczyński, który zwrócił się do rodziców dziękując im za ogromne zaangażowanie w akcję. Podczas uroczystości, pani dyrektor przypomniała inne sukcesy jakie odnieśli nasi uczniowie w mijającym roku szkolnym. Niektórych laureatów można też było obejrzeć w prezentacji artystycznej. Należał do nich zespół taneczny „Promyki” i „Arabeska” prowadzony przez p. Annę Siporska i p. Beatę Darnowską  oraz Wiktoria Pongowska, której opiekunką artystyczną jest p. Ewa Goworowska. Recytatorów przygotowała p. Mariola Podlach, p. Małgorzata Guzek, p. Małgorzata Urbańska i p. Monika Popek, zespół Tutti zaśpiewał pod kierunkiem p. Małgorzaty Nowakowskiej Mazur. Dekorację przygotowała pani  Jolanta Wielgus, Eliza Adamska, Anna Kowalska, Jolanta Maj.

Więcej…
 
Pożegnanie szóstoklasistów. PDF Drukuj Email

24 czerwca 2015r. odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas szóstych. Po programie artystycznym, w którym nie zabrakło wierszy, piosenek i tańca z rąk dyrektor szkoły p. Katarzyny Goworek najlepsi z nich otrzymali nagrody i świadectwa z czerwonym paskiem. Na uroczystość przybyli wraz ze swoimi rodzicami, którzy z dumą i wzruszeniem odbierali listy gratulacyjne. Zakończenie nauki w szkole podstawowej nie oznacza jednak zmiany budynku. Wielu uczniów zmieni tylko pawilon by kontynuować naukę w gimnazjum.
W programie artystycznym zaprezentowali się recytatorzy przygotowani przez p. Mariolę Podlach, Małgorzatę Guzek i Małgorzatę Urbańską, zespół Tutti pod kierunkiem p. Małgorzaty Nowakowskiej – Mazur oraz zespoły taneczne: „Promyki” i „Arabeska” prowadzone przez p. Beatę Darnowską i p. Annę Siporską. Dekorację przygotowały panie Jolanta Wielgus, Eliza Adamska, Anna Kowalska, Jolanta Maj.

Więcej…
 
3c – Super Dzieciaki PDF Drukuj Email

„ Moja klasa 3c, wszystkim swe uśmiechy śle. Choć na lekcjach ciągle gada, ktoś z krzesełka nagle spada. To wspaniałe są dzieciaki, roześmiane ich buziaki, jak tu na nas gniewać się, że my bawić chcemy się …”
Takimi słowami piosenki, w słoneczne popołudnie, 24 czerwca 2015 roku, w klasie 3c rozpoczęła się uroczystość klasowa z okazji zakończenia pierwszego etapu edukacji i powitania wakacji . Dzieci wraz ze swoją wychowawczynią p. Jolą Wielgus przygotowały dla rodziców i bliskich niespodziankę – przedstawienie takie jak w teatrze, na prawdziwej scenie.  Występom przyglądała się z ogromną uwagą i miłym zaskoczeniem zaproszona na uroczystość  p. Iwona Abramczyk, która będzie wychowawczynią w klasach 4-6. Były wiersze o przywiązaniu do szkoły i pani oraz szacunku, miłości do domu rodzinnego, bezpieczeństwie podczas wakacji,  ale i takie, które ukazywały prozę codziennego życia  szkolnego i rozbawiły gości. Śpiewając piosenki dzieci pokazały swoje umiejętności wokalne i taneczne. W drugiej części programu artystycznego uczniowie zaprezentowali  indywidualne umiejętności i zdolności, czym zadziwili i zachwycili zgromadzonych. Nagrodą dla wszystkich były gromkie brawa i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Więcej…
 
Pożegnania nadszedł czas… PDF Drukuj Email

„ Tak  niedawno żeśmy się poznali, a już pożegnania nadszedł czas…”. Słowa tej piosenki jakże są adekwatne do rzeczywistości. Przecież tak niedawno uczniowie klasy 3d po raz pierwszy przekroczyli próg szkoły, a już za kilka dni zakończą rok szkolny wieńczący pierwszy etap edukacyjnej kariery. Z tej to okazji postanowili zorganizować spotkanie z rodzicami i wychowawczynią, podczas którego odegrali swe uczniowskie role w prezentacji „Straszna klasa”. Scenki, wiersze i anegdoty  wiernie odzwierciedlały codzienne  szkolne  sytuacje, które zdarzały się w życiu klasowej gromady. Pełne humoru opowiastki oraz  świetnie odegrana rola nauczycielki do łez rozbawiły dorosłych, którzy jak się później okazało z nostalgią wspominali własne pierwsze lata szkolne. Uczniowie mogli również pochwalić się swoimi uzdolnieniami podczas gry aktorskiej, śpiewu, gry na gitarze i na skrzypcach, co spowodowało, że atmosfera  spotkania przekształciła się we wspaniałą zabawę. I ci mali i ci duzi z łezką w oku żegnali się wracając myślami do wspólnie spędzonych trzech lat, a wychowawczyni mogła jedynie powiedzieć swoim pociechom: „ No cóż, taka jest kolej rzeczy, wy idziecie do czwartej klasy, a ja – do pierwszaków”.

Więcej…
 
Rodzina, ach rodzina … PDF Drukuj Email

W dniu 18. 06. 2015r. w klasie 2c odbyła się uroczystość z okazji Święta Rodziny. Do sali teatralnej przybyli liczni goście: mamusie, tatusiowie oraz rodzeństwo. Drugoklasiści zaprezentowali żmudnie przygotowany programy artystyczne. Goście mogli podziwiać piękną recytację, humorystyczne scenki rodzajowe, układy taneczne, grę na flażoletach i okolicznościowe piosenki. Co chwila rozbrzmiewały gromkie brawa. Rodzice mieli również możliwość podziwiać prace plastyczne dzieci, które wykonały piękne, kolorowe portrety swoich rodzin. Były one częścią scenografii, a zarazem uroczym prezentem dla najbliższych. Wszyscy dobrze się bawili, a p. Iwona Sidor była niezwykle dumna ze swoich wychowanków.

Więcej…
 
Kocham Was Mamo i Tato PDF Drukuj Email


Pod takim tytułem uczniowie klasy 0 „b” i I „c”  uczcili Dzień Mamy i Taty. Pod kierunkiem swoich wychowawczyń p. Ireny Łuckiej – 0 „b” i p. Małgorzaty Połetek – I „c”, przygotowali dla swoich rodziców montaż słowno-muzyczny. Wiersze, piosenki, życzenia były wyrazem wdzięczności, szacunku i miłości do rodziców. Na zakończenie, dzieci podarowały rodzicom samodzielnie przygotowane na zajęciach prezenty.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 16