Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieKultura
Dla Babci i Dziadka PDF Drukuj Email

!3 stycznia 2016r. w klasie 1d odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których uczniowie wspólnie z rodzicami wykonywali kolorowe laurki na Święto Babci i Dziadka. Rodzice pomagali pierwszakom składać  kolorowy papier, a potem wycinać płatki do kwiatka, który był głównym motywem laurki. Na koniec dzieci ozdobiły swoje prace  kolorowymi wstążkami z dedykacją dla swoich bliskich. Następnego dnia - 14 stycznia dzieci wręczyły laurki podczas uroczystości z okazji Święta Babci i Dziadka. Zaproszonych gości serdecznie  powitała pani dyrektor Katarzyna Goworek. Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni p .Barbary Czyż przygotowali program artystyczny pt. "Dla Babci i Dziadka", który zaprezentowali swoim bliskim.    

Więcej…
 
Jest taki dzień… - Wigilia, coś naszego, tylko polskiego PDF Drukuj Email

Organizacja Wigilii w klasie 5a okazała się udanym przedsięwzięciem integrującym zespół klasowy.
Uczniowie podkreślili ważność spotkania swoim odświętnym strojem. Stół zdobiły zapalone świece, gałązki świerkowe, kolorowe łańcuchy. Uroczystość zapoczątkowało łamanie się opłatkiem i składanie życzeń.  To były wzruszające chwile - życzliwe gesty, serdeczne słowa i uśmiechy. Później wszyscy delektowali się przygotowanymi własnoręcznie wypiekami, wśród których królował piernik. Żeby tradycji stało się zadość, nie mogło zabraknąć kolęd i pastorałek. Tę część spotkania umiliły Weronika i Małgosia, przygrywając na gitarze i flecie. Szkoda, że Wigilia przypada raz do roku! Niech jej magia trwa jak najdłużej!

Więcej…
 
Ciekawa lekcja z jeżem Edkiem – Pierwszaki zdrowe i bezpieczne PDF Drukuj Email

W poniedziałek - 9. 11. 2015 r. maskotka  „Echa Dnia” spotkała się z dziećmi, w ramach akcji „Pierwszaki – zdrowo i bezpiecznie do szkoły”. Uczniowie klas pierwszych z PSP 14 uczyli się jak żyć zdrowo i bezpiecznie. Byli to:

- kl. 1a – wych. Urszula Rafałkowska i Jolanta Bugajska

- kl. 1b – wych. Eliza Adamska

- kl. 1c – wych. Irena Łucka

- kl. 1d – wych. Barbara Czyż

- kl. 1e – wych. Jolanta Wielgus

- kl. 1f – wych. Beata Buduła

Dzieci z prawie 40 klas pierwszych szkół podstawowych z Ostrowca Św. i gmin powiatu ostrowieckiego, spotkały się z bajkowymi bohaterami i przedstawicielami służb ratowniczych w kinie Etiuda Miejskiego Centrum Kultury.

Więcej…
 
Boże Narodzenie w poezji i kolędzie. PDF Drukuj Email

 

W dniach poprzedzających przerwę świąteczną uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć na deskach sali teatralnej bożonarodzeniowe przedstawienia. Dla dzieci z klas IV – VI, ich rówieśnicy pod opieką p. Mirosławy Stępień i p. Małgorzaty Nowakowskiej – Mazur zaprezentowali jasełka.  Dla uczniów klas 0 – III, dzieci z klasy III a pod opieka p. Anny Siporskiej i p. Barbary Kędzierskiej przedstawili program artystyczny,  na który złożyły się wiersze o tematyce bożonarodzeniowej oraz tradycyjne kolędy zagrane na flażoletach. Gośćmi specjalnymi na przedstawieniu dla klas młodszych były panie prezes z przedszkola i żłobka „Pajacyk” – p. Krystyna Gębka i p. Bożena Lenart, które z przyjemnością mogły na scenie podziwiać swoich wychowanków. We wszystkich prezentacjach uczestniczyła dyrektor szkoły p. Katarzyna Goworek i wicedyrektor szkoły p. Jolanta Klauzińska.

Więcej…
 
„Niesforna mucha” PDF Drukuj Email

 

To tytuł przedstawienia, które na deskach sceny Osiedlowego Domu Kultury „Malwa” obejrzeli uczniowie klasy II b, II d, oraz klasy III a. Dzieci wraz z wychowawczyniami klas: p. Małgorzatą Sadrak, p. Krystyną Winczewską oraz p. Anną Siporską zostały zaproszone przez koleżanki, które pod kierunkiem instruktorki p. Wiesi Wójtowicz doskonalą talent aktorski w teatrzyku „Gwiazdeczka”. Przedstawienie rozbawiło widownię, która długo oklaskiwała wspaniałą grę młodych aktorów.

W przedstawieniu "Niesforna mucha" zagrały uczennice naszej szkoły: Maja Borowska z II b, Klaudia Banaszek, Julia Chamera, Wiktoria Kubicka i Daria Popek z II d oraz Maria Hapczyn, Aleksandra Kwapisz i Otylia Stajek z klasy III a.

Więcej…
 
Wieczór andrzejkowy w ZSP Nr 2 w Ostrowcu Św. PDF Drukuj Email

30 listopada 2015r. w Zespole Szkół Publicznych Nr 2 na osiedlu Stawki odbył się „Wieczór wróżb, czarów i magii”. Organizatorem imprezy była Rada Osiedla. Scenariusz zabawy oraz dekorację przygotowały wychowawczynie świetlic środowiskowych – Anna Sarna i Iwona Bednarska oraz pedagog Elżbieta Orczyk. Spotkanie z dziećmi otworzyła przewodnicząca Rady – Hanna Szczepanek, która powitała zaproszonych gości: prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego, dyrekcję Zespołu Szkół Publicznych Nr 2 – Katarzynę Goworek, Jolantę Klauzińską i Adama Nowaka oraz wszystkich pozostałych. Zabawę poprowadził czarnoksiężnik Taksido, w rolę którego wcielił się Marcin Fulara, uczeń klasy 3 gimnazjum oraz wróżki Ksenia, Fantazja, Hogata i Semira, uczennice klasy 5 szkoły podstawowej – Oliwia Kamińska, Magdalena Róg, Lena Pastuszka, Natalia Demucha.

Więcej…
 
Edukacja z teatrem PDF Drukuj Email

W czwartek 15 października uczniowie klas I-III uczestniczyli w przedstawieniu „Pinokio” wystawianym w Osiedlowym Domu Malwa. Po raz kolejny Katolicki Teatr Edukacyjny bawił i uczył nasze dzieci. Baśniowa historia drewnianego pajaca została tu opowiedziana wierszem w sposób bardzo sugestywny i zabawny. Sztuka ta  przekazała najmłodszym dzieciom główne prawdy zawarte w powieści: starszych trzeba słuchać i szanować, kłamstwo nie popłaca a miłość czyni cuda. Dzieci doskonale bawiły się, żywo reagując na grę aktorów i efekty specjalne.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 16