Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieKultura
Żegnamy kolejny rok szkolny PDF Drukuj Email

24 czerwca zabrzmiał po raz ostatni w tym roku szkolnym dzwonek. Zakończył się kolejny rok nauki. Nie brakowało w nim sukcesów i ciekawych wydarzeń w życiu każdej klasy. Dzieci brały udział w licznych konkursach, wyjeżdżały na wycieczki, poznawały lepiej nasz region, bo w tym roku szkolnym najbardziej atrakcyjna na wszelkie wyjazdy była właśnie Ziemia Świętokrzyska. W murach naszej szkoły często gościli rodzice przychodząc nie tylko na wywiadówki, lecz również na różne prezentacje artystyczne i zajęcia otwarte. Piosenką, tańcem i wierszem pożegnali wszystkich uczniowie z zespołu „Promyki”. Czas wakacji to okres wypoczynku i regeneracji sił przed kolejnym rokiem szkolnym. Pani dyrektor szkoły Katarzyna Goworek rozstała się z dziećmi i młodzieżą życząc im bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń  oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Więcej…
 
Festyn na Stawkach PDF Drukuj Email

18 czerwca, na boisku koło szkoły, odbył się organizowany przez Radę Osiedla Stawki festyn. Dla dorosłych i dla dzieci zapewniono dużo atrakcji.  Były rodzinne konkursy, oraz słodki poczęstunek. Na scenie mogli również zaprezentować się nasi uczniowie. Szkołę reprezentowały dzieci z zespołu Promyki, prowadzonego przez  wychowawczynię p. Annę Siporską i p. Beatę Darnowską. Na scenie zaprezentowali się: Amelka Haraburda, Amelka Giez, Zuzia Mazur, Marysia Hapczyn, Ola Kwapisz, Martynka Matysiak, Maciek Lis, Kacper Krajewski oraz Julka Jabłońska, która również śpiewała. Potem wystąpili wokaliści przygotowani przez p. Małgorzatę Nowakowską – Mazur: Karolina Smuga, Martyna Broś i Weronika Ozgowicz.

Więcej…
 
Samorząd Uczniowski uatrakcyjnia życie szkolne PDF Drukuj Email

Praca Samorządu Uczniowskiego w II semestrze skupiła się wokół trzech cyklicznych, lubianych przez uczniów imprez - obchodów Pierwszego Dnia Wiosny, konkursu „Mam talent”  i wyborów Dżentelmena Szkoły.
W Dniu Wiosny, 21 marca nauczyciele wychowania fizycznego oraz opiekunki S.U. zorganizowali dla uczniów gry i zabawy sportowe. Po międzyklasowych rozgrywkach  nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najoryginalniejszy „Kapelusz pani Wiosny”. Wszystkie prace ozdobiły hol szkolny, zaś zwyciężył bajecznie kolorowy kapelusz wykonany przez uczniów klasy 4a.
W maju rozpoczęły się przygotowania do konkursu „Dżentelmen Szkoły”. Przedstawiciele S. U. opracowali „Dziesięć zasad dobrego zachowania” i w oparciu o nie klasy wybrały spośród siebie Klasowych Dżentelmenów. Przystąpili oni do II etapu konkursu, który miał formę testu i pozwolił na wyłonienie finałowej szóstki uczniów. Ostatni, finałowy etap konkursu odbył się 14 czerwca. Zaszczytny tytuł Dżentelmena Szkoły 2016 zdobyła Aleksandra Konecka z kl. 5b.

Więcej…
 
Spotkanie z okazji Dnia Matki PDF Drukuj Email

„Kocham cię Mamo”- pod takim tytułem w dniu 31.05.16r w klasie Ic odbyło się spotkanie z okazji Dnia Matki. Dzieci pod kierunkiem pani Ireny Łuckiej przygotowały krótki program artystyczny. Były wiersz, piosenki i tańce. Mali artyści za swój występ zostali nagrodzeni wielkimi brawami, a mamy nie kryły swojego wzruszenia.

Więcej…
 
"Kocham, Cię Mamo" PDF Drukuj Email

W dniu 25 maja 2016r. uczniowie klasy 2e pod kierunkiem wychowawczyni p. Bożeny Słapek przygotowali dla swoich mam program artystyczny pod hasłem: "Kocham, Cię Mamo".  Uczniowie przedstawili humorystyczną scenkę, śpiewali wesołe piosenki, grali na flażoletach kilka melodii oraz pokazali swoje umiejętności taneczne. Zaprezentowany program był wyrazem wdzięczności i szacunku należnego każdej matce. Na zakończenie wręczyli swoim mamom przygotowane na zajęciach laurki oraz namalowane portrety. Otrzymali pd swoich mam duże brawa oraz uśmiech.

Więcej…
 
Klasowe Święto Mamy PDF Drukuj Email

W dniu 2 czerwca 2016 r. uczniowie klasy 1 f zaprosili swoje mamy na klasową  uroczystość. Mottem przewodnim wierszy i piosenek w wykonaniu maluchów była miłość, szacunek  i wdzięczność dla tej najważniejszej osoby w życiu każdego człowieka. Inscenizacja „Wiosna na łące”, która została wpleciona w scenariusz imprezy rozbawiła widzów do łez. Dzieci z ogromnym przejęciem wcielały się w odgrywane przez siebie postaci, prezentując swoje recytatorskie umiejętności. Na koniec wszystkie mamy zostały obdarowane upominkami własnoręcznie wykonanymi przez pierwszoklasistów. W ramach podziękowania mamy obdarowały swe pociechy słodkościami i prezentami, pamiętając jednocześnie o święcie swoich pociech – Dniu Dziecka.

wych. Beata Buduła

Więcej…
 
Spotkanie autorskie PDF Drukuj Email

W dniu 14 czerwca 2016 r. uczniowie klas 4d oraz 5a wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w spotkaniu z pisarką panią Beatą Ostrowicką, autorką książek dla dzieci i młodzieży, laureatką licznych nagród. Spotkanie miało miejsce w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Wardyńskiego. Przebiegało ono w miłej atmosferze. Podczas tej nietypowej lekcji polskiego uczniowie poznali tajniki warsztatu pisarskiego, chętnie zadawali pytania. Tematyka utworów Beaty Ostrowickiej zainteresowała młodych czytelników, wielu z nich  zaopatrzyło się już w egzemplarz wybranej powieści – będzie co czytać podczas nadchodzących wakacji. Dopełnieniem tego sympatycznego spotkania były oczywiście autografy oraz pamiątkowe zdjęcia. Niewątpliwie to spotkanie przyczyniło się do propagowania  czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 16