Dziś jest:

Wtorek
28 czerwca 2022

Imieniny obchodzą:
Ireneusz, Józef, Leon, Paweł, Raissa

Do końca roku zostało
187 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieKultura
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 PDF Drukuj Email

 

23 czerwca w obecności dyrekcji szkoły p. Katarzyny Goworek, p. Jolanty Klauzińskiej oraz p. Adama Nowaka, licznie zgromadzonych rodziców oraz nauczycieli, uczniowie klas 0 – VI uroczyście zakończyli rok szkolny. W przepięknej scenografii autorstwa p. Jolanty Wielgus i p. Elizy Adamskiej ostatni raz w tym roku spotkali się ze swoimi wychowawcami. Po obejrzeniu programu artystycznego oraz wysłuchaniu życzeń od dyrektor szkoły p. Katarzyny Goworek i przewodniczącego Rady Rodziców p. Maluchy dzieci wraz z rodzicami udali się do klas po świadectwa a starsi uczniowie z klas IV – VI również po nagrody książkowe za wspaniałe wyniki w nauce. Uroczyste zakończenie roku to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednocześnie rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski. Życzymy wszystkim naszym wychowankom, żeby przebiegał on w radosnej, spokojnej i bezpiecznej atmosferze.

Więcej…
 
"Do grającej szafy grosik wrzuć" PDF Drukuj Email

 

Chcąc uczcić święto najbliższych, uczniowie klasy 3d, pod kierunkiem p. Izabelli Kolasy, przygotowali program muzyczny pt. "Do grającej szafy grosik wrzuć". Zaproszeni goście, rodzice i dziadkowie mieli okazję przypomnieć sobie największe przeboje polskich i zagranicznych wykonawców, m.in. Anny Jantar, Zbigniewa Wodeckiego, Maryli Rodowicz, Urszuli, zespołów: Czerwone gitary, Happy End czy Enej. Przedstawienie, które trwało 1,5 godz. obejrzało ponad ok. 100 przybyłych gości, którzy bardzo dobrze się bawili.

Więcej…
 
Sercem za serce – Święto Mamy i Taty w klasie 2e PDF Drukuj Email

 

W czwartkowe popołudnie 25 maja 2017 r. dzieci z klasy 2e z wychowawczynią Jolantą Wielgus i Rodzicami  uczniów świętowały Dzień Mamy i Taty. Słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet. Po wspaniałych występach,  w których dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie w wierszach i śmiesznych scenkach,  zdolności wokalne i taneczne prezentując wspaniale zumbę ,  na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Po zakończonym programie artystycznym  dzieci złożyły życzenia i wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane techniką origami  laurki  oraz obrazy przedstawiające kwitnące bzy wykonane z krepiny i zaprosiły na poczęstunek.

Więcej…
 
Świętujemy Dzień Mamy i Taty PDF Drukuj Email

 

W dniu 26.05.2017r. uczniowie klasy I b przedstawili program słowno - muzyczny, w którym zaprezentowali  pokaz swoich umiejętności recytatorskich, wokalnych oraz tanecznych.
Dzieci w wierszach i piosenkach  złożyły serdeczne życzenia swoim rodzicom i wyraziły miłość, wdzięczność za dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie. Wykonały również taniec, który przyprawił rodziców o zachwyt i wzruszenie oraz dumę ze swoich pociech. Braw nie było końca. Po zakończonym programie artystycznym uczniowie wręczyli rodzicom samodzielnie przygotowane laurki i portrety. Atmosfera uroczystości była bardzo radosna i rodzinna a jej uwieńczeniem  był wspaniały tort przygotowany przez rodziców.

Więcej…
 
„Żyj z przyrodą w zgodzie” PDF Drukuj Email

 

Inscenizacja ekologiczna z okazji Dnia Ziemi

W dniu 28.04.2017 odbył  się  dla uczniów klas IV – VI apel z okazji Dnia Ziemi. W wykonaniu uczniów klasy VI b została zaprezentowana inscenizacja ekologiczna pod hasłem „Żyj z przyrodą w zgodzie”. Tematyka inscenizacji dotyczyła  wpływu człowieka na środowisko przyrodnicze oraz sposobów jego ochrony. Podkreślona została rola lasu jako bogactwa narodowego.  Inscenizacja została przygotowana przez  p. Grażynę Pastuszkę i p. Annę Górską. Imprezę uświetnił występ chóru szkolnego pod kierunkiem p. Małgorzaty Nowakowskiej, który zaprezentował różne piosenki ekologiczne. Dekorację przygotowała p. Justyna Cioch. Apel stanowił ważną formę edukacji ekologicznej społeczności szkolnej, skłaniał do refleksji i przemyśleń na temat ochrony przyrody w codziennym życiu.

Więcej…
 
Spotkanie z Calineczką. PDF Drukuj Email

23 lutego uczniowie klasy 0 - III wraz z wychowawczyniami udali się do Osiedlowego Domu Społecznego „Malwa” na wspaniały spektakl teatralny pt. „Calineczka”, oparty na znanej baśni H. Ch. Andersena, a zagrany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Nasi uczniowie już od lat oglądają  inscenizacje wystawiane przez aktorów z tego teatru i zawsze wracają pełni niesamowitych wrażeń i zachwytów. Tym razem wzięli udział w niezwykle atrakcyjnym widowisku słowno - muzycznym opowiadającym o przygodach malutkiej dziewczynki imieniem Calineczka. Bajka dostarczyła młodym widzom nie tylko rozrywki, ale miała też duże walory wychowawcze. Uczyła akceptacji, wytrwałości w dążeniu do celu i wiary w to, że dobro pokona nawet największe bariery. Spotkanie z teatrem okazało się dla naszych uczniów wspaniałym doświadczeniem i powtórzymy je z pewnością, jeśli tylko nadarzy się taka okazja.

Więcej…
 
Raz w roku – okazja więc rzadka. Mamy Dzień Babci i Dziadka PDF Drukuj Email

W tym roku obchody dnia Babci i Dziadka w naszej szkole trwały blisko miesiąc. Zaczęły się 21 stycznia a skończyły w połowie lutego. Uroczystości przedłużyły się z różnych powodów ale zawsze przebiegały w podniosłej, ciepłej atmosferze i przy 100 procentowej obecności babć i dziadków. Mali artyści w swoich klasach lub na scenie sali teatralnej prezentowali różne umiejętności: recytację, śpiew, taniec, grę na instrumentach oraz dzieła swoich rączek – laurki. Publiczność doceniła trud dzieci nagradzając maluchy gromkimi brawami i słodkim co nieco.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 16