Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieNajlepsi z Najlepszych
Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej PDF Drukuj Email

19 maja odbył się w PSP 4 Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. W konkursie, jak co roku, wzięli udział śpiewający uczniowie wielu ostrowieckich szkół. Poziom wykonawców był bardzo wysoki zarówno pod względem wokalnym jak i językowym. Naszą szkołę w kategorii solistów reprezentował wychowanek p.Agnieszki Witkowskiej – Gabriel Mirski (laureat szkolnego konkursu “Karaoke”, a w kategorii zespołów : Martyna Broś, Roksana Michoń i Weronika Ozgowicz, które piosenką “What colour is your life?” wyśpiewały I miejsce. Dziewczynki do występu przygotowały panie Małgorzata Nowakowska i Barbara Kosikowska.

Więcej…
 
Zmagania z ortografią i gramatyką… SUKCES PSP 14 PDF Drukuj Email

16 maja 2017 r.  już po raz dwunasty odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Gramatyczno – Ortograficzny uczniów klas III pod nazwą „Z gramatyką i ortografią za pan brat”. Od lat konkurs cieszy się ogromną popularnością i każdego roku zgłaszają w nim swój udział niemal wszystkie placówki z terenu miasta. Obecnie do zmagań przystąpiły 3-osobowe zespoły z 7 szkół: PSP 1, PSP 4, PSP 5, PSP 7, PSP 14 oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej. Naszą szkołę reprezentowali: Dominik Szymański z klasy 3 b oraz Olaf Bartkiewicz i Michał Jop z klasy 3 c. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: I – obejmował test indywidualny, II – pracę w zespołach. Uczniowie w grupach mieli do wykonania 5 zadań. Na ostateczny wynik składała się suma punktów uzyskanych w obydwu etapach.

Więcej…
 
Sukces Gracjanny Lisowskiej z 2d PDF Drukuj Email

28 kwietnia w Szkole Podstawowej im. J. Konarskiego  odbyło się  podsumowanie IX Międzyszkolnego Konkursu Literackiego "Gdybym miał czarodziejską różdżkę...". Uczennica klasy 2 d Gracjanna Lisowska za napisany wiersz zdobyła wyróżnienie w kategorii klas drugich.

Barbara Czyż

Więcej…
 
Nominacja Kai PDF Drukuj Email

 

5 maja okazał się szczęśliwym dniem dla Kai Skrzypczyk – uczennicy klasy 1a. Dziewczynka po raz kolejny odniosła sukces recytatorski. Tym razem biorąc udział w eliminacjach powiatowych 6 powiatów, zdobyła nominację do  XXVII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego, który co roku odbywa się w Starachowicach. Kaja swoje umiejętności zaprezentowała wśród 15 uczestników swojej grupy wiekowej i dzięki wspaniałej recytacji znalazła się w jedenastce nominowanych. Podczas eliminacji zaprezentowała dwa wiersze: „Zapach czekolady” Danuty Wawiłow i Marcina Antoniego Brykczyńskiego „Ohyda”. Recytatorów oceniały dwie bardzo wymagające instruktorki: p. Urszula Bilska z naszego MCK oraz p. Barbara Kurek z Domu Kultury w Starachowicach- organizatorka konkursu ogólnopolskiego. Do prezentacji Kaję przygotowała mama p. Andżelika Skrzypczyk oraz p. Alina Pastuszka – nauczycielka j. polskiego.

Więcej…
 
I Międzyszkolny Turniej Matematyczny PDF Drukuj Email

 

27 kwietnia trzyosobowa drużyna z naszej szkoły: Amelia Bień z klasy Va, Kamil Łukaszewski z klasy Vc oraz Joanna Strąpoć z klasy Ve, wzięła udział w  I Międzyszkolnym Turnieju Matematycznym dla uczniów klas piątych zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 5 w Ostrowcu Św. W pierwszej części turnieju uczniowie indywidualnie rozwiązywali zadania z matematyki, w drugiej grupowo zmagali się z problemami matematycznymi. Oceniane również były „latające stworzenia” wykonane techniką origami, które drużyna zabrała ze sobą. Dla wszystkich uczestników turnieju organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek oraz drobne upominki. Nasi uczniowie nie zdobyli co prawda pierwszego miejsca ale bardzo dobrze się bawili. Mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności współdziałania oraz zdrowej rywalizacji.

Więcej…
 
Nasi uczniowie wśród laureatów. PDF Drukuj Email

 

27 kwietnia w PSP nr 5 obył się XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Zdrowie w poezji dziecięcej”. Wśród młodych recytatorów nie zabrakło również uczniów naszej szkoły. Na scenie zaprezentowali się: Kaja Skrzypczyk z klasy 1a oraz Nataniel Kowalski z klasy 2a. Miło nam zakomunikować, że w kategorii klas pierwszych II miejsce zdobyła Kaja Skrzypczyk, którą do konkursu przygotowała mama p. Andżelika Skrzypczyk i wychowawczyni p. Anna Siporska. W kategorii klas II-III Nataniel otrzymał wyróżnienie. Do konkursu przygotowywała go p. Urszula Rafałkowska.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 14