Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieNajlepsi z Najlepszych
Joanna Strąpoć - laureatka czasopisma "Franek" PDF Drukuj Email

Asia Strąpoć -  uczennica klasy 3c, została nagrodzona za swoją pilność i wytrwałość w wykonywaniu ćwiczeń i różnorodnych zadań ze 132 numeru czasopisma edukacyjnego „Franek”, realizującego założenia zintegrowanego systemu kształcenia.  Wszyscy uczniowie już od klasy pierwszej uczą się z tym czasopismem, rozwijając swoje umiejętności. Asia otrzymała wspaniałe nagrody, którymi pochwaliła się swoim koleżankom, kolegom i wychowawczyni pani Jolancie Wielgus. Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!

Więcej…
 
Powiatowy Konkurs Wokalny - Hej kolęda, kolęda … PDF Drukuj Email

Dnia 8 stycznia 2015 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 w Ostrowcu Św., odbyła się X edycja Powiatowego Konkursu Wokalnego „Hej kolęda, kolęda …”.  Do wspólnego śpiewania  przystąpiło 15 uczestników z klas I – III. Zmaganiom konkursowym przysłuchiwała się duża grupa publiczności.  Naszą szkołę reprezentowała Noemi Gocel, uczennica klasy 3c, która zachwyciła wszystkich zebranych rodziców, nauczycieli swoim głosem i interpretacją utworu „Anielska Pastorałka” i zdobyła wyróżnienie. Uczennicę przygotowała do konkursu nauczycielka muzyki p. Małgorzata Nowakowska – Mazur i wychowawczyni p. Jolanta Wielgus. Gratulujemy Noemi i życzymy jej dalszych sukcesów.
Jolanta Wielgus

Więcej…
 
Weronika Broś – wicemistrzyni Polski w fitness. PDF Drukuj Email

 

Weronika Broś jest obecnie uczennicą klasy V a. Uczy się bardzo dobrze i wiele osób ją zna ale nie każdy wie, że Weronika jest wicemistrzynią Polski w fitness, w kategorii dziewczyn 10-11 lat. Swój największy sportowy sukces osiągnęła w tym roku. Pracowała na niego wiele lat. Nie wystarczy bowiem być wygimnastykowaną osobą, trzeba mieć również predyspozycje psychiczne i cechy charakteru, które pomogą zwyciężać. Weronika już w przedszkolu uczestniczyła w konkursach plastycznych i zdobywała w nich wyróżnienia. Gdy trafiła do  naszej szkoły rozpoczęła przygodę z muzyką w „Dziecięcym Zespole Promyki”. W „Promykach” tańczyła taniec współczesny oraz integracyjny, świetnie grała również na flażolecie. Wraz z zespołem zdobyła dwa razy pierwsze miejsce i raz drugie w Przeglądzie Zespołów Artystycznych Szkół.

Więcej…
 
Czternastka najlepsza w konkursie „Szukaj zysku w odzysku” PDF Drukuj Email

 

W dniu 13 listopada 2014r.  w Galerii Fotografii MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim  odbyło się uroczyste podsumowanie XI edycji  Programu promocji i wdrażania selektywnej zbiórki odpadów w szkołach i przedszkolach na terenie gminy Ostrowiec Świętokrzyski. 
Program służył przede wszystkim  podnoszeniu świadomości ekologicznej oraz kształtowaniu nawyku selektywnej zbiórki odpadów i recyklingu wśród uczniów. Do konkursu zgłosiło się 18 placówek oświatowych. W kategorii szkół podstawowych i gimnazjów I miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14. W nagrodę otrzymaliśmy kamerę cyfrową, laptop i projektor multimedialny z ekranem. Podczas  uroczystości szkołę reprezentowała p. dyrektor Katarzyna Goworek wraz z uczniami: Wiktorią Sadowską z kl. IV b oraz Kacprem Masternakiem z kl. II b. Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i książkami popularnonaukowymi za aktywny udział w selektywnej zbiórce odpadów.

Więcej…
 
Michta Bartosz z klasy II c znowu najlepszym pływakiem! PDF Drukuj Email

W sobotę 7 czerwca 2014 roku w miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się finałowe zawody z cyklu „Mamo, Tato! Zobacz jak pływam”, które były podsumowaniem zajęć nauki pływania prowadzonych w roku szkolnym 2013/2014 w klasach II i III ostrowieckich szkół podstawowych. W zawodach wzięło udział ponad 60 dzieci.  Kolejny raz Bartek Michta okazał się najszybszy, wygrywając zawody i zajmując zasłużone I miejsce spośród uczniów klas II. Tak jak w wodzie, super radzi sobie także i w szkole - to wzorowy uczeń. Tak mówi o sobie: „ Pływanie to moje hobby od dwóch lat. Pasją tą zaraził mnie mój starszy brat Kacper, który pływa już sześć lat.

Więcej…
 
Kamil Łukaszewski z klasy 2c kolejny raz najlepszy! PDF Drukuj Email

Kamil kolejny raz pokazał, że jest najlepszy! W ubiegłym roku szkolnym został laureatem XI Wojewódzkiego Konkursu Akordeonowego Szkół Muzycznych I stopnia w Kielcach, a w  bieżącym roku szkolnym  - Laureatem I Ostrowieckiego Konkursu Akordeonowego, zorganizowanego przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Ostrowcu Św. O ten tytuł walczyli akordeoniści z całego województwa świętokrzyskiego. Muzyka i gra na akordeonie to jego pasja,  podobnie jak nauka w szkole. Kamil  wzorowo i odpowiedzialnie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Jest pracowity i wytrwały w dążeniu do wyznaczonych celów. Nauka nie sprawia mu problemów. W parze z tymi zaletami idą nienaganne maniery i wysoka kultura osobista, dlatego Kamil został wybrany Dżentelmenem klasy 2c. Gorąco życzymy mu kolejnych sukcesów.
Wychowawczyni klasy 2c – Jolanta Wielgus

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 14