Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieNajlepsi z Najlepszych
X Międzyszkolny Konkurs Gramatyczno – Ortograficzny klas III ,,Z gramatyką i ortografią za pan brat” – Sukces „Czternastki” PDF Drukuj Email

27 maja 2015 r. odbył się Jubileuszowy X Międzyszkolny Konkurs Gramatyczno – Ortograficzny  klas III ,,Z gramatyką i ortografią za pan brat”. Do rywalizacji przystąpiło siedem szkół z terenu miasta – PSP 1, PSP 3, PSP 4, PSP 5, PSP 7, PSP 12, PSP 14. Każdą placówkę reprezentowało 4 uczniów klas III. Najpierw  indywidualnie rozwiązywali ćwiczenia gramatyczno – ortograficzne, a następnie pracowali zespołowo wykazując się wiedzą w pięciu różnych zadaniach. Konkurs prowadziła p. Małgorzata Połetek, a nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Ewa Bieńka /nauczyciel języka polskiego/, p. Joanna Bidzińska /z PSP nr 3/, p. Beata Buduła, p. Urszula Rafałkowska i p. Jolanta Wielgus.

Więcej…
 
SUKCES TRZECIOKLASISTEK PDF Drukuj Email

19 maja 2015 roku ODS "Malwa" zgromadził w swych murach uczestników XII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Przyroda w poezji dziecięcej - ocalić od zapomnienia". Naszą szkołę reprezentowały: Maja Kowalska z klasy IIIa i Katarzyna Kogut z klasy IIId, które zaprezentowały po dwa utwory. Maja - uczennica p. Urszuli Rafałkowskiej - wybrała wiersz Hanny Niewiadomskiej "Mądra sowa z Chotomowa" oraz "Leśny doktor" Leszka Sulimy Ciundziewickiego. Natomiast Kasia - z klasy p. Beaty Buduły - postawiła na wiersz Marii Konopnickiej "Tęczowy duszek" i "Bosą osę" Doroty Gellner. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Ponad dwudziestu uczniów wspaniale recytowało wybrane utwory zwracając uwagę na dykcję, mimikę i barwę głosu. Jednak to nasze trzecioklasistki okazały się najlepsze. Maja zajęła II miejsce, natomiast Kasi komisja przyznała I miejsce. Obu dziewczynkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

 

Więcej…
 
Sukces naszych recytatorek PDF Drukuj Email

14 maja 2015 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 po raz jedenasty zorganizowano Powiatowy Konkurs Recytatorski  „Zdrowie w poezji dziecięcej”. W finale wzięło udział 19 recytatorów ze szkół podstawowych i klas „0” powiatu ostrowieckiego. „Czternastkę” reprezentowały Maja Bielecka z klasy 2b uczennica pani Jolanty Niedzieli i Marta Ozgowicz z klasy 2c wychowanka pani Iwony Sidor. Mimo, iż w konkursie brała udział elita młodych recytatorów , nasze uczennice nie zawiodły. Profesjonalnie i z dużym wdziękiem zaprezentowały przygotowane wiersze. Marta Ozgowicz zajęła I miejsce, a Maja Bielecka otrzymała wyróżnienie. Obie dziewczynki nagrodzono okolicznościowymi dyplomami i nagrodami książkowymi.
Serdecznie gratulujemy obu recytatorkom i życzymy im dalszych sukcesów.

Więcej…
 
Recepta na sukces PDF Drukuj Email

 

30 kwietnia, szczęśliwie dla Ostrowca Świętokrzyskiego zakończył się I etap konkursu „Podwórko Nivea”. Miasto znalazło się w grupie 20 lokalizacji z całej Polski, gdzie wkrótce  powstanie rodzinny plac zabaw ufundowany przez znanego producenta kosmetyków. Znajdować się on będzie na terenie Zespołu Szkół Publicznych nr 2, na osiedlu Stawki, które było inicjatorem całego przedsięwzięcia. Akcja rozpoczęła się w pierwszych dniach kwietnia i trwała do końca miesiąca. Początek nie napawał optymizmem bo lokalizacja ”os. Stawki” zajmowała odległe 146 miejsce. Trzeba było coś z tym zrobić. Na specjalnej radzie pedagogicznej cały zespół  nauczycieli pod kierunkiem dyrektor szkoły p. Katarzyny Goworek oraz wicedyrektorek p. Małgorzaty Borowiec i p. Jolanty Klauzińskiej opracował strategię działania. Rozpoczęła się akcja informacyjna. Pod opieką nauczycieli, uczniowie podstawówki i gimnazjum ruszyli z ulotkami przed duże markety. Na szybach klatek schodowych pojawiły się plakaty. W rankingu zanotowano wtedy pierwszy duży skok ostrowieckiej lokalizacji.

Więcej…
 
Sukces uczniów klasy 3 c – Wicemistrzowie z matematyki. PDF Drukuj Email

22 kwietnia 2015 r. w PSP nr 1 odbył się XII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Jestem mistrzem w rozwiązywaniu zadań tekstowych”. Wzięło w nim udział 21 najlepszych matematyków z klas trzecich ze wszystkich szkół podstawowych z Ostrowca Świętokrzyskiego. Młodzi matematycy przez godzinę zmagali się z zadaniami matematycznymi. To był bardzo emocjonujący czas dla uczestników, oczekujących nauczycieli i rodziców. Konkurs zakończył się sukcesem dla uczniów klasy 3c - Joanny Strąpoć i Kamila Łukaszewskiego, którzy wygrali wcześniej eliminacje szkolne. Oboje świetnie poradzili sobie z trudnymi zadaniami konkursowymi i zostali Wicemistrzami w tej jakże trudnej dyscyplinie, jaką jest matematyka. Otrzymali dyplomy i piękne albumy. Ze swoich uczniów jest bardzo dumna wychowawczyni Jolanta Wielgus. Taki konkurs, to wspaniała okazja do wspierania zdolności  i rozwijania umiejętności młodych matematyków.

Jolanta Wielgus

Więcej…
 
„Młodzież zapobiega pożarom” PDF Drukuj Email

 

To nazwa Ogólnopolskiego Turnieju Pożarniczego odbywającego się cyklicznie od wielu już lat. 23 marca 2015 r. w naszej szkole mieliśmy przyjemność organizować eliminacje gminne w dwóch grupach wiekowych - dla szkół podstawowych i gimnazjów. Swoją chęć wzięcia udziału zgłosiły szkoły: PSP 1, PSP 4, PSP 7, PSP 9 i PSP 14 oraz PG 1 i PG 4.
Turniej ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
Pani dyrektor Katarzyna Goworek rozpoczęła konkurs, do którego przystąpiło po trzech uczniów z każdej szkoły. Pierwsza część polegająca na rozwiązaniu testu pozwoliła wyłonić pięć osób z każdej grupy wiekowej. Po drugiej części, która składała się z pięciu pytań opisowych zostali wybrani zwycięzcy. Ze szkół podstawowych Filip Grudzień PSP 1, Jakub Wojtyła
z PSP 9 i Mateusz Bystroń z PSP 7, z gimnazjów Krystian Kasprzycki z PG 4, Michał Barański z PG 1 i Franciszek Kozłowski z PG 1.Będą oni reprezentowali naszą gminę na szczeblu powiatowym już w kwietniu.
Eliminacje gminne przygotowała p. Iwona Abramczyk we współpracy z p. Andrzejem Pietrzykowskim z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św.

Iwona Abramczyk

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 14