Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieNajlepsi z Najlepszych
Sukces w Miejskim Konkursie Plastycznym im Wojciecha Ryłki „Kot w butach, kocica w szpilkach” PDF Drukuj Email

 

17 lutego 2016 r. w kinie Etiuda w Ostrowcu Św. obchodom Międzynarodowego Dnia Kota towarzyszyła finałowa gala „Terra Kota 2016”, której głównym punktem było ogłoszenie wyników Konkursu Plastycznego im. Wojciecha Ryłki „Kot w butach, kocica w szpilkach”. Do Miejskiego Centrum Kultury , organizatora konkursu, wpłynęło ponad 270 prac z ostrowieckich szkół, a także z Szewny, Kunowa i Waśniowa.  Laureatami z naszej szkoły zostali  uczniowie p. Jolanty WielgusGabriel Mirski z kl. 5c – II miejsce, Joanna Strąpoć z kl. 4c – III miejsce i Zuzanna Chmielewska z kl.1e – wyróżnienie. Nagrodzone prace dzieci zostaną opublikowane w ogólnopolskim magazynie „Kocie sprawy” oraz na stronie www.ostrowiec.travel . Główną nagrodą jest wycieczka do Warszawy do redakcji magazynu „Kocie sprawy”. Gratulujemy młodym artystom!

Więcej…
 
Dyrektorka z pasją PDF Drukuj Email

 

Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Ostrowcu Św. pani Katarzyna Goworek została wyróżniona nominacją w ogólnopolskim konkursie Super Dyrektor 2015 zorganizowanym przez miesięcznik „Dyrektor Szkoły”, kwartalnik „Przed Szkołą” oraz wydawnictwo Wolters Kluwer.  Celem projektu  było pokazanie najciekawszych osiągnięć podnoszących jakość współczesnej edukacji oraz promowanie i wyróżnienie liderów tych pozytywnych zmian w oświacie.  Nazwisko pani dyrektor Katarzyny Goworek znalazło się w elitarnym gronie 13 nominowanych dyrektorów różnych placówek oświatowych z  kraju.
Na gali w dniu 22 października w Warszawie nominację ogłosiła  kapituła konkursu  składająca się z wybitnych ekspertów w dziedzinie edukacji. Podczas uroczystości laureatom wręczono listy gratulacyjne i nagrody. Kandydaturę pani  dyrektor zgłosili nauczyciele, rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 oraz  Publicznego Gimnazjum nr 4. Cieszymy się, że praca  pani Katarzyny Goworek w opinii jurorów zyskała uznanie, a jej postawa zasłużyła na miano   profesjonalnego menedżera otwartego na środowisko, dbającego o relacje z rodzicami oraz bliższym i dalszym otoczeniem. Gratulujemy sukcesu.

Więcej…
 
Czternastka po raz trzeci najlepsza w konkursie „Szukaj zysku w odzysku” PDF Drukuj Email

W dniu 23 czerwca 2015 r.  w Galerii Fotografii MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim  odbyło się uroczyste podsumowanie XII edycji „ Programu promocji i wdrażania selektywnej zbiórki odpadów w szkołach i przedszkolach na terenie gminy Ostrowiec Świętokrzyski”.
W kategorii szkół podstawowych i gimnazjów I miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14. W nagrodę otrzymaliśmy tablicę interaktywna. Podczas  uroczystości szkołę reprezentowała Pani dyrektor Katarzyna Goworek wraz z uczennicami: Katarzyną Maciejską z kl. IV b oraz Mają Bielecką z kl. II b.
Przez cały rok podejmowaliśmy wiele działań, które miały na celu troskę nasze środowisko naturalne. Ogromnie cieszy to, że nasze zaangażowanie na rzecz ochrony przyrody zaowocowało przyznaniem nam pierwszego miejsca wśród tak licznej konkurencji.
Na ten sukces pracowała cała społeczność szkolna: uczniowie, wychowawcy, rodzice i przyjaciele szkoły. Wszystkim zaangażowanym w działalność ekologiczną należą się ogromne podziękowania, gdyż każdego roku wzbogacamy się o cenne  pomoce służące naszym uczniom. Koordynatorki działań ekologicznych: Grażyna Pastuszka, Jolanta Niedziela, Beata Darnowska.

Więcej…
 
Adam Stodulski – w gronie laureatów plebiscytu „Uczeń roku” PDF Drukuj Email

Choć już po raz XXIV  z inicjatywy Urzędu Miasta i "Gazety Ostrowieckiej" wręczano w Ostrowcu Św. tytuł "Ucznia Roku" to jeszcze nigdy towarzysząca temu uroczystość nie miała tak podniosłego charakteru. Na wypełnionej po brzegi sali kina "Etiuda" zasiedli nie tylko najlepsi uczniowie, ale także ich rodzice,  nauczyciele oraz zaproszeni goście. Gospodarzem uroczystości był prezydent Jarosław Górczyński. W tym roku w gronie najlepszych uczniów znalazła się ponad setka młodych ludzi, a wśród oklaskujących ostrowiecką młodzież znaleźli się m.in. Marszałek Województwa Adam Jarubas, czy Świętokrzyska Kurator Oświaty Małgorzata Muzoł. Prezydent Miasta - Jarosław Górczyński ufundował nagrody specjalne dla  dwóch uczniów w kategorii szkół podstawowych i dla dwóch w kategorii gimnazjów. Wybrał on tych, którzy świetnie godzą obowiązki wzorowych uczniów z innymi pasjami: artystycznymi, sportowymi, historycznymi, muzycznymi. Wśród takich znalazł się właśnie nasz uczeń Adam Stodulski.

Więcej…
 
II miejsce i Puchar Prezydenta dla zespołu „Promyki” PDF Drukuj Email

W dniu 3 czerwca w muszli koncertowej w  Parku  Miejskim   odbył się  Przegląd Artystyczny Przedszkoli i Szkół o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowca Jarosława Górczyńskiego. Reprezentujący PSP nr 14. Prowadzony przez p. Beatę Darnowską i p. Annę Siporską zespół „Promyki” w poszerzonym w składzie zdobył Puchar Prezydenta zajmując II miejsce.
Na scenie zaprezentowali się uczniowie klasy 2a: Daria Adamska, Kacper Bednarski, Amelka Giez, Marysia Hapczyn, Amelka Haraburda, Julka Jabłońska, Oliwier Kasprzycki, Bartek Kowalski, Kacper Krajewski, Ola Kwapisz, Maciej Lis, Martyna Matysiak, Zuzia Mazur, Wiktoria Płatek, Otylka Stajek, z klasy 3b: Angelika Mucha, Natalka Surmańska, z klasy 3a: Iga Górczyńska, Kacper Jelonek, Maja Kowalska, Alicja Kuśnierz, Ania Perlik oraz Wiktor Stojek. Zespół zapowiedział Kajetan Majos.

Więcej…
 
MISTRZOWIE SCENY z 3 c – Dzień Dziecka w „Malwie” PDF Drukuj Email

30.05.2015 r. Osiedlowy Dom Kultury „Malwa” przygotował z okazji Dnia Dziecka nie lada atrakcję. Chętne dzieci z PSP nr 14 mogły zaprezentować swoje umiejętności i zdolności w konkursie ph. „ Mistrz sceny ”. Z klasy 3c zgłosiło swój udział  czterech uczniów. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale, udowadniając zgromadzonym, że są bardzo utalentowani. Zdobyli najwyższe trofea.

I miejsce – Noemi Gocel – śpiew

I miejsce -  Kamil Łukaszewski – gra na keyboardzie i  akordeonie

II miejsce -  Nikola Szwed – taniec hip – hop

II miejsce – Kasia Buława  - taniec współczesny

Ze swoich uczniów była dumna wychowawczyni p. Jolanta Wielgus i oczywiście rodzice.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 14