Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieNajlepsi z Najlepszych
Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym PDF Drukuj Email

 

27 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Publicznych nr 2 zostały zorganizowane przez Iwonę Abramczyk eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zaproszone zostały szkoły podstawowe i gimnazjalne z terenu miasta. Swój udział zgłosiły PSP nr 1, PSP nr 7 i PSP nr 14 oraz jako jedyne PG nr 4. We współpracy z Powiatową Komendą Policji w Ostrowcu Św. oraz z Oddziałem Rejonowym PCK i nauczycielem Andrzejem Jeruzalem przeprowadzono po czteroletniej przerwie eliminacje do jednego z popularniejszych ogólnopolskich turniejów. Uczniowie szkół podstawowych pod czujnym okiem przedstawicieli Policji rozwiązywali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i pokonywali rowerowy tor przeszkód. Następnie każda drużyna  wykonywała zadanie z pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowane i oceniane przez ratowników PCK. Wszyscy pracowali na wynik drużyny, złożonej z dwóch dziewczynek i dwóch chłopców.

Więcej…
 
Zdrowie w poezji dziecięcej PDF Drukuj Email

W środę 15 kwietnia 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 odbył się XII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Zdrowie w poezji dziecięcej”. „Czternastkę” reprezentowała uczennica klasy 3c Marta Ozgowicz i uczeń klasy 1e Jakub Kwiecień. Tak, jak każdego roku konkurs w „piątce” cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a nasi młodzi recytatorzy nie zawiedli. Ich interpretacje wyuczonych wierszy spotkały się z uznaniem i wysoką oceną konkursowego jury. Nasi reprezentanci zajęli 3 miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Do szkoły wrócili z promiennymi uśmiechami, dyplomami i pięknymi nagrodami książkowymi. Ich dobry humor udzielił się również paniom Jolancie Wielgus i Iwonie Sidor, które przygotowały swoich wychowanków do konkursowych zmagań.
Marcie i Kubie życzymy dalszych sukcesów!

Więcej…
 
Wycieczka do Warszawy – nagroda dla naszych zwycięskich „Kociarzy” PDF Drukuj Email

 

Czwartek  - 14.04.2016 r., był niezwykłym dniem dla miłośników kotów – zwycięzców w Miejskim Konkursie Plastycznym im. Wojciecha Ryłko „Kot w butach, kocica w szpilkach”. Na ten dzień i odebranie głównej nagrody z niecierpliwością czekali : Asia Strąpoć z kl. 4c ( III miejsce), Gabriel Mirski z kl.5c ( II miejsce) i Zuzia Chmielewska z kl. 1e ( wyróżnienie). Uczniowie ci pod opieką swojej nauczycielki plastyki – p. Joli Wielgus i organizatorki konkursu – p. Jolanty Wiśniewskiej, prowadzącej Punkt Informacji Turystycznej w MCK, pojechali na wymarzoną wycieczkę, której głównym celem była wizyta w redakcji magazynu „Kocie Sprawy”. Zanim jednak zjawili się w redakcji, zwiedzali naszą piękną stolicę. Pierwszym punktem atrakcji było wejście na Kopiec Powstania Warszawskiego, którego  wysokość względna wynosi około 37 m (121 m n.p.m. ).

Więcej…
 
Ola Kwapisz z klasy 3a – laureatką VIII Międzyszkolnego Konkursu Literackiego. PDF Drukuj Email

Został rozstrzygnięty VIII Międzyszkolny Konkurs Literacki „Mały Mistrz Pióra”. Tegoroczny tytuł brzmiał „Jestem mieszkańcem innej planety – marzę o podróży na Ziemię”. Na konkurs wpłynęło 37 prac – 19 z klas trzecich i 18 z klas drugich z siedmiu ostrowieckich szkół podstawowych. Nagrodzono 12 prac. W gronie laureatów  znalazła się również nasza uczennica Aleksandra Kwapisz z klasy 3a. Ola zdobyła wyróżnienie. Konkurs zorganizowała Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego.

Więcej…
 
Kacper Krajewski z klasy 3a mistrzem w rozwiązywaniu zadań tekstowych. PDF Drukuj Email

 

Szczęśliwym dla Kacpra Krajewskiego – ucznia klasy 3a okazał się XIII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Jestem Mistrzem w Rozwiązywaniu Zadań Tekstowych”. Kacper tytuł mistrza zdobył w sposób brawurowy rozwiązując test zadań tekstowych w ciągu 15 minut i zdobywając maksymalną ilość punktów. Chłopiec do konkursu przygotowywał się wraz z kolegami i koleżankami z klasy na kole matematycznym, które prowadzi wychowawczyni p. Anna Siporska oraz w domu rozwiązując dodatkowe zadania pod opieką rodziców.

Więcej…
 
Pisanki na ostrowieckim Rynku PDF Drukuj Email

19 marca 2016 r., na ostrowieckim Rynku, odbył się PIERWSZY RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ. Organizatorem konkursu było Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, a jego celem popularyzacja wiedzy o zwyczajach i obrzędach związanych z okresem Świąt Wielkiej Nocy, oraz doskonalenie warsztatu plastycznego i prezentacja możliwości twórczych dzieci, młodzieży i dorosłych. W konkursie nie zabrakło uczniów naszej szkoły. Pod opieką p. M. Nowakowskiej, uczennice z klas 4, udały się na Rynek, aby zaprezentować własnoręcznie wykonane pisanki oraz wspólnie uczestniczyć w malowaniu PISANKI GIGANT, świetnie się przy tym bawiąc. Wizyta na Rynku zaowocowała zdobyciem II miejsca.  Nagrodę otrzymała ALEKSANDRA BAKA z klasy 4b.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 14