Dziś jest:

Piątek
20 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Anastazy, Bernardyn, Bronimir, Teodor, Wiktoria

Do końca roku zostało
226 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieNajlepsi z Najlepszych
Sukcesy ucznia klasy 4 c PDF Drukuj Email

Kamil Łukaszewski, uczęszcza do klasy 4 c. W szkole znany jest jako bardzo dobry uczeń, uczynny, kulturalny i miły. Lubiany przez koleżanki i kolegów z klasy oraz nauczycieli. Cechuje go wysoka kultura osobista i nienaganny stosunek do obowiązków szkolnych.
Pasją Kamila jest gra na akordeonie. W roku szkolnym 2014/15 mieliśmy okazję podziwiać jego umiejętności na szkolnym konkursie MAM TALENT. Zdobył wtedy I miejsce pokonując starsze koleżanki i kolegów.
Kamil od siódmego roku życia uczęszcza do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Św. Uczy się w klasie akordeonu, zajęcia ma cztery razy w tygodniu. Obecnie skończył naukę w czwartej klasie.
Rok szkolny 2015/16 to czas ciężkiej pracy. Czwarta klasa to przejście do drugiego etapu edukacyjnego, w którym przybywa obowiązków, zmieniają się nauczyciele i wymagania. Kamil jednak poradził sobie świetnie, średnia 5,82 i wzorowe zachowanie.

Więcej…
 
Olimp 2016 PDF Drukuj Email

Tegoroczna edycja Międzyszkolnego Konkursu Mitologicznego pod hasłem „Co słychać na Olimpie?” miała miejsce 24 maja. Gościliśmy piątoklasistów z pięciu ostrowieckich szkół podstawowych: PSP 1, PSP 4, PSP 7, PSP 9 oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. S. Konarskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice Julia Falfus z kl. 5a oraz Łucja Czeremcha i Wiktoria Sadowska z kl. 5b. Jak zawsze, impreza przebiegała w miłej atmosferze. Uczestnicy wykazali się wnikliwą znajomością mitów greckich czy związków frazeologicznych. Sporo emocji wzbudziło mitologiczne dyktando, które kryło wiele pułapek ortograficznych.

Więcej…
 
Dobry rok Weroniki. PDF Drukuj Email

Do udanych, Weronika Broś może zaliczyć mijający rok szkolny 2015/2016. Dziewczynka jest uczennicą klasy VI a i na co dzień trenuje w Fitness Clubie "BLACK & WHITE". W tym roku zdobyła II miejsce w Grand Prix Czech. Konkurs odbywał się w Brnie. W zawodach Grand Prix w Opavie również w Czechach zajęła I miejsce. Jest również laureatką Mistrzostw Polski, które odbyły się we Wrocławia. Stamtąd przywiozła brąz. Wśród 64 uczestniczek Mistrzostw Świata w Serbii zajęła wysokie 11 miejsce.

Więcej…
 
Wyróżnienie Oli. PDF Drukuj Email

Wyróżnieniem dla Aleksandry Kwapisz, uczennicy klasy III a, zakończył się etap Wojewódzki Eliminacji do XXVI Małego Konkursu Ogólnopolskiego, który odbył się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ola, pod kierunkiem swoich wychowawczyń – pani Anny Siporskiej i p. Barbary Kędzierskiej przygotowała dwa teksty.  Jednym z nich był wiersz Agnieszki Frączek „Pstro” drugim proza – rozdział „Mucha” pochodzący z  książki Renaty Piątkowskiej „Piegowate opowiadania”

Więcej…
 
Piosenka o Europie – przegląd artystyczny w ODS Malwa PDF Drukuj Email

9 maja 2016r w ODS Malwa, odbyła się prezentacja artystyczna pod hasłem  Piosenka o Europie. Udział wzięły uczennice klasy IC z PSP nr 14 - Hanna Wróbel i Maja Wykrota. Uczennice pod kierunkiem wychowawczyni p. Ireny Łuckiej zaprezentowały piosenkę z Danii pod tytułem  „Klocki Lego”.

Więcej…
 
Zwycięstwo dla „Czternastki” . PDF Drukuj Email

 

17 maja 2016 r. odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Gramatyczno – Ortograficzny  klas III ,,Z gramatyką i ortografią za pan brat”. Do rywalizacji przystąpiło osiem szkół z terenu miasta – PSP 1, PSP 3, PSP 4, PSP 5, PSP 7, PSP 9, PSP 10, PSP 14. Każdą placówkę reprezentowało 3 uczniów klas III. Najpierw  indywidualnie rozwiązywali ćwiczenia gramatyczno – ortograficzne, a następnie pracowali zespołowo wykazując się wiedzą w pięciu różnych zadaniach. Konkurs prowadziła p. Małgorzata Połetek, a nad jego prawidłowym przebiegiem czuwała komisja w składzie: p. Ewa Bieńka /nauczyciel języka polskiego – PSP 14/, p. Joanna Sałapa / PSP nr 7/, p. Beata Buduła, p. Urszula Rafałkowska i p. Jolanta Wielgus – PSP 14. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i zaangażowaniem. W wyniku zaciętej dogrywki o I miejsce rywalizowała szkoła PSP 9 i PSP 14. To gospodarzom konkursu przypadł zaszczyt wygranej i zdobycie I miejsca.
Po zaciętej rywalizacji ogłoszono wyniki: I miejsce – PSP nr 14,II miejsce – PSP nr 9,III miejsce – PSP nr5

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 14