Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieNajlepsi z Najlepszych
Najpiękniejsza pisanka w mieście. PDF Drukuj Email

W Niedzielę  Palmową  9 kwietnia na ostrowieckim rynku odbył  się miejski rodzinny konkurs na najpiękniejszą pisankę i palmę  wielkanocną. Uczennica naszej szkoły Martynka Rybak z klasy 5d zdobyła w swojej kategorii  wiekowej 7-13 pierwsze miejsce. Gratulujemy.

Więcej…
 
XIV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny PDF Drukuj Email

 

26 kwietnia 2017 roku w PSP nr1 w Ostrowcu Św. odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Jestem Mistrzem w Rozwiązywaniu Zadań Tekstowych". Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów, Marcelina Langa z kl.3b i Mikołaj Mrozowski z kl.3d, który zdobył tytuł wicemistrza uczniów klas trzecich miasta Ostrowca Św.w rozwiązywaniu zadań tekstowych. Do konkursu uczniów przygotowywały kl.3b - Krystyna Winczewska i 3d - Izabella Kolasa
Konkurs adresowany był do uczniów klas III ostrowieckich szkół podstawowych. Etap międzyszkolny poprzedziły eliminacje szkolne. Na podstawie eliminacji w macierzystych placówkach wyłoniono 24 finalistów reprezentujących 12 szkół. Zadaniem uczniów było rozwiązanie dziesięciu zadań tekstowych.

Więcej…
 
Sukces Kai Skrzypczyk z klasy 1a. PDF Drukuj Email

 

W piątek, 21 kwietnia w Wiejskim Domu Kultury w Mostkach odbył się IX Wojewódzki Turniej Recytatorski Świętokrzyskiej Literatury Ludowej "Mostki Ludowe 2017" zorganizowany przez stowarzyszenie „Między Wierszami” we współpracy między innymi z suchedniowskimi placówkami kultury. W konkursie wzięło udział 21 wykonawców, sklasyfikowanych w dwóch kategoriach wiekowych. Jury w składzie: Jagoda Juchniewicz – instruktor teatralny z Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej, Ilona Krogulec – bibliotekarz z Biblioteki Publicznej w Suchedniowie, Piotr Kogut – recytator, instruktor teatralny, prezes Stowarzyszenia „Głowa do góry”  podkreśliło bardzo wysoki poziom recytacji. Jest nam zatem bardzo miło, że w kategorii dzieci klas I – III pierwsze miejsce przypadło naszej uczennicy – Kai Skrzypczyk. Kaja uczy się w klasie 1a. Do konkursu przygotowała ją mama – pani Andżelika Skrzypczyk oraz nauczycielka j. polskiego p. Alina Pastuszka, która od lat sprawuje opiekę artystyczną nad jej starszą siostrą.

Więcej…
 
II Miejski Konkursu Języka Angielskiego „Face to Face with English” PDF Drukuj Email

30 marca 2017 roku w Zespole Szkół Publicznych nr 2 w Ostrowcu Św. odbył się II Miejski Konkursu Języka Angielskiego „Face to Face with English” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego.
Konkurs adresowany był do uczniów klas IV – VI ostrowieckich szkół podstawowych. Etap międzyszkolny poprzedziły eliminacje szkolne. Na podstawie testu przeprowadzonego w macierzystych placówkach wyłoniono 16 finalistów reprezentujących 8 szkół. Konkurs miał na celu propagowanie umiejętności wszechstronnej komunikacji w języku angielskim, przy jednoczesnym stosowaniu zasad poprawności językowej. Na etapie miejskim konkurs składał się z jednej części  pisemnej, podczas której sprawdzana była znajomość gramatyki i frazeologii języka angielskiego oraz umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz znajomość kultury krajów anglojęzycznych.

Więcej…
 
Z wizytą na Olimpie PDF Drukuj Email

 

Już po raz kolejny gościliśmy piątoklasistów  na Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym „Co słychać na Olimpie?”. Wzięło w nim udział pięć ostrowieckich szkół: PSP 1, PSP 7, PSP 9, PSP 14 oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa. Naszą placówkę reprezentowali: Aleksandra Czekaj (kl. 5d), Aleksandra Mroczek (kl. 5b), Bartosz Jary (kl. 5a),Kamil Łukaszewski (kl. 5c). Uczestnicy wykazali się doskonałą znajomością greckiej mitologii. Do szczególnie ulubionych konkurencji należą kalambury z użyciem związków frazeologicznych, a także wcielanie się w postaci mitów i odgrywanie scenek sytuacyjnych. Nie zabrakło nawet zadania matematycznego. Ponadto uczniowie uzdolnieni plastycznie wykonywali portret ulubionej postaci mitologicznej. Niespodzianką i jednocześnie atrakcją spotkania była scenka teatralna pt. „Olimp - Spółka z o. o.”, którą przygotowali uczniowie klasy 5b pod kierunkiem pani Marioli Podlach. Wprowadziła ona iście śródziemnomorskie klimaty.

Więcej…
 
Dyplomy i stypendia naukowe dla najlepszych PDF Drukuj Email

2 marca w sali teatralnej naszej szkoły odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów oraz stypendiów naukowych Prezydenta Miasta dla najlepszych uczniów. Aby je otrzymać należało uzyskać średnią 5,2 ze wszystkich ocen. To kryterium w PSP 14 spełniło aż 59 uczniów.

– „Wysokość stypendium w naszym mieście jest jednym z największych w całym województwie i wynosi 200zł. Jest to swego rodzaju motywacja. Nie możemy powiedzieć, że dzieci uczą się dla pieniędzy, ale dobrze, kiedy ich praca i wiedza jest doceniana, ponieważ to najlepsza inwestycja” -  powiedział  Prezydent Miasta pan Jarosław Górczyński. Dodał również, że takie wyniki pokazują, iż miasto może się poszczycić bardzo dobrą kadrą nauczycielską. Ponadto, dzięki wysokim standardom obiektów szkolnych, dzieci mają dobre warunki do nauki. Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 pani Katarzyna Goworek podkreśliła, że taka nagroda jest dla dzieci podsumowaniem i uhonorowaniem ich pracy i trudu włożonego w naukę.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 14