Dziś jest:

Wtorek
28 czerwca 2022

Imieniny obchodzą:
Ireneusz, Józef, Leon, Paweł, Raissa

Do końca roku zostało
187 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieNajlepsi z Najlepszych
Na tropie skarbów Ziemi Świętokrzyskiej PDF Drukuj Email

 

„Pewnego sobotniego wieczoru, kiedy siedziałam z dziadkiem na ławce, wśród kwiatów zauważyłam stary, brudny grosik. Podniosłam go i oczyściłam, aż zabłyszczał w promieniach zachodzącego słońca. Wtedy dziadek uśmiechnął się do mnie i opowiedział interesującą historię. Dotyczyła miejsc, w których się wychował i spędził swoją młodość. Usłyszał ją od swojego ojca a mojego pradziadka. Chciałabym ją teraz opowiedzieć.”
Tak rozpoczyna się praca Kingi Dąbrowskiej, uczennicy klasy 6b, która w III Świętokrzyskim Konkursie Plastyczno-Literackim zdobyła I wyróżnienie. Temat pracy literackiej: „Na tropie skarbów Ziemi Świętokrzyskiej” Kinga rozwinęła opowiadając tajemniczą historię związaną z Górą Witosławską. Praca napisana została pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego, Renaty Skruchy.

Więcej…
 
Sukces plastyczny Ani Szczygieł i Mai Bieleckiej PDF Drukuj Email

 

W poniedziałek, 12. czerwca w Księgarni TAK Czytam w Kielcach odbyło się spotkanie podsumowujące trzecią edycję Konkursu Plastyczno-Literackiego. Uczniowie mieli do wyboru trzy tematy prac:
1. „Moja bajka z Puszczy Jodłowej”
2. „Na tropie skarbów Ziemi Świętokrzyskiej”
3. „Ach kieleckie, jakie cudne!”
Do konkursu z naszej szkoły przystąpiły dwie dziewczynki z klasy 4d: Ania Szczygieł i Maja Bielecka. Ania zdobyła I miejsce a Maja wyróżnienie. Zwyciężczynie zostały zauważone spośród blisko 500 dzieciaków biorących udział w zabawie, więc powodów do dumy nie brakuje.

Więcej…
 
Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik" PDF Drukuj Email

 

4. marca dziesięcioro uczniów klasy 3d, pod kierunkiem wychowawcy Izabelli Kolasy, przystąpiło do X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik". Siedmioro uczniów otrzymało wynik bardzo dobry, a troje wyróżnienia. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy.  Gratulujemy!

Więcej…
 
Kangur matematyczny PDF Drukuj Email

 

16.marca pięcioro uczniów klasy 3d zmagało się zadaniami w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". Wszyscy oni otrzymali wynik bardzo dobry. Do konkursu uczniów przygotowywała p. Izabella Kolasa. Zwycięzcy: Mikołaj Mrozowski, Dawid Frańczak, Dawid Miśkiewicz, Kacper Domagała i Filip Kowalski otrzymali nagrody w postaci Power Banków, książek i dyplomów. Gratulujemy!

Więcej…
 
Złoty Klucz do Tajemnic Wszechświata dla Kai Skrzypczyk PDF Drukuj Email

 

W dniach 26 - 28 maja na scenie Starachowickiego Centrum Kultury odbył się  XXVII Ogólnopolski Mały Konkurs Recytatorski. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych z całego województwa świętokrzyskiego. Podzielono ich na dwie kategorie, zależnie od wieku. Wśród laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły,  z klasy 1a Kaja Skrzypczyk. Dziewczynka w kategorii klas 0 – III zdobyła najwyższą nagrodę  „Złoty Klucz do Tajemnic Wszechświata”. To kolejny sukces małej, niezwykle uzdolnionej recytatorki. Wcześniej była już laureatką konkursu powiatowego i wojewódzkiego. Tym razem sięgnęła po laur ogólnopolski.  Do konkursu Kaję przygotowała mama  p. Andżelika Skrzypczyk oraz p. Alina Pastuszka  nauczycielka j. polskiego.

Więcej…
 
Turniej Matematyczny „Łamigłowa” o Puchar Dyrektora Szkoły PSP nr 5 PDF Drukuj Email

22 maja w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 odbył się Turniej Matematyczny „Łamigłowa” o Puchar Dyrektora Szkoły PSP nr 5. Naszą szkołę reprezentowała Maria Hapczyn z klasy IV a, Kamil Łukaszewski z klasy V c oraz Joanna Strąpoć z klasy V e. Uczestnicy  konkursu musieli wykazać się umiejętnością wykorzystania matematyki do rozwiązywania zadań, zagadek, rebusów, krzyżówek i problemów. Oceniany był również plakat pt. „Matematyka na wesoło”, który wykonały uczennice klasy VI c Oliwia Kamińska, Oliwia Luboch oraz Magdalena Róg.  Nasza drużyna zdobyła II miejsce.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 14