1 października 2020

Danuta, Igor, Jan, Remigiusz

Z wizytą w Lublinie. PDF Drukuj Email

12 maja klasa 2 c i 2 d wyruszyła na wycieczkę do Lublina. Prawdziwą atrakcją dla dzieci był udział w warsztatach na Politechnice Lubelskiej. Dzieci oglądały pokaz druku 3 d, cięcie metalu wodą oraz silniki samochodowe. Następnie cała grupa udała się na Wzgórze Zamkowe, gdzie na dziedzińcu zamku dzieci wysłuchały legendy o "Czarciej Łapie". Kolejną atrakcją było Stare Miasto i Trasa Podziemna o długości 300 metrów biegnąca pod zabudową Starego Miasta. Podczas zwiedzania tej trasy, dzieci miały okazję obejrzeć animację o pożarze Lublina i jego odbudowie. Następnie dzieci odwiedziły restaurację McDonald's. Po krótkim odpoczynku cała grupa udała się do Muzeum Wsi Lubelskiej. Podczas zwiedzania tego obiektu, dzieci zapoznały się z dawnym życiem wsi, dworów oraz miasteczek. Odwiedziły zakład fryzjerski, zobaczyły wiatrak, stare chaty, dawne narzędzia do prac polowych oraz stroje noszone przez chłopów. Dzieci pełne wrażeń wróciły do Ostrowca w godzinach wieczornych.