1 października 2020

Danuta, Igor, Jan, Remigiusz

Wycieczka do Magicznych Ogrodów PDF Drukuj Email

6 czerwca klasy 2a wraz z wychowawczyniami: p. Urszulą Rafałkowską i p. Edytą Kłos i 2 f z p. Beatą Budułą uczestniczyły w wycieczce do bajkowej krainy „Magicznych Ogrodów” - parku tematycznego w Janowcu. To czarodziejskie miejsce urzekło wszystkich tajemniczością, różnorodnością barw i ilością cudownych zapachów.
Park składa się z kilkunastu krain tematycznych i ich mieszkańców, do których dociera się wędrując wśród szumiących wodospadów, strumieni, kwitnących drzew i krzewów oraz pachnących, kolorowych kwiatów. Wkomponowane w otoczenie place zabaw wyposażone są w urządzenia sprzyjające pobudzaniu zmysłów i zdobywaniu nowych umiejętności. Znajdują się tam także miejsca odpoczynku i tajemnic. Dzieci bawiły się w krainie Bulwiaków, na Robankowej Łące, Smoczym placu zabaw i dmuchańcach, odwiedziły krainę wróżek Smużek i włochatych Mordoli.

Bardzo podobało się dzieciom pole z gigantycznymi marchewkami, Robanki, śpiewający skrzat i  mruczące drzewa.  Ogromne wrażenie na wszystkich zrobiło Mroczysko, strefa w której każdy może się zmierzyć z własnym strachem. Nie wszyscy zdecydowali się na spacer po tej mrocznej krainie, którą zamieszkuje smok. Jednak chyba największą radość miały dzieci na  gigantycznej ślizgawce i spływie tratwami po jeziorku.
W tym dniu nikomu nie groziła nuda, każdy znalazł dla siebie coś interesującego. Czas stanął w miejscu i wszyscy zapomnieli o codzienności. Żal było odjeżdżać. A i pogoda była magiczna. Uczniowie szczęśliwi, choć bardzo zmęczeni wrócili do domu.