17 maja 2022

Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Świętokrzyskie, jakie cudne. PDF Drukuj Email

Że świętokrzyskie jest cudne, mogły przekonać się dzieci z klasy 1a, które pod opieką swoich nauczycieli – p. Anny Siporskiej, p. Arkadiusza Jeruzala i p. Justyny Grotek 30 maja zwiedziły kilka ciekawych zakątków swojego regionu. Najpierw pojechały do Krajna, gdzie obejrzały w miniaturze najatrakcyjniejsze zakątki świata. Bilety do Parku Miniatur wygrały w konkursie na najsympatyczniejszą klasę. Potem udały się do Huty Szklanej, gdzie mieści się Baby Jagowo – miejsce ściśle związane z regionem świętokrzyskim i będące symbolem Gór Świętokrzyskich. Tu spotkały się z czarownicami i zbójem Madejem, który opowiedział im swoją historię.  Odwiedziły Chatkę Baby Jagi, Domek Jasia i Małgosi, przespacerowały się tunelem strachu.

Potem powędrowały ścieżką przyrodniczą w kierunku gołoborza. W trakcie krótkiego odpoczynku poznały inne legendy świętokrzyskie. Z tarasu widokowego oglądały pokryte kamieniami zbocze Łysej Góry i poznały legendarną wersję powstania tego miejsca. Ze Św. Krzyża dzieci wraz z opiekunami zeszli drogą królewską do kamiennej figury pielgrzyma. Pełni wrażeń, z przekonaniem, że świętokrzyskie rzeczywiście jest atrakcyjne i cudne wróciły szczęśliwe do domu.