Dziś jest:

Wtorek
17 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało
229 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieZmagania z ortografią i gramatyką… SUKCES PSP 14 PDF Drukuj Email

16 maja 2017 r.  już po raz dwunasty odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Gramatyczno – Ortograficzny uczniów klas III pod nazwą „Z gramatyką i ortografią za pan brat”. Od lat konkurs cieszy się ogromną popularnością i każdego roku zgłaszają w nim swój udział niemal wszystkie placówki z terenu miasta. Obecnie do zmagań przystąpiły 3-osobowe zespoły z 7 szkół: PSP 1, PSP 4, PSP 5, PSP 7, PSP 14 oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej. Naszą szkołę reprezentowali: Dominik Szymański z klasy 3 b oraz Olaf Bartkiewicz i Michał Jop z klasy 3 c. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: I – obejmował test indywidualny, II – pracę w zespołach. Uczniowie w grupach mieli do wykonania 5 zadań. Na ostateczny wynik składała się suma punktów uzyskanych w obydwu etapach. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja, w skład której weszła nauczycielka z PSP 1, PSP 14 oraz p. Ewa Bieńka – nauczyciel języka polskiego. Po emocjonujących zmaganiach wyłoniono zwycięzców.
I miejsce ex aequo zajęły: PSP nr 1 i PSP nr 14 – zdobywając taką samą liczbę punktów
III miejsce – PSP nr 7
Laureaci z rąk pani v-ce dyrektor Jolanty Klauzińskiej otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, natomiast wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy oraz piękne plansze edukacyjne.
Organizatorkami konkursu były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Beata Buduła, Małgorzata Połetek, Urszula Rafałkowska, Jolanta Wielgus.