1 października 2020

Danuta, Igor, Jan, Remigiusz

Szkolny Konkurs Matematyczny „Mistrz Rachunków” dla uczniów klas piątych PDF Drukuj Email

11 maja w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny „Mistrz Rachunków” dla uczniów klas piątych.  Celem konkursu było promowanie oraz popularyzacja matematyki wśród dzieci, stworzenie uczniom możliwości zdrowej rywalizacji, dowartościowanie dzieci uzdolnionych matematycznie, oraz doskonalenie umiejętności liczenia. Do konkursu przystąpili wszyscy uczniowie klas piątych obecni tego dnia w szkole. Ich zadaniem było wykonanie obliczeń na liczbach naturalnych oraz na ułamkach zwykłych i dziesiętnych.  Uczniowie musieli również wykazać się znajomością kolejności wykonywania działań.

Szkolnymi Mistrzami Rachunków klas piątych zostali: Amelia Bień kl. Va, Franciszek Sieradzki kl. Vb, Kamil Łukaszewski kl. Vd, Maja Dąbrowska kl. Vd, Joanna Strąpoć  kl. Ve oraz Kajetan Radkiewicz kl. Ve. Wykonali oni bezbłędnie wszystkie obliczenia.
Dla wszystkich zwycięskich uczniów organizatorzy konkursu, p. Anna Górska, p. Anna Podolak oraz p. Krystyna Suska, przygotowali pamiątkowe dyplomy.