Dziś jest:

Piątek
27 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan, Magdalena

Do końca roku zostało
219 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieWielkanocny zawrót głowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
środa, 03 maja 2017 17:12

Ostatnie dwa tygodnie przed Świętami Wielkanocnymi upłynęły w świetlicy szkolnej pod znakiem pracy twórczej oraz fantastycznej zabawy.
I tak oto uczniowie wykonywali kolorowe wielkanocne koszyczki z pisankami oraz malowali  obrazki z zajączkami, jajeczkami, kaczuszkami, baziami oraz innymi motywami wielkanocnymi. W ten sposób powstały niepowtarzalne wystawki tematyczne, które przystroiły wnętrze świetlicy i bawialni.
Z kolei miłośnicy wytworów manualnych o charakterze przestrzennym tworzyli świąteczne papierowe króliczki. Dzieci wykorzystały do tego  rolki po papierze toaletowym, do których przyklejały wesołe buźki z króliczkami.
Stałym elementem  cyklu zajęć świetlicowych  poświęconych tematyce wielkanocnej, było rozwiązywanie krzyżówek, odgadywanie rebusów i zabawa w kalambury. Wszystkie aktywne formy pracy z uczniami miały na celu omówienie z wychowankami  zwyczajów i obrzędów  wielkanocnych, kultywowanych kiedyś w polskiej tradycji kulturowej.
Przybliżona została m in.: symbolika palmy wielkanocnej, obyczaju święcenia potraw w Wielką Sobotę, czy też znaczenia niedzielnego śniadania wielkanocnego. Uczniowie i wychowankowie przebywający w naszej świetlicy wiele już mogą powiedzieć  na temat tradycji towarzyszących  Wielkanocy. My z kolei mamy nadzieję, że  tegoroczne Święta Zmartwychwstania Pańskiego upłynęły naszym milusińskim i ich rodzicom zdrowo, bezpiecznie i radośnie.

Edyta Kowalska
Jolanta Maj