19 września 2020

Konstancja, Sydonia, Teodor

I Międzyszkolny Turniej Matematyczny PDF Drukuj Email

27 kwietnia trzyosobowa drużyna z naszej szkoły: Amelia Bień z klasy Va, Kamil Łukaszewski z klasy Vc oraz Joanna Strąpoć z klasy Ve, wzięła udział w  I Międzyszkolnym Turnieju Matematycznym dla uczniów klas piątych zorganizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 5 w Ostrowcu Św. W pierwszej części turnieju uczniowie indywidualnie rozwiązywali zadania z matematyki, w drugiej grupowo zmagali się z problemami matematycznymi. Oceniane również były „latające stworzenia” wykonane techniką origami, które drużyna zabrała ze sobą. Dla wszystkich uczestników turnieju organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek oraz drobne upominki. Nasi uczniowie nie zdobyli co prawda pierwszego miejsca ale bardzo dobrze się bawili. Mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności współdziałania oraz zdrowej rywalizacji.