19 września 2020

Konstancja, Sydonia, Teodor

"Symbole i zwyczaje wielkanocne - zajęcia integracyjne " PDF Drukuj Email
środa, 03 maja 2017 16:57

12 marca uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczyniami p. Urszulą Rafałkowską i p. Edytą Kłos zaprosili zaprzyjaźnione przedszkolaki z grupy Fasolki i ich wychowawczynię p. Marzenę Kowalską z Przedszkola nr 21 na wspólne zajęcia. Spotkanie przebiegało w tygodniu poprzedzającym Wielkanoc, a jest to wydarzenie bardzo mocno zakorzenione w polskiej tradycji. Podczas zajęć dzieci rozmawiały na temat polskich zwyczajów i tradycji ludowych. Zgłębiły wiedzę na temat zwyczajów Wielkanocnych panujących dawniej i tych, które pozostały do dziś. Święcenie koszyczka z pokarmami, pieczenie bab wielkanocnych oraz polewanie się wodą w śmigus dyngus, to tradycje, które dzieci doskonale znały i chętnie o nich opowiadały. Natomiast z zainteresowaniem słuchały o dawnych zwyczajach takich jak pogrzeb żuru, wieszanie śledzia czy o pucherokach. Nie zabrakło rozmów na temat ważności tych świąt w życiu każdego z nas.

Przedszkolaki podczas zajęć plastycznych przygotowywały z pomocą uczniów klasy 2a kurczaczki  z kolorowego papieru i piórek, które chowały się w ozdobionych wspólnie papierowych jajkach. Swoje prace zaniosły do domu, aby były świąteczną dekoracją. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, wprowadziło nas w radosny nastrój i sprzyjało integracji dzieci z różnych grup wiekowych.

Poprawiony: czwartek, 04 maja 2017 04:40