27 października 2020

Frumencjusz, Iwona, Sabina, Wincenty

Świetlica i bawialnia uczestniczyły w promocji szkoły! PDF Drukuj Email
niedziela, 26 marca 2017 11:35

W tym roku szkolnym wychowawczynie w świetlicy zaplanowały swoje działania promujące PSP 14 we współpracy z nauczycielkami pracującymi na co dzień  w klasie I B integracyjnej – panią Jolantą Bugajską i panią Wiolettą  Szymańską. Nauczycielki przeprowadziły w bawialni zabawy dla dzieci młodszych z użyciem klocków  edukacyjnych. Dzieci, które przyszły z rodzicami i odwiedziły bawialnię, otrzymały w prezencie od pani Joli i od pani Wioli piękne, złote korony wykonane z papieru.
W świetlicy panie także przygotowały miłe niespodzianki – i tak oto powstały:
„Tęczowe drzewa” , czyli proste prace plastyczne, które dzieci mogły wykonywać, przyklejając na biały papier kolorowe kółka o różnej średnicy (realizacja – pani Edyta Kowalska).

Odbyły się także zabawy rytmiczne i muzyczne przy użyciu prostych instrumentów perkusyjnych ( realizacja – pani Sylwia Raczyńska). Można było również kolorować lub zabrać do domu obrazki dla dziewczynek i chłopców ( realizacja – pani Jolanta Maj). Ponadto wychowawczynie zadbały o ciekawy i oryginalny wystrój obu pomieszczeń świetlicowych. Rodzice zwracali uwagę na aktualne, interesujące prace tematyczne naszych podopiecznych. Panie udzielały informacji zainteresowanym rodzicom o organizacji pracy świetlicy w ciągu roku szkolnego.
Bardzo pomocni  w przeprowadzeniu działań promocyjnych okazali się zaproszeni uczniowie klasy II F – Marysia Ćmikiewicz, Patrycja Miśkiewicz, Zuzia Zagraj, Tomek Sawicki oraz Bartek Pasternak ( wychowawca – pani Beata Buduła). Drugoklasiści pokazywali przyszłym uczniom naszej szkoły świetlicowe pomieszczenia oraz opowiadali o sposobach spędzania tu wolnego czasu.
Dziękujemy pięknie wszystkim chętnym dzieciom za zaangażowanie się w promocję naszej szkoły. Dziękujemy również wychowawczyniom nauczania zintegrowanego za współpracę i wsparcie. Wszystkich zainteresowanych rodziców zapraszamy i zachęcamy do odwiedzania  świetlicy. Służymy Państwu informacjami i radami.

Edyta Kowalska
Jolanta Maj