Dzień otwarty w „Czternastce” PDF Drukuj Email
niedziela, 26 marca 2017 10:49

Dzień otwarty w „Czternastce” jak co roku, zgromadził liczną grupę rodziców i dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie 0 i I. Organizatorzy chcieli pokazać pięcio i sześciolatkom, jak placówka wygląda od wewnątrz, co w niej jest ciekawego i w jaki sposób można spędzić  tu swój czas. Zaangażowani w organizację dnia otwartego nauczyciele oraz uczniowie, swoim gościom mieli do zaproponowania wiele atrakcyjnych zajęć. W każdej sali bloku edukacji wczesnoszkolnej maluchy mogły podjąć inne działania. Dużym zainteresowaniem cieszyły się tablice multimedialne, których z każdym rokiem w placówce przybywa. Dzieci najchętniej rozwiązywały na nich testy interaktywne z platformy która jest jednym z elementów Zintegrowanego Systemu Edukacyjnego Librus, funkcjonującego od lat w PSP 14. Co bardziej odważne maluchy podejmowały z dużym powodzeniem próbę rozwiązywania, pod okiem specjalistów, interaktywnych zadań w j. angielskim. Idąc z duchem czasu i wymogami przyszłej reformy, dla przyszłych uczniów klas pierwszych i zero czekały również zajęcia komputerowe. Z pomocą nauczycielek i starszych kolegów mogły na notebookach  z zestawu mobilnego zmierzyć się z różnymi programami graficznymi projektując z ich pomocą własne plastyczne wizje. Mogły również sprawdzać swoją wiedzę przyrodniczą, znajomość liter, cyfr i figur geometrycznych wykorzystując  specjalnie przygotowane dla niech gry dydaktyczne z oprogramowania Tasc Magic. Wszyscy bardzo sprawnie radzili sobie z obsługą komputera i jednocześnie bardzo dobrze bawili się zdobywając kolejne poziomy umiejętności. W przerwie zajęć w salach lekcyjnych, wszystkich zaproszono do sali teatralnej na zumbę. Goście mogli nie tylko obejrzeć popisy taneczne uczniów wszystkich grup wiekowych szkoły  ale również wziąć udział w nauce jednego z układów. Dla tych, który wciąż czuli niedosyt ruchu czekała bardzo dobrze wyposażona w sprzęt sportowy sala gimnastyczna. Mogli tam sprawdzić poziom swojej sprawności. Dla innych, interesujące okazały się ćwiczenia na tabliczkach Logico piccolo, składanki w technice orgiami, wycinanki i zabawy manualne. Dużym powodzeniem cieszyły się również zestawy wprowadzające w tajemniczy świat elektroniki i elektrotechniki, gry oraz inne ciekawe pomoce dydaktyczne pozyskane z wielu edukacyjnych projektów, które realizowała szkoła. Dzień otwarty w „Czternastce” dostarczył wszystkim wielu miłych emocji. Dzieci mogły poznać szkołę, do której w przyszłym roku będą uczęszczać a rodzice uzyskać wiele cennych informacji od obecnych podczas zajęć  nauczycieli i dyrektor szkoły p. Katarzyny Goworek.