Walentynki – zajęcia integracyjne w Przedszkolu nr 21 PDF Drukuj Email
niedziela, 26 lutego 2017 14:30

14 lutego uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczyniami p. Urszulą Rafałkowską i p. Edytą Kłos zostali zaproszeni przez przedszkolaków z grupy Fasolki i ich wychowawczynię p. Marzenę Kowalską z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 21 na wspólne zajęcia integracyjne.  Okazja była wyjątkowa, gdyż tego dnia były walentynki. Zajęcia rozpoczęły się pogadanką na temat tego, jak dzieci powinny traktować swoje koleżanki i kolegów, czym różni się przyjaźń od miłości, po czym rozpoznać, że ktoś jest naszym przyjacielem. Następnie wszyscy odgadywali zagadki dotyczące zakochanych par z filmów, bajek oraz baśni. Dzieci doskonale poradziły sobie z tym zadaniem. Potem, przy wspólnym tańcu dzieci uczyły się śpiewać piosenkę "Walentynki dla chłopczyka i dziewczynki". Kolejnym punktem zajęć było przygotowywanie walentynkowych prac plastycznych przy użyciu kredek, flamastrów, kolorowego papieru i bibuły. Prace prezentowały się pięknie. Na zakończenie dzieci otrzymały słodki poczęstunek. Uczniowie z klasy 2a zaprosiły przedszkolaków do kolejnego spotkania, tym razem w naszej szkole.