Bezpieczne zimowe ferie PDF Drukuj Email
środa, 01 lutego 2017 20:09

Dbając o bezpieczeństwo naszych podopiecznych w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych w miesiącu grudniu oraz w styczniu 2017 odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z udziałem przedstawiciela Straży Miejskiej, panem Michałem Sitarskim. Funkcjonariusz przypomniał o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych. Omówił z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegł przed ślizganiem się na skutych lodem  stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Uczniowie otrzymali wskazówki jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Ponadto przypomniano wszystkim, kogo należy powiadomić, gdy staniemy się świadkami sytuacji, w której druga osoba potrzebuje pomocy. Przekazaną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa pomogła utrwalić prezentacja multimedialna, która zobrazowała uczniom jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich podczas wypoczynku zimowego.
E. Orczyk