17 maja 2022

Bruno, Sławomir, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

Księżniczka XXXI wieku PDF Drukuj Email

19 stycznia uczniowie klas młodszych obejrzeli na scenie ODS Malwa przedstawienie „Księżniczka XXXI wieku”. Spektakl zaprezentowała  Amatorska Sekcja Teatralna Klubu Seniora  „Metamorfoza” według autorskiego scenariusza p. Wiesławy Wójtowicz – opiekunki grupy.  Na scenie pojawiła się Weronika  nazwana przez przyjaciół Śnieżką, zła macocha, krasnoludki i wiewiórka. Treść sztuki przybliżali  narratorzy – para aktorów grających srokę i sowę. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledzili losy głównej bohaterki, którą podobnie jak  Śnieżkę z baśniowej krainy braci Grimm spotykały różne przygody – wesołe i smutne. W odróżnieniu jednak od oryginału baśń zaprezentowana w „Malwie” dla wszystkich skończyła się szczęśliwie a dzieci zadowolone i pełne wrażeń wróciły do szkoły. Wierzymy, że już wkrótce znów będziemy mogli obejrzeć kolejna sztukę w wykonaniu tych wspaniałych aktorów.