Dziś jest:

Środa
25 maja 2022

Imieniny obchodzą:
Grzegorz, Maria Magdalena, Urban

Do końca roku zostało
221 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieX Edycja Wojewódzkiego Konkursu „Bezpieczeństwo na piątkę” PDF Drukuj Email

30 listopada 2016 r. w Targach Kielce już po raz dziesiąty odbyła się Olimpiada „Bezpieczeństwo na piątkę”. Konkurs skierowany jest do uczniów klas piątych, a jego głównym celem jest utrwalenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa osobistego oraz w ruchu drogowym, propagowanie zasady fair-play podczas rywalizacji sportowej, przygotowanie dzieci do bezpiecznego i rozważnego spędzania wolnego czasu.
W wydarzeniu wzięło udział 14 najlepszych zespołów wyłonionych w eliminacjach powiatowych. Wraz z nimi na finale wojewódzkim obecni byli także opiekunowie i kibice, którzy wspierali i dopingowali swoich kolegów i koleżanki podczas rozgrywanych konkurencji oraz jednostki Policji, Straży Pożarnej, członkowie kieleckiego Automobilklub, przedstawiciele Straży Granicznej, Straży Miejskiej, KRUSu, Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku, Agencji Rynku Rolnego oraz  Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach.
Uczniowie rozwiązywali testy z wiedzy o bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym, przepisach ruchu drogowego, udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej, pokonywali rowerowy tor przeszkód oraz konkurencję pożarniczą. Oceniane były także prace plastyczne na temat „Daj się zobaczyć” oraz opracowanie z zakresu prewencji kryminalnej pod hasłem „Jaka jest moja szkoła – zagrożenia występujące na jej terenie oraz propozycje rozwiązań, mogących wpłynąć na ich ograniczenie.
W trakcie tych konkurencji prezentowały się drużyny kibiców, które w pięknych strojach, z rymowankami i układem choreograficznym przy piosenkach zagrzewały zawodników do walki.
Na uczniów czekało wiele atrakcji, m.in. pokaz tresury psów policyjnych, prezentacja sygnalistów myśliwskich z Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku, nauka kierowania ruchem oraz wiele zabaw i gier na stanowiskach przygotowanych przez organizatorów. Imprezę urozmaicili także piłkarze ręczni kieleckiego klubu Vive Tauron Kielce, którzy odpowiadali na pytania, dzielili się swoimi doświadczeniami.
Wszystkie drużyny otrzymały nagrody z rąk wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek, kuratora świętokrzyskiego Kazimierza Mądzika oraz zastępcy dyrektora KRUS Jolanty Nowakowskiej.
Powiat ostrowiecki reprezentowali uczniowie naszej szkoły: Monika Kurian z 5d, Joanna Strąpoć z 5e i Kamil Kowalski z 5c oraz grupa kibiców z klasy 4a. Uczniów do konkursu przygotowali nauczyciele Iwona Abramczyk i Andrzej Jeruzal, występ kibiców przygotowały Beata Darnowska  i Małgorzata Nowakowska, elementy dekoracyjne dla kibiców wykonały Justyna Cioch i Iwona Abramczyk.
Naszym uczniom nie udało się zdobyć pucharu w Olimpiadzie Bezpieczeństwa, ale wszyscy świetnie się bawili, a ciekawe konkurencje były okazją do uświadomienia sobie, jak ważne jest dla każdego człowieka bezpieczeństwo swoje i innych.