28 czerwca 2022

Ireneusz, Józef, Leon, Paweł, Raissa

Finał obchodów Roku Sienkiewiczowskiego PDF Drukuj Email

17 listopada 2016 r. w kinie Etiuda odbyła się gala wieńcząca obchody Roku Henryka Sienkiewicza zorganizowana przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 7 i Publiczne Gimnazjum nr 3. Ponieważ PSP 7 nosi imię tego polskiego pisarza, była gospodarzem wielu imprez i konkursów. Brali w nich udział także uczniowie naszej placówki. Zaproszenia na ich podsumowanie otrzymali: Julia Chamera  kl. 3d, Dominik Szymański  kl. 3b, Bartosz Lipko  kl. 2f, Natalia Wróbel  kl. 5a  i Kamil Broś  kl. 5e wraz z nauczycielami i rodzicami.  Podczas uroczystości nastąpiło ogłoszenie wyników poszczególnych konkursów. Uczniowie klas młodszych, jako jedna drużyna, którzy brali udział w grze terenowej „Poszukiwacze zaginionego pióra Henryka Sienkiewicza”  zdobyli II miejsce. Natomiast ich starsi koledzy przystąpili do Konkursu Grafiki Komputerowej „Współczesny projekt na okładkę do książki H. Sienkiewicza”. Kamil zajął III miejsce, a Natalia zdobyła wyróżnienie.

Wszyscy laureaci, z rąk naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta i dyrektor PSP 7 otrzymali dyplomy, wspaniale nagrody książkowe, pendrivy oraz słodycze. Uroczystości towarzyszyły prezentacje scenek  z utworów noblisty, takich jak „Krzyżacy”, „Pan Wołodyjowski” i „Quo vadis” oraz utwory muzyczne pochodzące z filmów – wszystko oczywiście w wykonaniu uczniów.
Do konkursów naszych uczniów przygotowywały nauczycielki: Iwona Abramczyk, Beata Buduła, Izabela Kolasa i Krystyna Winczewska.