25 września 2020

Franciszek, Kamil, Piotr, Wincenty, Władysław

Święto Niepodległości PDF Drukuj Email

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w PSP 14 odbyła się uroczysta akademia dla uczniów klas 4-6. Zebranych powitała pani dyrektor Katarzyna Goworek, która podkreśliła doniosłość tego święta. Na program artystyczny złożyły się okolicznościowe wiersze oraz scenki w wykonaniu uczniów klas: 5b – Aleksandry Baki, Angeliki Muchy, Rafała Gruszki; 5c – Noemi Gocel, Kamila Łukaszewskiego, Dawida Zybury; 5d – Katarzyny Kogut, Karoliny Smugi, Aleksandry Czekaj, Zuzanny Jabłońskiej, Roksany Michoń; 6a – Julii Falfus. Nad dykcją recytatorów czuwały panie Mariola Podlach, Małgorzata Urbańska, Małgorzata Guzek. Oprawę muzyczną przygotowała pani Małgorzata Nowakowska wraz ze swoim zespołem wokalnym Tutti w składzie: Marta Ozgowicz (4c), Amelia Bień, Iga Górczyńska, Marcin Grzesik, Maja Kowalska, Alicja Kuśmierz, Julia Mazur, Anna Perlik (5a), Joanna Strąpoć (5e), Karolina Smuga, Martyna Rybak (5d), Wiktoria Jagiełło, Aleksandra Juśko, Natalia Pilarczyk, Oliwia Luboch (6c), Emilia Nowak, Magdalena Misiura (6d) oraz solistki – Weronika Ozgowicz (6a) i Noemi Gocel (5c).

Publiczność nagrodziła występujących gromkimi brawami. Wszyscy uczniowie uczcili rocznicę odzyskania niepodległości uroczystym strojem oraz nienagannym zachowaniem podczas akademii.
Dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy 2d z wychowawczynią p. Jolantą Wielgus i uczniowie klasy 3d z wychowawczynią  p. Izabellą Kolasą odwiedzili na naszym osiedlu Miejsce Pamięci Narodowej – Mogiłę Powstańców Styczniowych. Dzieci zapaliły na niej znicze i pomodliły się.