18 stycznia 2022

Bogumił, Krystyna, Małgorzata, Piotr

Baśnie Andersena na scenie ODS Malwa PDF Drukuj Email

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły sezon teatralny rozpoczęli oglądając  Baśnie Pana Andersena wystawione na scenie ODS Malwa przez aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Spektakl ten jest adaptacją kilku najbardziej znanych baśniowych opowieści H. CH. Andersena: „Dziewczynka z zapałkami”, „Brzydkie kaczątko”, „Nowe szaty cesarza”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Świniopas”. Hans Christian, jako główny narrator prowadzi dzieci w niezwykłą podróż w świat marzeń i  przeżyć. Fantastyczna atmosfera spektaklu często przemieszana z realiami życia codziennego, nadaje „Baśniom Pana Andersena” specyficzny klimat.  Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało. Nasza szkoła od lat współpracuje z krakowskim teatrem, który w każdym swoim spektaklu odwołuje się do tradycyjnych i sprawdzonych wartości wychowawczych. O edukację teatralną naszych najmłodszych uczniów  i dobór repertuaru dba pani Urszula Rafałkowska .